Споделена история от Други

Изложих се отвратително... Приемливо ли е това?
Здравейте! Аз съм момче на 26 години. Доста необщителен съм по принцип. От както завърших училище не съм имал приятели, а приятелка никога не бях имал. Но това се промени преди по-малко от месец - Една нова колежка, на 22 години, видя нещо в мен (не знам какво точно) и така... няма да навлизам в подробности. Една вечер, наскоро (преди 2 дена), тя ме заведе на един купон с нейни познати. Почти не бях пил алкохол до този момент, но сега реших да се напия... И го направих... И повърнах върху нея и върху две нейни приятелки. Трябваше да имам предвид факта, че нямам опит с алкохола и ми беше минало през ума, че има някаква опасност нещо такова да се случи, но... Колкото и пиян да бях, ми се прииска да потъна в земята от срам. Извиних се на всички за случилото се. Те, в това число и преките потърпевши, ме увериха, че няма проблем. Но аз не мога да си простя този инцидент, ако може въобще да се нарече така. Може би ако бях със 7-8 години по-млад, случката щеше да е що-годе приемлива но в моя случай... Не знам как можах да се докарам дотук. Не мога да проумея как успях да проявя такава свинщина. Приятелката ми постоянно се опитва да ме успокои заради това, че се чувствам по този начин, но безуспешно. Мисля, че напълно заслужавам да се чувствам така. Сигурно е, че няма да близна алкохол повече. Но единственият ми въпрос към вас е приемливо ли е това, което успях да сътворя?

Коментари

1.   Първо имай по-голямо самочувствие. Със сигурност имаш хубави качества. После, не пий повече алкохол когато си с нея. Ако искаш да се напиеш, го прави в къщи или с приятели. На нея й поднеси цветя с извинение. Щом тя ти е простила, значи е Ок. Не рови повече в случката, прости си. И не го прави повече.

2.   Еми, изложил си се, спор няма. Но, пък виж, приятелката ти е разбрана и не се сърди или нещо подобно. Това може само да те радва. Щом всичко си е по старому между вас, нямаш причина да се притесняваш. За първи път се напиваш, не е нормално, но не е и нещо неочаквано. Просто за напред недей да пиеш по много, и всичко ще бъде наред.

Depravity

3.   Не го мисли, вече е станало, всеки има някакви моменти, които иска да забрави.. Ако още иска да се виждате значи все пак те харесва...

4.   Не се притеснявай, случва се. Извинил си се, казали са ти, че няма проблем и щом момичето продължава да общува с теб, значи наистина е така. Не го прави на въпрос пред нея и компанията и повече. Животът продължава, всеки има пиянски изцепки, какво значи "приемливо ли е". Не се коси за глупости.

5.   Няма страшно! Е, едва ли ще те кани вече на купони ама...

6.   Човек, спри да се съдиш. Напил си се, направил си свинщина - случва се. За урок да ти е и да си знаеш мярката. Всеки прави грешки, дай да се застреляме. Разбрал си грешката си, извинил си се, няма какво повече да направиш. Недей да се извиняваш повече то един път - показва ниско самочувствие и това по-скоро може да издразни околните. Аз лично, след като приема нечие извинение, предпочитам да не чоплим темата, не ми е приятно да ми се извиняват през половин час. Радвай се на връзката с момичето, останете си приятели с другите мацки, след време ще се смеете на това.

7.   Зависи от хората - за някои това е приемливо ежедневие, за други, като теб, не е. Аз те подкрепям в намерението да не пиеш повече. Повечето лоши неща стават под влиянието на алкохол. Бягай от хора, които имат нужда да загубят съзнанието си, за да се чувстват добре.

8.   Авторе.... станалото станало.... не го мисли повече, а и дори не го споменавай пред нея, защото накрая ще й писне и ще си каже "тоя пък нямка никакво самочувствие" и ще си бие кампика.... просто забрави за случката и е споменавай повече!

9.   Авторе знам как се чувстваш, и аз съм се излагал и съм се срамувал като теб, а не трябва, всяка подобна случка не трябва да те държи в депресия повече от 1 ден, а и още повече след като момичетата са ти простили... Излагацийте се случват на всеки, просто си вземи поука и гледай напред