Споделена история от Други

Позитивна Агресия?
Здравейте, наслушах се на всякакви позитивисти и религиозни учители, които съветват, че агресията е лошо нещо. Как тогава футболистите, боксъорите и всички други спортисти да печелят без агресия. Не е ли това живеца, който те придружава до момента на победа. Защо тренъорите казват на футболистите, бъдете агресивни за да спечелите. Не е ли това яко нещо в харектера, към което е прикрепено и силата и волята и смелостта и контрола над себе си? Не казваме ли точно на такива хора, че имат характер? Защо тогава много хора се отричат от нея и се вкарват в някакви фалшиви учения " Всичко е любов " Не се ли отдалечават така от собствената си природа? Какво мислите?

Коментари

1.   Спортистите, които печелят благодарение на "агресията" си са много, ама много малка част от населението.
Агресияра иноткритата нападателното няма да ти послужат никъде, освен ако не живееш в някоя джунгла. Футболът е играл, в който се изисква организация, плнувне и гъвкавост, според другия отбор. Ако футболист побеснее, игнорирайте съотборниците си, хукне с токата, събори трима човека, удари един на вратаря и вкара гол... Може да считаме кариерата му за приключила.
Боксът също е лош пример. Сляпата агресия, никога няма да ти помогне да спечелиш срещу равностоен противник. Ако говорим за контузен или некомпетентен, то да, техника и мисъл не се изискват.

2.   Това, за което говориш, не е агресия, а мотивация (глад за победа) или по народному хъс. То няма нищо общо с агресията, която не е нито нещо позитивно, нито пък е знак за силен характер, дори напротив - знак за комплекс е.

Агресия е например някой пред теб да не тръгне веднага на зелен светофар и ти да излезеш и да го наръгаш 19 пъти с нож.

Дори и един ММА боец не може да си позволи да е агресивен, защото това замъглява съзнанието му и не може да си построи правилна стратегия. Напротив трябва да е спокоен и осъзнат. И това го казва не кой да е, а Федор Емеляненко - най-добрия ММА боец на всички времена, който съвсем до скоро нямаше загуба. Тук има много да се учим от Изтока и по-специално от парадигмата на източните бойни изкуства. Според тях истинската победа не е да набиеш някого, а да избегнеш боя.

Ако не разбираш за какво говоря, напиши в тубата james thompson vs emelianenko alexandre (брат му на Федор) и ще разбереш за какво говоря. Агресивен срещу спокоен играч. Агресивния голям го дървеше, а загуби за 15 сек., защото е тъп като гъбено семе и не заложи на никаква стратегия, а на гола агресия. А другия беше толкова спокоен, че щеше да заспи и въпреки това го напарви труден за рисуване за 15 сек. Спокойствието и мотивация не са несъвместими и мотивацията не означава, че трябва да изглеждаме като зверове. Мотивацията е вътрешно състояние, което може и да няма външен израз.

Другото ти грешно схващане е, че като обичаш, трябва да си кротък. Напротив любовта трябва да е мотивация за големи подвизи, а не лигавщини, както смятат много от съвременните хора. Едно време не са се лигавили по чатовете и не са се питали постоянно "аз обичам ли я, тя обича ли ме", ами са давали живота си, за да защитят семействата си и родината си. Това е истинската любов - жертвоготовност.

Но има и друго - понякога любовта се извращава и става фанатизъм, както е при радикалните ислямисти. Така че и с любовта трябва да се внимава, защото и тя както всичко друго в живота е нож с две остриета.

3.   Бъркаш, това което движи хората да успяват е не агресията, а стабилната психика (или поне внимателно модерираната психика от разните треньори там, ако говорим за спортистите)
Агресията и любовта могат да бъдат много разсейващи, отклоняващи от крайната цел.
Агресирания и влюбения човек са емоционално нестабилни и това ги прави слаби противници, и по прицип.
А спокойния и уверен в себе си човек винаги ще върви напред и нагоре.

4.   Имa рaзликa между aгресия и спортен хъс. Огромнa!
Кaзвaм ти го кaто спортист.

5.   Може би, преди 30000 години, да е имало смисъл от нея, но след всички тези войни, които човечеството води, се разбра, че агресията не води до нищо добро.
"Не е ли това яко нещо в харектера, към което е прикрепено и силата и волята и смелостта и контрола над себе си? " - Какъв контрол може да има един агресивен човек? Виждал ли си идиоти д се бият на улицата. Те имат точно толова контрол над себе си, колкото Емо Чолаков има над времето.
Аз не съм съгласен, че всичко е любов, но да не ти пука.
"Не се ли отдалечават така от собствената си природа? " - Собствената ни природа е доста странно нещо. Ако правим, всичко, което ни се иска, щеше да е малко шантава работа.

6.   Най-много ме дразнят ония със спортната злоба. Не може да играе и ти вкара един лакът или те опъва за потника докато тичаш пред него. Това си е злоба не спортна агресия. Няма Спортна злоба.

7.   Автора: Здравейте, благодаря ви за отговорите. Хубаво е човек да се замисли над тези неща. Номер 2, хубав е коментара ти, не съм казал, че съм против любовта, а против Прекалената любов и позитивизъм. Мисля, че човек губи връзката си с реалността. Трябва да има баланс.. А това да убиеш човек на светофар е чиста омраза.
Хубаво е като цяло човек да си даде точни определения, какво е любовта, какво е агресията, какво е хъса и какво е пасивността.
Според мен любовта е да правиш някого щастлив, да даваш от себе си за неговото щастие, така че до някъде е и отговорност. Агресията, мисля че между агресия и омраза има разлика... не знам може и да имам грешното определение..

8.   Всъщност аз през по-голямата част от времето съм спокоен, но съм забелязал че само когато се ядосам, някак си се задвижват нещата при мен.. автора

9.   От 2 до автора

Принципно си прав, но не можеш да го обясниш добре, защото много бъркаш понятията. Но по-важното е за себе си да си го разбрал. КАкво сме разбрали ние е без значение.

Ярост, агресия, омраза, мотивация, действеност, това са все различни неща, но понякога преливат от едно в друго. Яростта не винаги води до агресия, а може да доведе до активност/мотивация/действие, както е при теб понякога, което е добре. Но това не е агресия, както го наричаш. От време на време наистина е хубаво да се ядосваме, стига да не губим контрола над себе си и тя да премине в агресия или омраза, защото тогава вместо да ни е от полза, се обръща срещу нас,

10.   Агресията е другото на неувереност

11.   Сега разбрах, в уикипедия прочетох, че агресия означава да искаш да навредиш на някого, аз не искам да навредя на никого, така че не съм бил прав признавам си, бъркал съм понятията. Номер 9 Каквото искат да си разбират хората. Този който пита е глупак за малко, а този, който не пита е глупак за цял живот. :) Автора