Споделена история от Други

Козирки
Здравейте, ще правя ремонт и искам да питам мнения за козирките алуминиевите - едни тънички, които ги слагат над алуминиевата дограма отгоре. Здрави ли са - ако падне мазилка от горе, чупи ли ги или само ги изкривява. Освен това много тесни са, правят ли по-широки. Също да питам за поликарбонатните. Вярно ли е, че под тях става като парник, издръжливи ли са. Ако си тупнат чергата отгоре да не ги съборят
Мерси на отговорилите, предварително

Коментари

1.   Не разбирам защо ти е козирка над прозорци. Козирка се прави над врата и то северна страна, за да не гние и да не ти се мокри входа. При прозорците по-скоро внимавай как ще ти направят подпрозоръчните от външната страна, защото там нашите хора обичат да си„ оставят ръчичките“ и от там ти влиза вода после и ти мокри стените. Правят се подпрозорачни елементи от алуминий като ще искаш и от страни да има елемент, за да не влиза водата острани в рамката. Ако прозорецът от външната страна е на едно ново със стената, пак ти трябва, за да не се стича водата надолу по стената - тоест не се прави над прозореца, а под него. Излежда и по-добре. Като материал препоръчвам алуминии

2.   Както се вижда №1 не е живял в блок и съвсем не му идва на ум защо са им козирки на прозорците на тези хора.
Към автора алуминият е добър обикновено ширината им стига до 20см, но това би трябвало да ти свърши работа. Единствения недостатък е че при дъжд се чува капките, но не е неприятно. До сега не съм чувал за изкъртена от мазилка козирка, но то зависи май и от кг азилка които ще падат на веднъж, ако имаш съседи дето редовно пуска по над 10кг камъни е възможно да ти изкъртят козирката.
Колкото до поликарбона всичко което са ти казали е вярно, лошо е че изгаря на слънце и след второто трето лято се рони на неприятни парченца, а алуминият вечен.
А и при поликарбона се чува дъжда

3.   Алуминия е за предпочитане.
Поликарбоната се втърдява зимата от студа и ако падне сняг или лед върху него го чупи като стъкло. Освен това ако не е запечатан хубаво в каналчетата остава вода и като замръзне го пука.

4.   Алуминиева дограма? Луд ли си? Не прави тази огромна грешка...

5.   н 4, човекът говори за алуминиева козирка, не за дограма. Ние сме с алуминиева дограма, защото прозорците ни са огромни и технически не е възможно дори по друг начин, но сме много доволни - трябва просто човек да даде повече пари за по-висок клас алуминиева дограма. Вие купувате боклуците, после недоволни. Пластмасовата дограма пък е много добра - сляга се, изпича се на слънцето, има срок на годност просто, докато алуминият е вечен. Дървената дограма е най-добра.