Споделена история от Други

Психически тормоз
Здравейте! Доста съм чела относно психическият тормоз, който съм изпитала също доста дълги години.. Майка съм(25г) с 2год. дете и буквално избягах от бащата на детето.. Той винаги ме малтретираше, мачкаше и все аз бях виновна в къщи както и на публични места.. НАПУСНАХ ГО!!
Вече от година живея сама с детето ми за да порасне със любов да се отдам като за двама, обаче дори и далеч бащата продължава да ме тормози като ме следи къде ходя с кой излизам, редовно ми звънни, търси винаги някакъв проблем във мен.. многократно се опитвам да го отхвърля от мислите ми, да не обръщам внимание, но не става.. опитах се да споделя с хората, но никой не ми вярва че е такъв и няма как да го докажа!! Вече наистина съм на ръба на отчаянието.. моля ви кажете ми какво още мога да направя??
Благодаря!

Коментари

1.   Имаш ли майка? Близка ли си с нея? Ако си, не било проблем да й споделиш, защото мисля, че тя трябва да те разбере. Сподели, с когото се чувстваш най-близка. Потърси в интернета по тази тема нещо подобно, за да прочетеш докъде са стигнали такива отношения и т. н. Мисля, че можеш да подадеш молба в съда или нещо подобно.

2.   Оплачи се в полицията.

3.   Не му вдигай телефона. Ако прекали поискай ограничителна заповед от полицията срещу него. В краен случай няма ли кой да го ступа и да го сплаши? Ако може го лиши от родителски права.

4.   Консултирай се с адвокат. Ако може да издейства ограничителна заповед срещу него.

5.   До сега съм била 4 пъти в полицията т. е 4 жалби, но все намира как да се измъкне от ситуацията.. и телефон не съм му вдигала и става още по агресивен като си го изкарва на детето.. винаги ме заплашва, че ще ми го вземе от мен макар че няма как да стане.. в цялата ситуация то страда най много.. за натупване на този изверг с радост бих се съгласила но съм беззащитна! От никой подкрепа няма!

7.   Имам доста познати в твоето положение. Със сигурност навремето е имало хора, които са ти казали да не се занимаваш с него, защото са го виждали какво представлява, но ти си се борила за него и си си казвала, че го обичаш и друго няма значение. Последствията са неизменна част от избора, който правим. Със сигурност те е поступвал и преди да родиш от него. Сърди се само на себе си. Никой няма и не е длъжен да ти помага, детето е и негово и той също има права над него колкото и ти.

8.   Говори с добър адвокат какво може да се направи.

9.   В историята липсва отговора на въпроса "как се стигна до тук? " Какво те привлече в него в началото, кога започна да си показва лошите страни, защо не си им обърнала внимание навреме... Мисля че от този отговор започва решението на твоя проблем.

10.   Значи ти пречи да се виждаш с други, което е нормално, и ти го приемаш като психически тормоз.