Споделена история от Други

Добре ли е питбул в апартамент ?
Здравейте момче на 16 години съм и искам да си взема питбулл у дома татко е съгласен но каза да намеря информация дали е добре в апартамент и дали много лаят? Обръщам се към хората с домашни любимци. Моля за вашите отговори

Коментари

1.   На 16 с питбул ми звучи като бебе с автомат.
Тези кучета са за хора, които имат опит с отглеждането им; не си ги взимат, за да плашат пенсионерките и да се перчат; не си ги взимат, защото е модерно и изглеждат като лоши батки с тях. Извинявай, но по начина, по който пишеш и по въпросите, които задаваш, ти предлагам да си приютиш камък и да се грижиш за него.
В квартала имахме няколко келемета, които не можеха да си обършат сопола, но всеки с по един питбул, който ги водеше за носа. Първият път кучето на единия мухъл скъса каишката и се спусна да изяде моето. За огромен късмет бях точно до входа и светкавично отключих, за да се шмугне кучето ми вътре иначе не знам какво щеше да стане. Чудя се тогава защо не викнах няколко здрави момчета да му счупят ръчичките на тоя подчовек.
Вторият път беше със съсед, чийто питбул нападна семейството му и изяде другия им домашен любимец. Разказваше, че е трябвало да го намушка няколко пъти, за да пусне майка му. И всичко това от простотия - хем не можеха да се грижат за толкова силни животни, хем ги озлобяваха да се бият.
При правилно възпитание, много грижи, тренировки и любов, ще стане прекрасен член на семейството, но ме съмнява да инвестираш толкова време и усилия с въпроси като "много ли лае? ". Всяко куче лае. И лаеното с питбула ще ти е най-малкият проблем, защото има огромен шанс да си навлечеш страшни неприятности с едно неглижирано и с неизразходване енергия животно. Баща ти би трябвало да е по-разумен и да те скастри моментално, ама ей го на... Виждаш, че масово инцидентите с нахапани хора и животни, са заради неконтролируеми питбули.
Хора, кучето е живо същество с потребности и чувства. Това е дългосрочен ангажимент и ако искате "назобан пес", за да ви станат пиш*ците по 21см., не е това начинът.

2.   Не е добре.

3.   По-добре си вземи френски булдог.

4.   Не ти препоръчвам да си взимаш тая порода, нямаш опит. Не е проблем гледането в апартамент, проблем е възпитанието и търпението. Генетично е агресивна тая порода. Един от моя клас си имаше ядове с неговия питбул(2005та 8 клас). Породата е агресивна към други кучета и понякога хора. Говорим и за трите разновидности - Американски стафордшир, Питбул и Бултериер са убиици по нрав. Всички породи кучета хапят и боли, но тези трите пускат много трудно и нанасят сериозни поражения. Недей да си избиваш комплексите и да си взимаш тая порода, само за да си готин за другите, защото има сериозни последствия и то честичко. Не си взимай куче изрод, а нормална порода. Вземи си Доберман, немска овчарка и подобни.

5.   Не аз от 6 години имам мерак , даже на съседите питбула разхождам и си играе само с мен , не го вземам да се правя на готин а защото имам голямо желание ще го тренирам и дресирам и не искам да го правя убиец или нещо подобно даже не ми трябва за боища просто са ми по симпатични

6.   Аз имам Хъски от 5 години и просто не мога да си представя живота си без него. На моменти е куче, а на моменти вълк. Но не, не е за апартамент със сигурност. :)

7.   Как ще направиш питбула убиец, та той си е завършен такъв. Много възрастни мъже гледат питбули и нямат акъл за човек на твоите години, а какво остава за теб. Породата те кефи, щото е комерсиално да я имаш. Не са ли ти симпатични други породи? Едни от най-големите тарикатчета и тежкарчета ходят с тая порода и се мислят за велики, ти сам си прави извод кой и защо си взима такова куче. Почти всички гангстерчета и побойници си имат куче и познай каква порода е..