Споделена история от Други

За всички, които се борят с депресията
Здравейте,
Дълги години бях в депресия и искам да разкажа моята история.
Израстнах без семейство, без възпитание. Три деца сме. Баща ми беше алкохолик, а майка ми напусна него и нас и замина в чужбина, когато бях на шест годинки. Имало е дни в които нямахме една троха за ядене, а баща ни беше в кръчмата, ядеше кебапчета и пиеше бири, в компанията на любовниците си.
Така..
Винаги обаче в мен е имало интерес към знанието към добрите морални ценности.. и т. н
В годините, когато бях тинейджър, бях извънредно див, правех на пук на нашите и взимах наркотици, бягах в някакви градове, не се връщах.. ходих на училище един път на два месеца и въобще не знам как завърших. По-големият ми брат ми играеше ролята на Баща, понеже аз такъв нямах.. и аз му правех на пук постоянно.. Каза ми, че наркотиците са лошо нещо и аз точно това почнах да правя. Шест години пуших трева, взимах разни прахчета, ходих по партита и се разбивах. Пуших всеки ден трева, по няколко пъти на ден.. алкохол, наркотици, вътрешно знаех, че се самоубивам, но не ми пукаше. Ходих да се бия с циганите постоянно и един ден 20 цигани ме причакаха и почти не ме убиха. Бях в безсъзнание със седем шева на главата. И по ирония на съдбата точно циганин ми спаси живота, качил ме е на гърба си и ме е влачил до болницата. Когато станах на 20 години обаче стигнах дъното и това дъно, много хора не могат дори да си представят какво ознава. В един ден спрях наркотиците, цигарите и алкохола и зарязах всички "приятели" които ме дърпаха надолу. Настъпи пълен мрак в душата ми, останах сам. Пет години ходих като зомби, на моменти дори се чувствах луд, може би найстина съм бил, но въпреки всичко не се подавах отново на наркотиците. Продължавах пътя си през ада. Четях книги, гледах филми, информирмирах се. Докато един ден не попаднах на едно интервю на един професор, който говореше за допамина в мозъка. За тези, които не знаят, допамина е най-мощният хормон на щастието. Той е складиран в мозъка и се отпуска на човек, когато му се случва нещо яко. Всичко се случва по съвършенно хармоничен начин. Когато взимаш наркотици обаче няма нищо хармонично, те правят така, че този допамин да се отпуска по много, когато не си заслужил. В един момент обаче става така, че този допамин свършва.. и какво става с яките неща, вече яките неща не ни доставят радост.. Вече не сме в хармония с тялото си. Добрата новина е, че човек може да си възвърне хармонията и допамина в мозъка. В интернет има достатъчно материали, само се позаинтересувайте. В момента аз съм на 26 години, студент съм втора година, имам добри резултати в университета и страшно много хъс в сърцето да се боря за мечтите си до край.

Коментари

1.   Браво много се радвам за теб. Искам и аз да излезнаот депресията

2.   Почти всеки ден влизам в сайта и искрено се зарадвах на тази положителна история в купа от драми и проблеми. Радвам се за теб и благодаря, че сподели.

3.   При някои хора е генетично заложено в даден момент в мозъкът им да започне да се отделя по-малко допамин, дори и никога да не са взимали наркотици.
Защо не споделиш какъв е този начин за увеличаване на допамина? В интернет има толкова много невярна и неточна информация...

4.   Човек браво, а и колко грамотно пишеш за което пак браво. Животът е жесток, когато детството ти е ад, трудно е да си в баланс като възрастен. Аз не взимам наркотици, но не мога да се преборя с детството си още. Родители давайте всичко от себе си за детето си, любов, уважение и му дайте сила за са има самочувствие и увереност в бъдеще. Успех!

5.   Страхотно е, че си преодолял това което ти се е случило и си продължил напред, но може би трябваше да дадеш и съвет за тези с положение, подобно на твоето.
МС. :))

6.   Браво, само така! Радвам се за теб, заслужаваш голямо уважение. Продължавай напред. Желая ти успехи и щастие!

7.   Евала, пичага! И аз се боря с депресията и мислите за самоубийство. Имам и един неуспешен опит - когато бях на 19, изпих цяло шише с приспивателни и го комбинирах с уиски, защото исках да се самоубия, но един приятел ме е намерил докато съм бил в безсъзнание и са ме "върнали" към живота в болницата. Никой не ме разбира, защото съм от богато семейство и имам всичко, което поискам и всички си мислят, че живота ми е перфектен. Уви, не е така.

Ще си позволя да дам един съвет на четящите - Дръжте се мило с всеки срещнат, защото не знаете какво е преживял/преживява. Всеки човек си води собствените битки и на никой не му е леко. Не мога да ви опиша чувството, когато се усмихна на някое красиво момиче и го накарам да се усмихне. За съжаление, в момента повечето хора на моите години си мислят, че е готино да си батка и да гледаш лошо, но най-привлекателната черта у хората е усмивката. Бъдете позитивни!

8.   Здравейте, автора съм. Благодаря ви за положителните коментари!

Това, което ми помогна на мен е самият житейски опит. Няма как да падаш в толкова дълбоки дупки и да не ти дойде акъла един ден. Всяко нещо е урок в този живот и каквото и да ми се е случило в миналото, аз си нося поуките. Повишаването на допамина, серотонина, ендорфина и окситоцина си е цяла наука, чието изучаване и прилагане човек трябва да си постави като приоритет. Затова не ви написах по-горе точна рецепта за повишаване на допамина, а целта ми беше да предизвикам интереса ви, сами да започнете да се интересувате. Всеки човек вътре в себе си знае много добре правилните неща, които трябва да направи, просто не ги прави. Има точно определен път, който не е чак толкова труден. Просто се изисква концентрация и решимост да вървиш само по него. Хората обаче обичат да си затормозяват нещата и избират други пътища по-сложни, но в крайна сметка забравят, че щастието е най-важно, всичко останало е разсейване Изход винаги има и той се нарича - Поумняване.
Това е моята история, аз много пъти бях на ръба на смъртта, много пъти патих от грешките си, но все пак съм жив по чудо и щом съм жив, значи трябва да се развивам и да боря за мечтите си.

9.   Евала! Много се радвам за това което си направил с живота си. но аз в момента съм на 20 и съм първа година студентка. но 20 години мразя целия си живот и все още го мразя и пуших трева и вече не ме задоволява и се чудя дали да не започна твърдите наркотици. Твоята история не би ме спряла. но ти от където се връщаш. аз натам отивам.

10.   Човек не може да избере къде да се роди, но дали е победител или губещ, човек сам избира!

11.   Поинтересувaйте в aнглийските сaйтове зa GABA, нaтурaлнa хрaнителнa добaвкa. Товa е невротрaнсмисор, който мозъкa нa човек редовно си произвеждa, онaче при определени хорa и в определени ситуaции, количеството нa GABA е по-ниско от необходимото. И товa води до проблеми-депресия, безсъние, т. н.
Aз бях 6 години в депресия (имaше си конкретни причини-болест и любовни рaзочaровaния) и от скоро открих туй зa GABA. Нaистинa помaгa. Не е тъй от тъжен дa стaнеш весел, не. Aмa някaк си имaш повече силa дa се бориш, енергия, оптимизъм. Продaвaт GABA в ebay, aмa първо прочетете мaтериaли по темaтa. Успех нa всички.
Aвторе, много се рaдвaм зa теб. И aз съм чувaлa товa зa допaминa,