Споделена история от Други

Спомен ми съсипва живота
Здравейте, преди време имах голям приятел, с който бяхме като братя. Поне за мен той беше такъв. Бяхме приятели 4-5 години. Един ден обаче, той изведнъж спря да се обажда, без да каже нищо и нещо му стана. После избяга в друг град и въобще не се обади. Може и да е била в мен причината, а може и да е глупак. Не знам, но вече минаха 6-7 години и аз още се измъчвам. Усещам се, че почти всеки ден аз мисля за това. Всеки ден се сещам за това и се измъчвам. Едни от най-щастливите ми моменти бяха с него и адски много неща ме подсещат постоянно. Общи приятели, разни спомени и т. н. На времето, когато се запознахме бях на 15 и той беше един от най-креативните, отракани и забавни хора, които съм виждал. Страшно много го уважавах и ценях. Какво пък чак толкова ми е имало, че да иска да се отърве от мен. Бях си весел човек и всичко си ми беше наред. Честно да ви кажа, тази случка ми съсипа живота и още продължава да го съсипва. От най-усмихнатото момче, пълно с позитивна енергия, сега съм един тъжен човек. Каквото и да правя, вечно образа му стои там, някъде в паметта ми като образ, който не ме одобрява. Това, което го пиша сега, почти всеки ден си го мисля, вече 7 години и направо не вярвам, че мога да си върна щастието отново. Знам, че мъжете не трябва да плачат, но докато го пиша се разплаках.

Коментари

2.   Здравей! Пробвай да попиташ някои от вашите общи приятели нещо по този въпрос. Може те да знаят, а ако ли не опитай да го потърсиш и му поискай обяснение (ако изобщо те помни де)
Може да не е искал да стане така, а просто пътищата ви да са се разделили. Може и никога да не ти е бил истински приятел! Но всичко това не можеш да разбереш сам!

3.   Здравей! Пробвай да попиташ някои от вашите общи приятели нещо по този въпрос. Може те да знаят, а ако ли не опитай да го потърсиш и му поискай обяснение (ако изобщо те помни де)
Може да не е искал да стане така, а просто пътищата ви да са се разделили. Може и никога да не ти е бил истински приятел! Но всичко това не можеш да разбереш сам!

4.   Спри да го мислиш няма смисъл. За съжаление доста често се случва хора, които смятаме за приятели да не ни възприемат и те като такива. Например може в онзи момент да е имал нужда от компанията ти и след като вече няма нужда от нея да е решил да спре да те търси. Може и нещо да се е обидил за което ти дори нямаш представа, след като не ти е дал обяснение. Казвам ти няма защо да се съсипваш заради такива хора. Помисли дали наистина си направил нещо с което да го обидиш, ако не се сещаш за такова - проблема си е в него. Освободи го да си живее живота. Всичко това ти го казвам от опит, защото миналата година приятел с който бяхме 5 години приятели просто ме изтри все едно нищо. Доста време се чудих какво толкова страшно съм направила - е не се сетих за такова - изслушвала съм го, давала съм му съвети, чакала съм по цяла нощ да стане време да си вземе самолета. както и да е - той изглежда не ги е ценил тия неща и мен не ме интересува вече. Нито смятам да го търся, нито смятам да се изясняваме. И още нещо което ти казах по-горе - аз него го смятах за приятел, но се сетих за една фраза коята той каза на последната ни среща - нещо от сорта, че нямал приятели. Е ясно значи той не ме е възприемал за приятел както аз него. Ами жив и здрав, няма да умра без него, да разочарова ме, но хората понякога са такива. Моля ти спри да се измъчваш заради някакъв човек, който не те цени достатъчно след като така с лека ръка те е изтрил от живота си. Просто няма смисъл, живей си живота, търси други приятели и приеми, че този е мъртъв за теб. Не заслужава дори мислите и анализите, които влагаш в него. Аз направих така и много бързо ми мина, вече ми се струва, че е бил от една далечна част от живота ми към която не искам да се връщам.

5.   Много добре те разбирам! Виж как едно запознансрво и как една раздяла може да ни промени за винаги! Твоята история ужасно много ми напомни на моята.
С много хора се запознах но НЕЯ не можах да забравя разликата е, че сме момичета!
И не е вярно, че момчетата не плачат.. но обществото ви кара да се прикривате което не е хубаво, и затова сте повечето агресивни.. сълзите трябва да се изплачат.. ;х
Ще ти кажа не си единствен.. ;х

Едно момиче..

6.   Не идеализирай другите хора. Може да ти е липсвала бащината фигура в детството и да си я намерил в този твой приятел, иначе не намирам друга причина да съществува такава емоционална обвързаност. Общо-взето щом толкова време не сте комуникирали си насочи вниманието към подобряване на твоето състояние независимо от него.

7.   Браво, че сподели. Аз съм мъж, имам подобен спомен за свой приятел, с който всеки ден творяхме забавни истории. Имахме невероятен синхрон. Един подаваше идея, а другият отговаряше с нещо в същия стил, все едно че сме един и същи ум. И така, с часове, почти всеки ден около две години. Имахме много развинтено въображение и се заливахме от смях, много нещо записвахме с намерение да издадем книга някой ден.
Изведнъж той спря да се обажда, сякаш изчезна. Много се чудех какво става с него -нямаше никакви признаци за промяната. Срещнах го 1-2 пъти и сякаш си беше същия като общуване и хумор, но нямаше импулс да се срещаме отново. Не сме имали общи приятели, заради които да стане някаква интрига, нито сме такъв тип хора.
Вече не съм го виждал може би 13-15 години. Отначало ми беше много мъка, сякаш беше умрял, а с него и нашия супер забавен, макар и въображаем свят. Доста време го търсих, но все пак спрях.
Започнах да се интересувам силно и да изучавам психология. С годините разбрах, че онова щастие, което съм имал тогава, съм го създавал аз. То е идвало от чувство за свобода. Докато съм тъгувал, аз съм пропускал безброй възможности да се радвам на това, което е било около мен. Не съм живял в настоящето. Човек може да е щастлив само сега. Ако тъгуваш за миналото или бленуваш за бъдещето, никога няма да си щастлив. Може би твоят човек се е отдръпнал изцяло по собствени причини. Не приемай нищо лично, защото всеки живее в собствен свят и това, което вижда, е само проекция. Ако някой те напсува например, той псува своята представа за теб, а не теб самия.
Поздравявам те за откровеността, а това, че мъжете не трябва да плачат, е суеверие. Така сме възпитани, но това само ни вреди, свикнали сме да се потискаме. С това само се опитваме да залъжем околните и себе си.
Да се оплакваш е лесно. За да се разплачеш обаче, се иска смелост и сила.
Ако искаш съвет как да подобриш състоянието си, мога да ти дам най-доброто, което знам - вземи една тетрадка и всеки ден си записвай 10 неща, за които си благодарен в момента. Материални или нематериални, няма значение. Аз чувствам благодарност дори само за въздуха, който дишам. Това упражнение не е за утеха и примирение. С времето, то увеличава силите и способностите ти за всичко, което искаш в живота си!

8.   И аз имам същата история.. от 1 до 11 клас бяхме всеки ден заедно. Към средата на 11 без да каже нищо се очуждихме много, по - точно той.
Звънях му все пак и ми отказваше да излизаме. Може би вече му бях омръзнал или си е намерил друг приятел. Продължих, но вече 2 години го мисля и не мога да забравя.
До такава степен бяхме близки, че чак родителите ми забелязаха липсата му.
Ще гледам какво пишат по - темата, защото съм със същия проблем. Дано ни помогне някой! ;)

9.   Спомням си как един ден си правихме партия за цигари и кибрит, за да се правим на възрастни, стояхме на една пейка и правихме планове да превземаме света. В този момент всичко, което си представях за бъщето беше съвсем различно. В един момент обаче всичко се срути и аз просто не знаех какво ще правя. Сприятелявах се пак с някакви хора, но вече не е същото и не мога да кажа, че в момента имам приятели. Трудно се доверявам на хората. Общувам си с хората, но ги държа на страна малко. Случват ми се яки неща, супер комични, но нямам на кой да се обадя и да споделя. Липстват ми реакциите му когато му кажа какво ми се е случило. Всичко яко в мен си стои и нямам с кого да го изразя. Срещам само някакви хора, които не са толкова забавни, колкото него и не ме разбират. Преди време имах две кучета в нас, постоянно играеха заедно и се радваха, един ден едното почина, после другото не искаше да яде, беше умърлушено и 1 месец след това почина и то от мъка. Дали не се случва същото и с нас хората. Живи сме, случват ни се нови неща, хубави и лоши, но вече не сме същите.. Автора

10.   Може да му се е случило нещо, или пък на родителите му. Може да си е намерил приятелка, която да го е откъснала от теб и другите му приятели. Всичко това е нормално. Всеки си продължава по своя път. Ти някак си се вкопчил в него и искаш той да стои на твоя път. Е, не може. Имали сте щасътливи моменти. Радвай се за тях и продължи напред. Пак казвам -всеки си има път в живота. Вашите са се разделили. Продължавай напред. Все ще срещнеш друг приятел. Бъди си самодостатъчен.

11.   А ако ти беше истински брат? Тогава щеше ли да се разделиш с него без особенно голяма причина? Приятели в днешно време е трудно да намериш и да изградите стабилни взаимоотношения. Да ги разрушиш обаче е много лесно. Не казвам, че е длъжен, той си знае. Вече е минало много време и сигурно и двамата нямаме нищо общо с това, което сме били преди. Той има други интереси, аз също. Но понякога боли от самият спомен. Това упражнение за благодарност го правя от много години, а също и много други упражнения и методи. Развивам се постоянно и постигам разни успехи в живота, но спомените ми ме карат да се чувствам зле.

12.   На мен също ми се случи нещо подобно. Един мой приятел един ден също изчезна от хоризонта, без да с бади на мен или на някой от приятелите ни. От майка му разбрахме че заминал за София и че евентулно щял да ни се обади. Всички останахме много изненадани и озадачени. Минаха се около пет години без някаква вест от него и на края се разбра че неговия братовчед отнел гаджето му и това е било причината. Очевидно се е почувствал предаден и от двамата и е решил да затвори тази страница в живота си и да започне на ново. Аз не бих направил така, но всеки човек е различен и реагира различно на проблемите си. Не е приятно когато се случи нещо подобно, но това е живота.

13.   Такова нещо на 2 пъти ми се е случвало до сега и колкото са ми липсвали, толкова се чувствам и освободен и от двамата. Дори единият го срещнах наскоро и му взех телефона. После реших, че дори и да излезем само ще ми разказва за майка си и всичките й проблеми от А до Я. На всичкото отгоре това е човек на средна възраст