Споделена история от Други

Първа кола
Здравейте!
Значи вече имам кола, но искам да я пооправя. Колата е ford fiesta mk3. Искам да й сложа аудио система, да я боядисам, да й сменя салона, предното стъкло и още много дребни нещица... Обаче искам да кача и кончетата, защото ми се струва малко бавна ако си имате на представа какво мога да направя, моля споделете. Разполагам с 2 най-много 3 хил. лева за тази цел, защото съм отделил 4 хил. за ремонтите, боята и аудио системата.

Коментари

2.   Защо не и сложиш един тунинг чип? Има си разлика във вървенето повярвай ми. И завесе какъв ще и сложиш. Дали от най малките или от по големите. Има от по 300-400 лв, но не можеш ти да си го сложиш трябва някой който разбира, но да знаеш че ще ти качи малко разходчето. За аудио система нещо от типа на Blaupunkt, Sony има едни много добри тонколони, но са доста скъпички- Bose. Те са много добри, но са доста скъпи. За по малко пари хубаво озвучение Blaupunkt и Poineer са много добри.

3.   За тия пари може да си вземеш много по-хубава, нова и сигурна на пътя кола, имам предвид че тази кола е вече бая на годинки, а и си е доста разправия да почнеш да и сменяш всичко. Така че тази можеш да я продадеш да и вземеш некой лев, и това ще ти е само от полза в бюджета за по-хубава кола. Мога да ти препоръчам Пежо 307 2. 0 HDi 110 коня, тези коли са вече до 4 хил лв. Казвам ти тази кола е мноого пъргава и си е страшно яка и много модерна сред по младото поколение също така е и пълна с екстри, аз имам такава кола и съм много доволен.
Ако ме послушаш няма да сбъркаш със съвета който ти дадох.

4.   Аз съм автора.
Към 2- аудио системата ще е на alphine. Аз за чип тунинг мога да дам най-много 1500 лв. А горе-долу с колко се вдигат конете?
Към 3- привързан съм към тази кола и няма как да я продам.

5.   Какво турбо на 20-25 годишна фиеста, ти бъзикаш ли се. То първо, въобще не казваш какъв ти е двигателя, но чипове се слагат на коли, които вече си имат едни 130-140 коня и най-важното турбо. Иначе да си купиш чип за 100лв. от някой гаражен майстор и даже няма нужда от стенд, на ум ще ти сметне колко по-мощна ще стане. Ще ти извади някаква сметка от рода на "ми начи, ся ако е 100 коня, с чипа ше стани 120-130"
Не знам защо ти е изобщо да я пипаш тази кола. Парите, дето ще и набиеш в ремонти и гъзария, ще си вземеш 2 пъти по-нова. Ако вече искаш да си я правиш пак ще имаш възможност.