Споделена история от Други

Как да следвам мечтите си без финанси?
Какво бихте направили, ако искате да следвате мечтите си, но нямате подкрепа отникъде освен морална и финансова? Искам за уча в Натфиз, ако ме приемат 4 години е, лекциите са целодневни, няма как да уча и работя едновременно, но няма и кой да ме издържа. Завърших специалност, с която не искам да се занимавам, нашите я избраха, сега уча също магистратура каквато не искам, пак те ми я наложиха, и смятам да я прекъсна. Какво бихте ме посъветвали? За Натфиз ще ми трябва и квартира в София, от Пловдив съм, просто биз пoдкрепа някакси не намирам вариант, а да живея живот под опеката на чужди амбиции не мога повече, как на постъпя според Вас :/

Коментари

1.   Ще те шокирам. Имам абсолютно същата цел и същия проблем. Интересувам се от много време и разбрах, че в Натфиз не е чак толкова качествено обучението, а в същото време се влиза супер трудно. Почти всички ги късат на 3-тия изпит. Пробвай където искаш, не те убеждавам в нищо. Затова моята цел стана НБУ и специалност Кино и Телевизия. Мисията ми е още по-трудна защото семестрите са по 1300 лв. Аз също нямам никакви финанси и съм от друг град, ще ти кажа какво ще направя аз. Търсих доста време работа и намерих две оферти, едната беше за чужбина, другата за слънчев бряг. В крайна сметка избрах Слънчев бряг и това лято ще работя за 1200 лв заплата. За 4 месеца ще събера 4800 лв. Живот и здраве до септември ще имам 4000 лв. След което живот и здраве ще изтегля студентски кредит. Моя съвет е никога да не се отказваш и да преследваш мечтата си като питбул. Когато силно искаш нещо, цялата вселена ти съдейства за да постигнеш желанието си. Много голяма смелост се иска за да мечтаеш за нещо такова, единици са хората, които вярват в себе си и се борят за мечтите си до край. Нашата цел е велика и трябва да се постараем. Може да успеем, а може и да се провалим, но в крайна сметка живота ни ще има смисъл. Желая ти успех!

2.   И още нещо, ако успееш може би ще ти трябва съквартирант за новата квартира. Записал съм си тази статия в имейла, така че когато и да пишеш в нея ще го прочета и ще ти обясна как да се свържем. Надявам се да пишеш какво си постигнал-а, успех

3.   Натрупай финанси и тогава следвай мечтите си.

4.   Начертай си план. Започни да работиш и да спестяваш пари. Може да работиш през лятото. Може да заминеш на бригада в чужбина. Пресметни колко ще са ти нужни за квартира и режийни, за храна и транспорт за една година. И започни да спестяваш. Бори се за мечтите си.

5.   Значи, ако един ден завършиш натфиз ще разбереш че пак нямаш финанси, защото много малко хора успяват да имат работа и от тях 99% са супер ниско платени. В най до рия случай ще водиш уроци за мизерни пари или ще играеш в някоя постановка за нищожни пари. В най лошия ще станеш клоун или мим на витошка. Да не говорим качеството на образованието че е под всякаква критика. Запили един курс да ти мине мерака или играй някъде като хоби. Според ме родителите ти са ти избрали специалност с която ще си намериш добра работа. То мечти мечти, ама трябва и пари.

6.   Няма никакъв проблем да работиш и да учиш едновременно, но няма да имаш време за личен живот. Забрави за излизания, сериозна връзка, забавления. Но ще имаш време да работиш вечер по ресторантите, събота и неделя. Минала съм точно по този път. Първото следване - нелюбимо (завърши го все пак), но и пък си ме издържаха нашите до 22-23 години. И си изкарах и студентските години хубаво. Второто вече със много зор, защото постоянен стрес дали ще си платя наема и как ще бъде. Не беше лесно първите две години, но после си намерих работа по специалността и това много ми помогна след като завърших, вече имах опит някакъв.

Можеш да си направиш фирма за аниматорство и да играеш клоун и подобни на детски рождени дни, да танцуваш в заведение (не задължително гола), изобщо да съчетаваш работата с професионалните си умения.

Или като завършиш първото следване да си отвориш фирма с този предмет на дейност и да си работиш по свой график.

Но задължително си завърши първото каквото и да е то. Самият факт, че си докарала нещо докрай дава после сила и е опора.

Успех.