Споделена история от Други

Искам да бъда цирков артист
Здравейте! Момиче на 17 години съм. Времето започна да се забързва а аз още не съм открила моето нещо, каква искам да бъда... какво искам да правя...
Уча, имам много добри оценки, чужди езици... бла бла бла... и така нататък. Подготвям се за образование в чужбина. Какво ще уча - нямам представа, като цяло всичко ми е интересно, но нямам посока и ми е трудно да открия своето нещо.
Винаги съм си била по-затворена и срамежлива, ученолюбива но без вяра в себе си. Сега в израстването си сякаш в мен се събужда жаждата да съм все по добра и по добра... Обичам изкуството и искам да направя от живота си нещо красиво.
Сега усещам че вече не ме е страх от това че другите ме гледат, напротив.. Искам всички погледи да са в мен. Като по-малка нямах енергия и не обичах приключенията а сега съм авантюрист... Не знам как се случи.. Живота ме натискаше дълго време и сега искам да избухна като бомба със закъснител :D
Искам да летя...
Aerial silk се казва това което съм решила да правя (танци с въздушна коприна?? ). И преди да умра ще стана професионалист.
Спомням си когато бях много малка и ме заведоха на цирк... ами влюбих се в онази чернокоса жена която танцуваше толкова красиво.. Това нещо ти оставя дълбоки спомени като го видиш. Истинско изящество. Защо и аз да не бъда?
Напълно готова съм да посрещна всичко ново в живота си и искам все повече да израствам като личност. Никога няма да се затворя някъде отново.
Въпросът е как да построя нещата за да работят за мен? Как да го направя.. къде да отида... откъде да започна. Имам нужда от подкрепа.

Коментари

1.   Ако искаш да станеш цирков артист, ще трябва да надблюдаваш политците и малко по малко, ще се нучиш как да се правиш на палячо. По-големи циркаджии и мошенници от тях няма, особенно българските и африканските.

2.   Цирковите артисти и не само те... започват от малки, да тренират, да речем от 7-8 годишни, защото не е толкова лесно, както си мислиш. Като си гледала, може да ти е било лесно и казваш: "Защо не и аз"? По-добре се насочи към нещо по-лесно достижимо.

3.   Единтвената страна в света, в която има училище за циркови артисти, е Русия. Ако не можеш да си позволиш да отидеш там, а много искаш да станеш палячо, трябва само да наблюдаваш бългрските полтици и ще се научиш от тях.

4.   Има си теми за политиците, защо точно в тази трябваше да пишете?
Като не ви харесва това изкуство, просто подминете, защо трябва да иронизирате?

П. П. : Не съм авторката.

5.   До 4 -Абсолютно съм сигурна, че си авторката!

А сега по темата- 2 е прав/права, защото както при всички работни места става с връзки, а и с умения.
Не може на 17 години, да започнеш от 0-та и да стигнеш до целтта.
Защо си мислиш, че "Златните момичета" се пенсионирват на 24-25 години?
Защото за този вид спорт са възрастни!
Започват от 6-7 годишни, така тренират усилено, за да стигнат до заветната цел. Все пак гъвкавост се постига, с много тренировки, а и да си на по-малка възраст.
Ти си закъсняла, за цирков артист, ако имаш умения, не в акробатиката, може и да ти се получи.

7.   Аз тренирам точно този спорт от цяла вечност, както и подобните на него. Мечтата ми е също да работя в някой световно известен цирк, но не разбирам как ти искаш да бъдеш в тази област, а дори нямаш основните знания, че да не говорим за умения. На 13 съм. Спортът се казва, , въздушна акробатика”, като по-точно това са воали, а не, , коприна”. Като за начало ти трябва да имаш основни умения, които до колкото разбирам ти нямаш. В никой цирк няма да те вземат за да те обучат нулата. Трябват ти поне основни качества и умения. Аз разбирам, че ти дори нямаш и знания за самия спорт. Изсиква много жертви, като безброй рани, тренировки, лишения и др. Не е хейт и не искам да съсипя мечтите ти, но от личен опит ти го казвам. По-добре послушай съвета ми, като за началото просто се заинтересувай за спорта. В никой цирк няма да те приемат бе знания и умения. Ако им кажеш, че искаш да летиш във въздуха с коприна ще ти се присмеят и изгонят.

Момиче, 13