Споделена история от Други

Физически тормоз няма, но психически има...
Здравейте!

Проблема ми е следният; Преди 3 години се приключих 8 годишна връзка с бившия ми приятел.   През тези 8 години, постигнахме не малко. Построихме къща, започнахме малък бизнес, който върви добре от самото начало. Всичко това е общо. Негово и мое. И двамата вложихме. Разделихме се с много проблеми, тъй като той не искаше раздяла. То не бяха заплахи, психически тормоз, изобщо ме остави без избор и така взех решение да замина в чужбина, уж за малко, докато се кротне.
Ее, да ама не. Той продължи да ме търси. И когато не успяваше да се свърже с мен, ходеше при майка ми и баща ми да ги притеснява. Заплашвал, че ако ме види пръв преди тях, жива няма да ме видят повече. А нашите са възрастни хора с здравословни проблеми. Правеше им стрес. Така от време на време, се чувах с него, за да не притеснява старите хора. И се опитах да бъда по тактична с него, да се разберем като хора. Не се получава! След година и половина се прибрах, на майка й предстоеше операция, не можех да пропусна. Той се лепна и няма оттърване.
Останах няколко месеца в България, наех си квартира в друг град, той и там ме намери.
Идва посред нощ и не иска да си тръгва, не мога да го накарам с дни да си ходи.
Едва издържах, докато не заминах отново за чужбина. От тогава не се бях прибирала.
Тормоза още продължава. Преди 9 месеца започнах нова връзка и му казах, за да спре. Той не се отказва. И се оправда последните няколко дни, че ме търсил, защото трябвало да му прехвърля къщата и едва тогава щял да ме остави.
Нямам нищо против, да му я прехвърля, просто не искам да се виждам с него повече по никакви обстоятелства. След това ще измисли друго. Също така, още от времето когато бяхме заедно, той ни е правил видео по време на полов акт и то не веднъж.
Снощи ми ги праща на viber да ми напомнял, че нямам право на да мисля много.
Щял да ми съсипе живота! И ако не съм негова, няма да съм ничия!
Не знам законите в България какви са с точност. Но не мога повече да му позволявам да ми съсипва живота! Възможнос ли е да му прехвърля къщата, без да се засичаме? Мога ли да подам жалба срещу него и въз основа на какво?
Защото физически тормоз няма, но психически има, а това е много трудна работа и не знам как да реагирам.. Ще се прибирам след седмица и ме боли глава.. като знам какво ме очаква...

Моля, дайте съвет!

А. 29

Коментари

1.   Къщата може да му прехвърлиш като упълномощиш някого да те представлява. Правиш пълномощно на близък или адвокат. За другото може да се обадиш в полицията. Може също да се консултираш с адвокат за заплахите.

2.   Хвани си друг приятел, който да му начупи главата на този идиот, как така ще му приписваш къща отде накъде? Или наеми хора да го "посъветват" да те остави на мира. Аз работя охрана и бих ти помогнал с удоволствие, ако не можеш да ми оставиш координати съвета ми е такъв-наеми си гард, или плати на някои момчета да му покажат къде греши и да не се занимава с тебе, иначе...! Другия вариант е да си хванеш свестен приятел който да го ступа! В никакъв случай не му приписвай и не му давай нищо, така ще помисли че може да си позволи всичко и да те изнудва вечно. С неговите камъни по неговата глава, това е стратегията, обикновено такъв тип мъже са най големите страхливци, така че спокойно!

3.   Можеш да му прехвърлиш къщата с пълномощник. Подай жалба за психически тормоз в полицията.

4.   Съветвай се с адовокат.

5.   Благодаря на всички за съветите!

Ще се консултирам с адвокат и по двата въпроса.
Всичко добро ви желая, благодаря!

А. 29

6.   Номер 2 много добре ти го е казал!

7.   Такива като него с страхливци по начало. Можеш да му намекнеш при поредната заплаха че и на него могат да му се случат лоши неща. Ако не подейства премини към съвета на Н. 2. Не е нужно да го смазват от бой, само няколко туката и ритника са достатъчни да разбере каквото трябва. Просто на такива много бързо им се изпаряват мераците в момента в който получат твърд отговор. Докато се държиш като жертва и бягаш от него, до тогава ще те тормози. Колкото до къщата - сигурна ли си че си заслужава да му я прехвърляш? Ако имаш заслуги за построяването и не му я подарявай. Трябва да се изправиш твърдо срещу него.