Споделена история от Други

Уголемяване на гърди ( силикон )
Здравейте! Решила съм се да си сложа силикон в гърдите. Колкото и да е смешно вече ми е станало като мечта. Винаги ми е било комплекс. Искам да ми кажете доктор от който сте доволни или имате наблюдения. Спряла съм се на д-р Рачев от Плевен. И по-точна цена, ако може понеже из другите сайтове е доста разнообразна хах..
19г. Но докато реша къде и при кого вече ще съм на 20 години, ако е от значение.

Коментари

1.   Внимавай, да не изгърмиш и ти като един травестит, който си беше направил гърди за 7000 лв, а всъщност качествените струват над 15000 и д-р Енчев, не за друго си е един от най-известните хирурзи, за такива интервенции. Всъщност, аз само него знам, като качествен, но за други такива, които са от провинцията, не знам.

2.   Здравей, мила, за доктор Рачев в нета съм чела хубави мнения. За цената нямам идея, но сигурно няма да е по-малко от 6-7 хиляди. Иначе аз исках да те попитам тези пари за операцията кой ще ги плати? Не се заяждам, а питам, защото аз съм на 25 и искам да си уголемя гърдите още от 18, но парите са ми проблема.. И на мен са ми комплекс. Макар и да имам приятел, който твърди, че изобщо не ми е нужен силикон и не ми липсва мъжко внимание, а напротив, но аз самата не се харесвам. Добре оформените гърди са символ на женственост..

3.   От значение е. Ако наистина го искаш, изчакай още няколко годинки. Човек расте и се равива до 25-годишна възраст. Дотогава и гърдитв ти ше се променят. Изчакай дотогава да видиш дали ще ти хареса "крайният" вариант и ако още искаш, направи си ги тогава.
Моят съвет е да не съсипваш едно все още развиващо се тяло.

4.   Разгледай форума на tialoto. bg (Мамопластика). Там има абсолютно всичко, което те инетерсува - цени, (не)сполучливи операции, снимки, (не)препоръчани хирурзи и т. н.

6.   № 1 е най прав/права, а колкото до № 2 - Според теб, ако една операция за слагане на силикон струваше от порядъка на 7000-8000 лв, щяха ли всички, да си слагат?

Тази цена е смешна, защото е твърде малко, а да не говорим, че се искат пари, не само за имплантите, а и за всичката апаратура, с която се прави интервенцията.

Случая, който описа № 1 го даваха по съдебен спор, в който един мъж, за да бъде повече жена си сложил силикон за 7000 или 7500 лв, много неуспешен, защото едната му гърда била несиметрична с другата, а и след това дал 2500 лв за намаляне на нос. (хахах)
Никой хирург, няма да си мръдне пръста за 2000 лв, а операцията за намаляне на нос ти е 7000 лв, че може и повече.
И в този ред на мисли, ако искате некачествено, да ви обезобразят давайте си парите на пишман хирурзи, които ще си играят със скалпа, както дете си играе с играчки.

Операция за уголемяване на гърди струва 15000-20000-25000 лв, а иначе с думи, да ви го напиша, да разберете: Петнадесет хиляди, Двадесет хиляди и двадесет и пет хиляди лева струва интервенцията за гърди.

А как ще ги вземете, тези пари си е ваша работа, но преди да правите нещо с тялото си... добре го обмислете, за да не съжалявате след това!

8.   От авторката до номер 2 : В момента съм в чужбина и цяло лято ще работя, за да си изкарам сама парите. ( В България е невъзможно да събереш пари сама и честно.. трябва си някой чичко паричко или тати хих :)
.. Не мисля, че трябва да чакам още 5-6 години за да видя дали ще ми пораснат гърдите и да живея така, че да не се харесва.. А и никой от семейството ми не е с големи гърди ( нито майка ми, нито някоя баба.. може би ми ген? )
Е 15 000 в никакъв случай не бих могла да събера хах.. чувала съм за хубав силикон 3000-3500 евро?

9.   Аз нямам малки гърди, нося чашка Д, но никога не съм виждала добре направени изкуствени... Поне не тези от пот 15 хил лева.

10.   По много интересен начин искаш да се развиваш след средното училище. Тези пари ги вложи в нещо смислено, след някоя друга година мама и тате няма да дават паричка като сега.

11.   Мило момиче, едва ли има жена, която да харесва всичко в себе си. Ако не харесваш размера на гърдите ти, не мисля, че имплантите биха ти помогнали. Напротив: те са временно решение на твоя "проблем". Професионалните и приятелските среди, в който се движа, са от образовани, реализирани и финансово обезпечени хора. Нито една от жените не носи силикон. Към не малка част от тези жени природата не е била щедра, но са инвестирали в развиване на личностните си качества. Още си много млада, но с времето ще разбереш, че качеството на една жена не се измерва с гръдната обиколка. Казвам ти го като жена, която носи чашка Д, но и чашка А да носех, не бих си сложила силикон. Това е защото искам да правя само най-доброто от това, което природата ми е дала, спортувайки и подържайки се. И не на последно място: качествените мъже се привличат от естествени жени с нежен и сговорчив характер. Силиконът отблъсква такива мъже и привлича като лайно мухите. Съветвам те хубаво да си помислиш преди да избереш дали да инвестираш в себе си като личност или да добавиш пластмаса на едно красиво естествено тяло, каквото като млада жена съм сигурна, че имаш, дори и да не го осъзнаваш.

12.   Еми като не можеш да отделиш сума, за която ще ти направят качествени цици (както са ти обяснили по-горе), по добре го отложи за по-нататък във времето, когато ще можеш да си го позволиш, отколкото някой некадърник да ти съсипе тялото.

14.   Една операция може да има много усложнения, по ТLC даваха едно предаване за неуспешни операции. Защо примерно не пробваш с подплънки.

15.   От номер 2 до авторката :
Пожелавам ти успех и давай смело напред!

До номер 11: качествените мъже ги привличали естествените жени. Айде пак клиширани фрази. Понякога си мисля, че точно жените с големи гърди са против уголемяването, защото по някакъв начин осъзнават колко са секси едни добре направени, стегнати силиконови гърди и просто не могат да си го признаят. И започват да пишат всякакви небивалици.. същото се отнася и до номер 9. Дори се усеща "тихата злоба" в този тип компетентни мнения.

И, напротив, има много качествени пластични операции под 10 хиляди. Важното е да се правят при доказан специалист!!!

16.   Да попитам авторката- От къде знаеш, че ще се справиш с робската работа в чужбина? И от къде знаеш, че ще изкараш за силикон?
Момиче, което не е работило, никога не може да прави планове, за бъдещето.
Обясниха ти го по-горе, не се обезобразявай, ако искаш силикон, като на поп-фолк певиците, трябва да си скъсаш задника за 2, 3 години в чужбина, защото операциите, не са толкова евтини, а и виждам, че не си наясно с процедурите, щом смяташ, че за 3500 евро, ще ти сложат силикон и всичко ще е наред.
Първо си нагоди 20 000-30 000 хил. лв. и тогава прави планове за силикон.

17.   Какви 15 000 лв? Всяка втора със силикон, и устни и скули.. Виждала съм силикон на 15години вече на жена на около 40те и стои доста добре.. сравнение с някой естествен.. Има жени по на 20години, а гърдите са им увиснали - не бъдете толкова критични.. Всеки уж гледа вътрешната красота, а се обръща след хубавата гърда.. Хммм..

18.   Доктор Илъо Стоянов от Есте клиник.
Доктор Ангел Енчев.
В България са най-добрите.
Иначе ако човек има повече пари е най-добре в чужбина да си ги направи. Скоро съвсем случайно четох някъде, за един баща пластичен хирург. Направил е на двете си дъщери гърди. Наистина изглеждаха на снимките много естествено. Не е българин и не е от България. Не помня в коя държава беше.
И аз бих си направила, ей сега да имам няколко хиледарки съм с сбъдната мечта. Но никога няма да стана кифла, бих го-направила за собствено самочувствие и удовлетворение. Не бих го направила, за да ме харесват повече. Мен не ме интересува кой ме харесва и кой не. Аз да се чувствам добре в кожата си. А аз определено изпитвам нужда от това да го направя един ден. За мен самата, за моят вътрешен баланс, за моето самочувствие. За никой друг.

19.   Внимавай, защото некачествените силикони по някое време се развалят и трябва да ти режат циците и пак да слагаш.

20.   До номер 2 от номер 11. Точно ти казваш, че гърдите са ти комплекс. Това не е моят случай. Така, че се замисли над проекциите, които правиш за другите. Желая ти успех и добро самочувствие.

21.   От номер 2.
Не ти разбирам изобщо логиката.. Прочети си пак коментара по-горе.. "имплантите не биха помогнали" и били "временно решение", "силиконът отблъсквал мъжете" - просто нелепо спрямо самата тема.
Мисля, че авторката не иска да става "мис силикон", че да пишеш подобни неща.
Но нормално за жена, която е природно надарена да го напише. И друг път ми е правило точно това впечатление, че дамите като теб са против силикона. А не се замислят какво е реално това да ти е комплекс.. Намирам го за злоба, честно.
Благодаря ти.. Желая същото и на теб!