Споделена история от Други

Депресията
Здравейте!

Проблемът е, че изпадам в депресия. Все още съм ученик!
Имам големи цели в живота, но мисля че няма да мога да ги изпълня. В училище просто не ми върви, родителите ми имат големи амбиции за мен, а мен просто не ме бива в нищо. Мисля си, че даже няма да ме приемат в университета. Просто знам, че не ме бива в училище, но трябва да правя нещо с живота си. Не искам да живея на улицата

Коментари

1.   Какво обичаш да правиш? Какви са ти целите и защо ти е така насадено, че не ставаш за нищо. Да, ти също можеш да си богат, успешен и добър, въпроса е колко го искаш и вярваш в себе си? !? !? !

не слушай какво ти говорят родителите, те често не знаят със себе си какво става... следвай интуицията си.

2.   Ами елементарно е - стегни се.. останалото зависи от теб.. това е отговора който си очаквал да ти напишат..
почвай..

3.   Насадено ми е, защото имам по-голяма сестра и тя е по-добра във всичко от мен. Винаги са ме сравнявали с нея и аз никога не мога да се докажа

4.   Едни от най-богатите и успели хора не са завършили училище! Не се отчайвай, дай си почивка и реши какво искаш да правиш. Живота е пред теб. Успех.

5.   Помисли си ти какво харесваш и какво искаш да правиш в живота. Не слушай родителите си. Родителите обикновено натоварват децата със своите несбъднати мечти. Замисли се ти какво харесваш, какво те прави щастлив и започни да го правиш. Ако трябва им се опълчи. По-добре така, отколкото да изпадаш в депресии.

6.   Трябва да си вярваш Задължително е да си уверен в себе си. Намери си любимо занимание. Може да ти стане професия по-нататък. Не изпадай в депресия, защото това не е полезно. Трябва да бъдеш със силна психика.

7.   Предполагам, че ще получиш посредствени коментари. "Стегни се" и прочие.
Аз обаче те разбирам, защото също бях в депресия като ученичка (и все още не съм се оправила напълно) и Също като теб никога не ме е бивало в нищо.
На кратко как се стече животът ми след училище (на 26 години съм).
Завърших (в университета) това, което ми изглеждаше най-лесно. След това започнах работа по специалността си в родния ми град (където нямам конкуренция). Въпреки че работя по специалността си, това което правя е еднотипно и ме "обучиха" на място.
Записах се на езиков курс. Понеже език все някога се научава, не е нужен талант. И да не ти се отдават езиците - просто ще ти отнеме повече време да го научиш.
Понякога си обяснявам липсата на каквито и да е умения при мен с това, че родителите ми искаха да съм добра по всички предмети и на мен не ми оставаше никакво време за хоби, да се "развия" в дадена област.
Ако искаш разкажи повече за себе си, ще следя темата, ако мога да ти помогна с някакъв съвет или просто да си поговорим...

8.   Родителите ми се занимават с математика, а пък мен изобщо не ме кефи. По-скоро смятам да се занимавам с право - въпреки тяхното нежелание.

9.   Трябва ми малко време да открия в какво съм добър. Колкото до по-голямата ми сестра - просто трябва да преживея, че е по-добра от мен. Все някога и аз ще съм добър в нещо ( дано ) :D

10.   От 7. : Математиката не те кефи или не ти се отдава? Ако ти се отдава поне малко (дори и да те мързи да решаваш задачи), значи биха ти се отдавали много професии, за които трябва "математичен ум", какъвто малко хора имат. Такива са всички инженерни специалности (които са много търсени), програмиране и др. А сестра ти в какъв смисъл е по-добра? Само не ми казвай, че е отличничка по всичко и за това й завиждаш...

11.   Абе няма такова нещо, като това, че по - голямата ти сестра е по - добра от теб. Така изглежда почти на всеки, който има по - голяма сестра или брат, когато е още дете и тинейджър. Всеки човек има таланти. Просто сега реши какво ти е интересно. И не казвай на никой. Не се обяснявай и на вашите много-много. Щом искаш право, значи ще е право. Като завършиш училище никой няма да има право да ти казва с какво да се занимаваш, защото ще си пълнолетен. Обаче ще трябва да почнеш работа и да си плащаш сам за нуждите, за да може родителите ти наистина да нямат думата за нищо.
Значи ще е добре поне една година преди това да почнеш да оглеждаш обяви за работа, която мислиш, че ще е подходяща за теб.

12.   Благодаря на всички за коментарите!