Споделена история от Други

Имам ли психически проблем?
Здравейте, случва ми се нещо много странно, което на другите хора не съм виждал да се случва. Когато работя тъпа работа някак си се отегчавам, до толкова, че започвам да си мисля някакви неща и мисловно да отивам в друг свят, до толкова, че после не мога да се върна и е почти невъзможно да се съсредоточа. Сякаш съм в облаците и всички го забелязват и най-лошото е, че не мога да се оправя. Когато работя ентусиазирано нещо готино никога не ми се случва, но забия ли на някаква монотонна работа и някак си изпадам в транс. Едва ли се случва на много хора, но дано все пак някой ме разбере и да ми помогне. Сегашната ми работа е такава, бера гъби в Англия и работата ми е супер тъпа. Не е чак толкова физически тежка, просто забивам. По принцип съм доста нервен

Коментари

1.   Е случва се с много хора.
Когато човек прави нещо, което не му е приятно, не го влече, е така.
Но моя съвет е да внимаваш да не се озлобиш към някакви други хора, на които не им се налага да работят такъв тип работа. Имах една приятелка, която след няколко години такава работа просто стана супер озлобен човек. Все гледаше да си го изкара на мен и на други нейни близки хора, по директен или по - често индиректен, пасивно-агресивен начин. Сякаш ние, близките ѝ хора сме ѝ виновни. Иначе с просто познати винаги се държи идеално. Аз това в един момент не можех да го търпя повече и престанах да контактувам с нея. Ти може и да не си такъв разбира се, но реших да ти го разкажа ей така - за всеки случай.

2.   Нормално е. Започни да мислиш какво ще правиш с бъдещето си.

3.   Автора. Знам точно какво ще правя с живота си, това е просто етап от живота ми, в който се налага да бера гъби за да събера пари. Печеля по 3000 лв на месец чисти, (колкото долу-горе един банков директор в България) така, че определено не ми е нещо, от което се озлобявам. Вече седмица работя тази работа и вече долу-горе успявам да се контролирам, но все пак ми се случва, исках да разбера дали се случва и на други. Благодаря за коментарите