Споделена история от Други

Страх от остаряване
Здравейте. Първо искам да поясня, че с тази тема не целя да обидя никого на тема възраст, просто си размишлявам и споделям. Момиче малко над 20 години съм и от скоро имам проблем. Изтръпвам при мисълта, че ставам голяма жена. След някоя и другагодина ще бъда на 30, след още малко на 40, а след 40-те -на 50. Звучи ми страшно. Не искам да ме наричат "леличка", "госпожа" и "жената". Ще ми липсва-"какичката", "момичето" и т. н. Знам, че няма как да избягам от това и рано или късно ще се случи, но усещам, че страхът ми не е нормален. Прекалено силен е и ме обсебва. Виждам много жени, над 30, 40, дори над 50, които са страшно красиви и със самочувствие и естествено желани и харесвани, но някак си не мога да приема, че някой ден аз ще съм голяма жена, без нищо момичешко в себе си. Не знам дали ме разбрахте, май пиша прекалено хаотично. Но моля ви, дайте ми някакъв съвет как да спра тези страхове и да живея нормално..

Коментари

1.   Е що бе нали всички се правите на много големи. Когато сте млади се правите на дърти, когато сте дърти искате и се правите на млади... що така..

2.   радвай се на живота и това е, аз съм на 27 и още не се чувствам голяма, но времето минава, не го мисли...

3.   Стига да живееш както на теб ти харесва, без да се съобразяваш с това какво правят и не правят масите, а да правиш с живота си това, което ти харесва на теб, то няма да имаш проблем с порастването. Даже напротив! И аз преди години си мислих подобни на теб неща, но сега се чувствам окей с възрастта си. Просто продължавай да черпиш вдъхновение от хората, които са уверени в себе си и със самочувствие, следвай целите си, не се обяснявай много-много какво планираш/искаш/мечтаеш за Своето бъдеще и за Своя живот и всичко ще е наред.

Жена на 29

4.   Момиче си била на 11.
На 20 си жена, даже по някои стандарти вече си попрезряла за първо дете...
Ми това е животът, "момиченце"!
Не си го пропилявай в глупави мисли!
Дори и баба да станеш - и тази възраст си има своите предимства :)

5.   Някои хора никога не порастват, независимо на колко години са. Важно е душата ти как се чувства. Теб те е страх от стареене на тялото. Ами моят съвет е тогава да се постараеш да го запазиш възможно най-дълго красиво-фитнес, кремове, козметици... по-малко стрес... Това е живота и има само един начин да избегнеш старостта, ако ме разбираш. Вместо да се вайкаш, по-добре се моли да остарееш. Няма нищо по-хубаво от това да изживееш живота си здрава и щастлива. Просто се наслаждавай на младостта си. После ще се наслаждаваш на младостта на децата си. Мисленето ти ще се промени с годините и страхът ще отмине.

6.   Аз съм в твоето положение. :( Откакто навърших 20 години, не искам да празнувам настоящи рд-та.
Независимо, че съм в края на годината, като дойде деня и ми е адски депресарско, дори мога да заплача, само заради това че загубвам младостта си.
Може би, това е временен период, който ще отшуми.
Не го приемай навътре, мисли за други по-важни неща. :)

8.   Ама няма начин, защото единственият начин да поживеем по-дълго, е да остареем. И аз имах една такава "криза" в началото на двайсетте си години - ужас, че остарявам. Да не те плаша, ама с възрастта, като почнеш да чуваш за свои набори, че един е разболял и умрял, друг загинал, вече нямаш нищо против да остаряваш, стига да си жив. После и болежките спират чак толкова да ти пречат, дори да са хронични, ако не се умира от тях, се свиква.

9.   На мен ми прилича на страх от порастване.

10.   Сладур, бях сигурен, че темата е писана от някой, който излиза от пубертета, не бях сигурен само в пола му. Не се коси, такива мисли връхлитат почти всички хора, номер 9, е нацелил много точно проблема:)

- но някак си не мога да приема, че някой ден аз ще съм голяма жена, без нищо момичешко в себе си-

Във всяка една жена, без значение от годините й, дреме по едно момиче, гледай да не го изгубиш по пътя на съзряването, защото ще изгубиш себе си. Жените които са ти направили впечатление, най-вероятно са успяли да запазят, момичешкото/децкото в себе си,
затова изглеждат така в твоите очи. Това което не разбираш в момента е, как големи жени могат да са привлекателни, без да са на 20. Отговора е, в духа им, а духа се потдържа чрез дребните радости, които само едно момиче/дете, може да оцени.