Споделена история от Други

Няколко въпроса...
Безсмислено е и все пак го правя и на всичкото отгоре се надявам, че ще се намери някой, който да ме разбере, да ме посъветва…

Преди година нещо в живота ми се промени. Това ми повлия много отрицателно. Мисля, мисля, чета, ям, мисля и пак така… С няколко думи това е живота, който водя. Често пъти се връщам назад в спомените си, за да видя такава ли бях и преди, променила ли съм се, полудяла ли съм... чувствам се така все едно съм загубила паметта си… не мога да си спомня каква бях… и все пак стигам до извода, че винаги съм била такава, просто е имало как да се разсейвам и от време на време да избягам от мислите си.

Не, няма смисъл да пиша за себе си и да чакам вие да прецените… просто искам да видя какво мислите относно въпросите, които ще ви задам, така ще направя своята преценка.

Има ли смисъл човек, който не обича и не е обичан да живее? Човек, който няма приятели, няма близки, човек, който дори себе си не обича? Който не може да бъде щастлив, да се усмихва, да е доволен..който всеки ден се моли за смъртта си…Жив ли е този човек и има ли смисъл да живее, след като не иска дори да промени нещо… душата му да е мъртва, а тялото не… Има ли смисъл да живее?

Коментари

1.   Има смисъл защото всички тия неща може да ги промени и да бъдат обратно!

2.   Не се предавай! Сега не обичаш и си мислиш, че не те обичат, но това ще се промени, просто трябва малко време! Относно приятелите на днешно време се намират все по-малко и по-малко приятели за това да се обичаш не го разбирам мисля, че всеки човек се обича! За щастието зависи какво разбираш под щастие и какво ще те направи доволен! Пак и мисля,че трябва да се вземеш в ръце и да промениш нещо за да живне душата ти! И НАЙ-ВАЖНОТО Е ДА НЕ МИСЛИШ ПО ТОЗИ НАЧИН И ДА НЕ ГЛЕДАШ ТАКА НА ЖИВОТА!

3.   ОБИЧАЙ ЗА ДА ТЕ ОБИЧАТ !!!

4.   Естествено, че има смисъл. Ти сама определяш живота си, така че постарай се да го промениш по някакъв начин. Успех и горе главата :)

5.   Но той не иска да ги промени, тогава какъв е смисъла?

6.   Животът не винаги е такъв, какъвто искаме да е. Може да нямаш близки, приятели, дори човек, който да те обича и да бъдеш обичан, но трябва ли да се предаваш?

Може би си единствения/единствената с такава съдба и именно заради това трябва да се пребориш. Животът е гаден да, но направи така, че всеки ден да правиш нещо, което да ти носи радост. Пожелавам ти успех и дано да намериш пътя. Целувки.:)

7.   Винаги има смисъл. Стегни се!

8.   Ако попиташ някой на смъртно легло дали иска да живее какво мислиш, че ще ти отговори? Всеки ще ти каже, че ако може да върне времето назад ще се бори за любов, ще търси истински приятели, ще наранява, но и ще прощава, ще плаче, но и ще се смее, но само ако го има този шанс. Смъртта е единственото непоправимо нещо в човешкия живот. Всичко останало се поправя. Относно смисъла на живота, всеки го намира на различни места. Един печели пари, друг помага на стари хора, а трети просто се радва на порасналите си деца. Ти намери твоят. Научи се първо да обичаш себе си, защото иначе не можеш да обичаш другите.
Не мисли много за живото си, защото той се случва докато си мислиш за него.

9.   Има смисъл. Изпитал съм го. Пиши ако искаш spodeliane@abv.bg

10.   Живота ти го е дарил Господ. Затова никой няма право да се самоубива. Това е един от най-тежките грехове. Страданията, които Господ дава на хората ги дава за да оценят това, което имат.

11.   Благодаря за вниманието. Наистина нямам сили, знам, че няма смисъл да продължавам така, та аз не живея, това не е живот. Убивам се, но по много по болезнен начин. Хората искат да живеят, когато имат какво да губят, когото има нещо, за което да ги боли, за което да ги е грижа, за което да се борят. Аз нямам. Чувствам се провал на природата, та аз се ненавиждам, няма как да се обикна. Всеки ден, всяка секунда мисля, желая, да дойде момента, в който ще затворя очи, и няма да ме има, няма да чувствам, няма да ме боли, няма да плача… Не е ли едно и също дали ще го направиш или само ще го желаеш, не е ли еднакво голям греха?
от автора

12.   Щом още не си посегнала на живота си, значи все още има искрици живот, които да топлят сърцето ти. Приятелите и любовта понякога трябва да се търсят. Не се страхувай, изживей живота си. Той така или иначе все някога ще свърши. Няма смисъл да слагаш край преждевременно. Има нещо вярно в поговорката "Човек не знае какво му носи утрешния ден". На теб може да донесе любов и нови приятели. Недей да се затваряш в себе си и да се самоизтезаваш. Няма смисъл. Всичко е въпрос на мироглед и на желание за промяна. Ако искаш и се стараеш да промениш живота си, ще успееш. Ако няма с кого да се повеселиш отиди в някой клуб за танци- народни, латино. Намери хора с твоите интереси (защото предполагам че имаш такива:)

От начина по който говориш, съдя че си минала четиридесетте. Може и да не е така. Но ако празнотата в душата ти е свързана с годините, не го мисли. За всеки има място под слънцето, намери своето и му се радвай докато можеш. И не забравяй, че има хора които са много по-зле от теб. Аз лично познавам една жена, която изобщо не може да излиза от вкъщи, заради болест. Не е стара, интелигентна е. Не и е лесно, но въпреки това намира утеха в малките неща и продължава да живее. Не от страх от смъртта, а от любов към живота. И не знам как ще ти прозвучи, но...отиди до близкия храм и запали една свещичка. Пламъчето и ще сгрее сърцето ти. Всеки по някога чувства празнина и безсмислие в живота си. Пожелай да промениш живота си и да намериш щастието, което заслужаваш. Остави след себе си светла диря, а не безлични сълзи :)

13.   Пише ти едно момиче, което за крехката си въэраст вече има 2 опита за самоубийство зад гърба си така че мога да бъда напълно откровена. Ти не обичаш и не си обичана, защото не обичаш себе си, а няма по-убийствено това. Омразата която изпитваш към себе си те изяжда отвътре, убива те бавно докато не остане нищо и вече не знаеш имаш ли душа. Не знам... поне аз така се чувствам, но продължавам да живея, защото осъзнах че животът, който имаме е най-големият ни дар който имаме. Защото дори само от благодарност към родителите си ние сме длъжни въпреки всичко да му се радваме, нали за това са ни го дали. Сега и аз се чувствам като теб, една развалина и сама не мога да се позная, но ще се опитвам да се променя и ще търся смисъл. Направи го и ти. Нали знаеш че което не те убива те прави по-силен, а след като мине този период, защото това е просто етап от живота ти ти ще бъдеш по-силна от всякога.Може би трябва да се видиш и със психолог. Той може би ще ти помогне да се справиш. Ако все още си в същото състояние можеш да ми пишеш, бих си оставила скайпа. Бих искала да ти помогна ако мога, макар че на себе си не мога. Вярвай че след всяка буря изгрява слънце!!! :)

14.   Смисъл има, защото и аз мн пъти съм била, опитвала съм се да се натровя с хапчета и всякакви други глупости, била съм в ужасни състояния...и понеже съм мн емоционална всичко го преживявам повече отколкото трябва... но има смисъл да живееш. ТРЯБВА ДА ЖИВЕЕШ! Защото рано или късне всичко ще стане малко по добре, никога идеално, винаги ще има още какво да се иска, но ако успееш всеки ден да се усмихваш, не защото трябва, а защото го искаш, значи има промяна..значи има неща който те карат да го правиш.Не се отказвай :)