Споделена история от Други

Моля за съвет относно заплахи по мой адрес
Здравейте! Аз съм момиче на 24г. От дете си имам най-добър приятел - момче с една година по-голямо от мен. Израснали сме заедно. Заедно мина тийнейджърството ни, студентството. Всеки си има свой живот, но нашето приятелство си остава чисто, без единия да има скрити намерения към другия. Проблемът е, че този мой приятел се влюби в едно момиче, което е страшна простакеса. Груба, недодялана, глупава и т. н. Не знае елементарни неща. Оствен това се държи много заповеднически с него. Качва му се на главата, а той й угажда за всичко. Той е добър човек. Дори леко наивен. Запознавал ме е с всичките си гаджета до сега, с някои все още сме приятели. Страхотни момичета. Но тази от къде я намери, не знам. Говорих с него, че не заслужава такова отношение, че ще му съсипе живота и т. н. Но той казва, че толкова силна любов не е изпитвал до сега. Когато сме излизали - аз с моят приятел, той и тази девойка, винаги ми е правело впечатление заповедническия й тон. Когато говорим за някакви общи неща, тя обикновено е некомпетентна и си мълчи или му казва: Хайде, тръгваме си. И той става и си тръгва, защото ако възрази му вдига скандали от типа: Ти не ме обичаш, ти не държиш на мен... Та! Казусът е друг. На тази майка й е същата нагла и проста жена. Преди два дни ми се обади този приятел да отидем на кафе, защото имал да ми казва нещо важно. Отиваме на кафе, сядаме и той ми признава, че смята да й предложи брак. Доплака ми се! Говорихме на дълго и на широко. И както си разговаряхме, покрай кафенето мина майка й. Видя ни и дойде на масата ни. Вдигна луд скандал. Започна да ме обижда на курва, парцал и т. н. Питаше ме какво съм правила с него, който си има гадже и т. н. Той опита да й обясни, че сме приятели, но тя не му даде да се изкаже. Нарече го измамник и лъжец. Че само мамел дъщеря й и тя страдала от поведението му. Направи егати цирка. На мен ми кипна и я наругах. От там тя започна да ме кълне и да ме заплашва, че жива няма да ходя. Аз още повече побеснях и отидох и подадох жалба. Казаха ми, че ще я извикат и ще я предупредят. Но вие си нямате на представа за каква злоба става въпрос. Направо се стреснах. Сега си мисля, че такъв тип човек е способен на непредвидима агресия. Дори очаквам и физически да ми посегне, след като видях каква ярост сипе от нищото и без причина. Въпросният приятел е като облъчен. Каза, че не оправдава поведението й, но имала право да гледа за благото на дъщеря си. Аз му се разсърдих и сега не си говорим. Моят приятел ме посъветва да не се меся и да говоря с полицията за заплахите. Тази жена беше обезумяла!!! Имах чувството, че ако бяхме на саме щеше да ми скочи на бой. Аз няма да оставя нещата така! Ще изчакам реакция от полицията. И ако се повтори такова отношение към мен от нейна страна, ще поискам ограничителна заповед, колкото и да ми струва това. Моля ви за съвет. Как да процедирам? Има ли защо да се страхувам? Не съм споделила с гаджето ми този си страх, за да не се тревожи и той. Просто му вметнах за острата й реакция и заплахите и за жалбата. Благодаря на всеки, който ще ми даде съвет!

Коментари

1.   Остави го този да се ожени за това момиче. Когато се разведат, го намери и му кажи "Аз казАх ли ти? " Дотогава никакъв контакт с него. Относно майка и - куче, което лае, не хапе. След жалбата вероятно полицаите ще я предупредят и ще си трае.

2.   Мисля, че реакцията на жената е като на всяка друга жена. Ти ако имаш дъщеря, която сериозно има връзка с момче, от време на време това момче приспива у вас и говори на дъщеряти за брак, вече гледаш на него като на зет и един ден го хващаш с друга на кафенце? Вероятно няма да се ухилиш и да ги поздравиш а би се почувствала страшно обидена и вече реакцията според характера на човека, някой премълчават, други избухват и т. н. Освен това има и още един голям проблем, че ОЧЕВАДНО си влюбена в приятеля си. Вероятно майката на гаджето му се е ядосала още повече, като те е видяла как го гледаш със зяпнала уста. Вероятно сега ще ми докараш от 10 кладенеца вода как не си влюбена в него, но от писмото ти личи, че не можеш да дишаш без него. И като лъжеш, лъжеш само и единствено себе си и гаджето си естествено. Просто приеми, че няма да е твой и го остави да си живее живота с тези изцепки за полицията и майка и само ще изгубиш и приятеля си. Защото той ще вземе страната на любимата си и ти бързо ще се превърнеш във враг. Въпреки, че ти вече най-вероятно си обявена за враг и едва ли повече ще се видеш с приятеля си на кафета и т. н. Най много на здравей-здрасти като се разминавате по улицата.

3.   Hомер 2, тоя мъж, братовчедки примерно няма ли? !
Авторке, остави го да си троши главата с тия двете, явно хванати от гората.
Безобразно отношение от страна на тая дивачка.

4.   Авторката, кофти ситуация, най-кофти е, за твоя приятел. Опитала си да го вразумиш, не се е получило, последвай съвета на гаджето си, повече не се меси.

За бясното лелче, не се притеснявай, постъпила си много добре като си отишла в полицията, с такива, така се действа, секнала си я както трябва.

Сега съвета, недей да криеш притеснението си, от гаджето ти, споделяй му такива неща, нали затова сте заедно, бъдете си упора.