Споделена история от Други

Как човек може да се побърка?
На кратко.. Особняк съм.. може би обстоятелствата в миналото повлияха на начина ми на мислене с което се различавам от мнозинството хора..
Изпадал съм в особени емоционални състояния понеже и хормоните ми бушуват и често се променят.. хрумвали са ми странни идеи.. граничещи с глупост и същевременно с гениалност.. IQ - то ми е около 138-140.. и съм много креативен.. пиша - рисувам - идват ми разни идеи.. същевременно съм и много разсеян.. понякога се държа крайно нелогично и простовато.. като глупак.. поддавам се на естествените си пориви и действам ирационално.. също така съм и много влюбчив.. момичетата привличат вниманието ми повече от нормалното.. но никога не съм имал връзка - разбираемо.. понякога съм изпадал в меланхолии и маниакални епизоди (нямам БАР! ) През целия си живот съм бил много енергичен.. но в един момент настъпи единия епизод на меланхолия който трая 2-3 години - представляваше ежедневна физическа слабост и апатия - едно безволево съществуване - кошмарно! .. до съвсем скоро.. но пък може пак да се появи както винаги се е случвало.. като по малък бях подложен на стрес.. в следствие на което се затворих в себе си до днес не разкриван истинските си чувства пред хората..

На 19 съм сега.. и осъзнавам че съм чешит със сбъркан ум..
И от скоро си мисля че е много вероятно един ден да... полудея..
Може да изгубя абсолютно разсъдъка си.. може дори вече да съм прекрачил границата с единия крак.. обикновено подобни психични колапси се случва в късния пубертет (между 19-25 години) а аз наближавам..

Искам да питам ако някой разбира.. какви фактори могат да ми повлияят.. мога ли да полудея от например прекалено много и мисли и фантазии.. от отчаяние и социална изолация.. от депресията или някакви медикаменти.. преди пих много кафе.. той може ли да бъде фактор също.. в родословното ми дърво няма предразположеност към психични заболявания..
Как въобще нормален здрав човек може да превърти?
Знаете ли са такива случки?
Благодаря предварително! .. :)

Коментари

1.   Както се описваш си средностатистически човек с малко повече тревожност, нищо особено.

2.   За първи път чувам, че има късен пубертет до 25 г.! Според мен няма такова нещо. Човешкият мозък расте до 21 г. И тогава ти си порастнал и оформен като личност. За да оправиш тези ти състояния, ( ако не взимаш лекарства или други вещества), започни да работиш. Всекидневното ходене на работа ще те стегне и ще се почувстваш полезен. Както имще имаш свои пари. Така ще се сдобиеш и с повече самочувствие. Ти си нормален и не може да полудееш. Лудите хора не търсят начин и причини да полудяват. :))
Стегни се, прав, здрав, млад човек си и започни да се държиш като възрастен човек, какъвто си. Ако имаш някакви травми от детството, отиди на психолог.

3.   Ниско кръвно
Телеснa темперaтурa по- нискa от "нормaлното"- субфебрилнa
Пулс -70/80
Непоносимост към яркa слънчевa светлинa
Силнa интуиция
Резус фaктор негaтивен... aко си, търси инфо нa aнглийски или испaнски. Имa групи, вкл. Във фейсa, потърси.... себеподобните си.

4.   Братле, никой луд, не си задава въпроса, дали е луд, или полудява:)
Ако действително имаш такова ай кю, отивай в МЕНСА, там ще намериш хора с които спокойно можеш да поговориш, а най-голямото предимство е, че наистина могат да те разберат.

5.   Караш късен пубертет. Точка.

6.   Това, че не си като хората около теб изобщо не означава, че си луд. Просто трябва да смениш средата и да търсиш себеподобни - хора, които се интересуват от нещата, от които ти се интересуваш и мислят и разсъждават като теб. Дали ще е в МЕНСА, дали ще е някъде другаде. Помисли къде и отивай там.

Аз примерно като се объркам' да изляза с приятелките си от детството също се чувствам като извънземна, защото единствените им теми за разговор са битовизми и клюки.