Споделена история от Други

Антивирусна
На антивирусната ми пише че скоро изтича лиценза и ми предлагат да го подновя срещу определено заплащане. Но аз разбрах че имало и безплатна Аваст, но въпросът ми е трябва ли да деинсталирам наличната преди да изтегля безплатната? И как да я деинсталирам?

Коментари

1.   На лаптоп ли ползваш Аваст или на смартфон? Има значение, защото от телефона се деинсталира по един начин, а на лаптопа по друг.

2.   Тоест имаш платена версия на АВАСТ и искаш да я замениш с безплатна такава ???
Би трябвало да има опция автоматично да минеш от едната версия на другата , да ти предложи опция " преминаване към ...." и да си избереш
Но ако не е така -
1 - изтегляш си АВАСТ безплатна версия , и си го запазваш файла

ето линк

https://www.avast.com/en-eu/index
---------------------------------------------

След това си деинсталираш антивирусната . Не знам на какъв WIndows си

ето тук за windows 7

http://www.kaksepravibg.com/kak-da-deinstalirame-programa/

тук има за windows xp

http://club50plus.bg/categories/how-to-practice/articles/kak-da-deinstalirame-programa-ot-kompiutura

a тук за windows 10

http://install.bg/kak-da-premahvame-programi-v-windows-10/
В началото ще те пита , дали ти я деинсталираш - кликваш на " ДА" и

Ako нещо не можеш да се оправиш --------->>> пишеш в търсачката - how to uninstall programs on windows /пишеш какъв е - 7, 8 , 10 , xp / . Или в youtube - Има много клипове , които ти показват кое как е

Ще ти каже ,че трябва да рестартираш компа по някое време

и ще ти излязат разни съобщения ,че си без антивирусна - не ги мисли

3 . Отиваш на сваления файл с безплатния АВАСт , кликваш и тя ще започне да се инсталира . Ще ти се покаже един " син прозорец" . Горе вдясно може да си избереш на какъв език да ти е . Този файл ти я дава на български да е програмата . По средата " имаш един ЗЕЛЕН надпис " ИНСТАЛИРАЙ " . Преди да кликнеш там ------> погледни долу вляво - там има " бяло квадратче " и те пита дали искаш да ти инсталира и " google chrome " с антивирусната - ако оставиш отметката , ще ти го инсталира . Ако не искаш " google chrome" - махаш отметката . След това кликваш на "ИНСТАЛИРАЙ" и тя ще започне да се инсталира , изчакваш малко / няколко минутки / .Ще ти каже ,че е инсталирана - кликваш на " продължи , ще ти каже после нещо за условията = кликваш на " продължи " После може да те пита дали искаш да ти свали АВАСТ за телефон , кликваш върху ситните буквички ,че не искаш / може и на английски да те пита .
И си готов/а
макар и безплатна версия , АВАСТ искаш да си направиш акаунт , за да ти стане за 1 година , после го подновяваш

като го отвориш , горе вдясно кликваш на " индентификация - май така беше , и ще ти каже да си направиш регистрация с пощата ти , Там ще ти прати един линк , кликваш на него и вече всичко е ок