Споделена история от Други

Емоционалност
Споделете, как си прикривате, тази дразнеща черта от характера, спрямо вас , или ако знаете как направо да я изкореня от себе си, че това е нещото което на мразя в себе си, и не знам как да я изкореня, моля който се е сблъсквал с това, да сподели, много ще се радвам, моля Ви помогнете ми, искам да изкореня това от мен, по всякакъв начин, и да започна ново начало, Благодаря Ви предварително на всички отзовали се. Ако някой/я, съм му/и взел от личното време, сърдечно се извинявам.

Коментари

1.   Психолог. На мен това много ми помогна да контролирам емоциите си и да не ми избиват в неподходящи моменти, но това не значи, че вътрешно ги нямам. С течение на времето ще оцениш, че това е дар, а не проклятие. Понякога даже ми става жал за хората, които не могат да преживяват и да се наслаждават на нещата по начина, по който аз го правя. Важното е да не ги показваш много пред хората, защото повечето просто няма да ги разберат.

2.   Няма как да се "изкорени", тази болест е вродена.

3.   Всеки е емоционален. Въпросът е да можеш да контролираш емоциите си. Като начало не ги мрази. А си кажи, че са една хубава част от теб. И то е така. Лека полека се учи да ги владееш.

4.   Може би автора иска да изкорми тази черта, понеже в нашето "мило" модерно общество, да си емоционален значи да си слаб или наивник... Жалко за автора, защото да си емоционален не е лошо нещо, а е присъщо само за човешкото същество. А, забравих, че материализма и кариеризма са ни превърнали в животни!

5.   Хората не ни бива за роботи, ако прикриваш чувствата си те ще стават само още по-силни и неконтролируеми. Не са признак за слабост ами обратното - показват, че си самоуверен и не се срамуваш от себе си.

6.   Здравей, аз съм много емоционална..
Плача, смея се.. Меня си настроението постоянно, но някой път приемам нещата много на вътре и си вредя на себе си, опитах се да се контролирам, но това беше за кратко време...
Просто всеки човек е различен ако успеш да се контролираш е добре, но ако не успееш просто живей с това..

7.   Емоционалността е слабост.. кара те да свалиш гарда си пред другите хора.. а на никого не можеш да имаш доверие.. на НИКОГО! понеже от всякъде може да дойде крушето.. и това ще те нарани.. другото което е че те прави и като цяло слаб човек.. дърпа те назад.. понеже те кара да се съобразяваш с чувствата си.. привързваш се.. после съжаляваш.. помагаш.. отблъскват те.. неблагодарните хора те разочароват..
Депресираш се.. затваряш се в себе си и си пропиляваш живота с подобни глупости.. като излишни тежести.. вериги на краката който те съпътстват цял живот.. като цяло щом един човек е емоционален значи има комплекси.. за малоценност или пък се чувства уязвим и се нуждае от топлината (подкрепата) на обществото.. пребориш ли тези си нужди.. ще си свободен човек и няма да се водиш по емоция а по здрав разум.. това е съвета ми.. помисли над него..

8.   7 напълно те разбирам така е , но имах предвид една дуга емоционалност а именно , видя бездонно куче мършаво гладно , леко ми се просълзят очите влизам в магазина купя му нещо , повечето хора ги подминават ритат и им е все тая , гледат ме чудят ми се , видя малко дете , друпаво разкъсано просещо всички го подминават стане ми жал , дам му 2 лева , иначе всичките се правят на големите светци, ровя си из нета попадна на някоя , статия за човек нуждаещ се , пратим я смс я преведа по карта , някой друг синволичен лев , видим закъсл с колата , спирам ако мога да помогна помагам, и куп други работи, и винаги като го правя гледам никой да не ме види да не си кажат "бе гледай го са тоя на къв се прави в очите на другите" Докато повечето се правят на майка тереза и отминават всичко с лека ръка , да някой ще ме осъдят "тоя тука се прави на светец" И таъв да съм важното е че в живота , никой не ме познава от вас критиците, а и да ме познава, никой не подозира че съм такъв , та номер 7 и останалите , благодаря за коментарите , но това ме мъчи , и на моменти като чели им завиждам на тия, на който не им пука за никой и за нищо .

10.   Емоциите са човешка черта от която не би следвало да се срамуваме или страхуваме.
Именно това ни отличава от животните, че имаме емоции.
Ако трябва да се срамуваме от това, значи се срамуваме от това, че сме хора.

11.   Не е доказано, че животни нямат емоции. Аз лично мисля, че имат!
Като цяло всичко, което е живо има емоции според мен.

За добро или лошо емоциите са това, което движат света.
Положителни, отрицателни... замислете се и ще се съгласите.

Е, ако не желаете недейте, аз не настоявам.

12.   Животните нямали емоции, глупости.