Споделена история от Други

Не мога да намеря кралски пудел в България
Здравейте... Още от декември избирам порода куче, защото през декември най после получих разрешение... Преминах през Шиба ину, Вълци шпиц, Папийон, Уелско корги, Коли, Шелти, Лабрадор, Епаньол бретон и много други... Не можех да избера, защото имах изисквания които не се покриваха... Знам че това няма значение, и бих обичала с цялото си сърце всяко кученце което намеря... И все пак, ми се искаше да е до 25 място по интелигентност според проучванията на Станли Корен... И да е с добро здраве... Поне да не е силно предразположено към рак и други заболявания които могат да доведът до фатален край прекалено скоро... И много важно беше също така, да не иска много движение като Бордър колито например, или ловджийските породи които искат много тичане всеки ден... Нямам парк много наблизо нито време да осигуря два часа тичане... А и дворът ни не е много голям, така че не върши работа... Винаги отричах пуделите защото тези предрасъдъци... Ах тези предрасъдъци... Повечето хора ги смятат за префарцунени фръцльовци които изглеждат нелепо... Пуделите са на 2 място по интелигентност, създадени са за лов на птици във вода, били са използвани и за пазачи... ПАЗАЧИ!? Пуделите!? Пазачи!!? ... Ха ха ха... Ами да, пазачи... Те са били оръженосци в армията на Наполеон, един пудел е получил орден за храброст лично от Наполеон защото е спасил знамето... И т. н... И т. н... Те са невероятни... И изглеждат много добре ако не са подстригани като храстчета, което аз лично не харесвам... Спряла съм се на тях, не искат много движение и имат ммного спокоен характер... Е, някой собственик на пудел би ме опровергал защото могат и да са много буйни... Също така могат да правят и бели, но са толкова умни че за тях не е трудно да се научат какво може и какво не...
Близките ми много се дразнят че избирам толкова време и съм такъв перфекционист... Но преди години родителите ми направиха гршка и взеха кученце без ясен произход, казаха ни че е каракачанка... Прибързано и необмислено решение.. Не можехме да го гледаме вкъщи... Накрая трябваше да го подарим на приятели на село... Беше много тъжно и още ме е яд... Няма да позволя да се обърка пак нещо... Затова денонощно чета информация и избирам... Страхувам се да не направя грешка... Искам да покажа на родителите си че мога да взема правилно решение, напълно обмислено и обективно спрамо условията които мога да дам... Ще го купя сама с моите спестявания... Спестявам от години, цената не е проблем...
И така... Най-голямата трудност сега е, че в Бъглария не се развъждат... И не знам от къде и как да намеря кралско пуделче... Кралско защото искам голямо куче, аз лично не харесвам особено по малките купенца.... И ви моля, ако някой има кралски пудел, или познава някой който има... Моля да сподели от къде е купил, ако е от чужбина, как е протекла процедурата... И ако има някаква полезна информация и опит да сподели... Намерих обяви... Но, аз ще мога да го взема след 15 юли... Там е проблема, не знам дали тогава ще има кученца... Ако се внасят от чужбина доста ще се притеснявам, не съм чула добри отзиви... Но може би няма да имам друг избор... Благодаря ви предварително...

Коментари

1.   Мииии, сега написах в гугъл кралски пудел цена 2017 и намерих една обява на първата страница още. По - нататък не ми се рови, ако искаш провери сама.

Иначе ето я и обявата:

https://www.bezplatno.net/обяви/кучета/порода-пудел-голям-кралски-f181-1027578610.html

Не знам обаче дали наистина това от обявата е това, което търсиш, защото не разбирам от кучета.

2.   Здравей всичко което е написано за пуделите е вярно. Аз имам среден пудел и е най-умното същество на света. Невероятен пазач е, усеща хора и опасности много преди кане корсото с което живеят заедно. Би се хвърлил в огъня за да защити стопанина си, много смело и истинско куче. Външния вид всъщност лъже, изобщо не е сладка топка косми. Когато сме в къщи е спокоен, спи, не разрушава, не прави бели. Излезем ли навън е торнадо с неизчерпаема енергия, правим преходи, плува, обожава водата. Козината на пуделите не се скубе и те не миришат. Общо взето за мен това е идеалното куче, не сте сбъркали с избора на порода. Ние мислим да имаме малки, но ще е чак септември, а за кралски пудел бих ти препоръчала да търсиш в Сърбия, в България има няколко кучета, но не знам дали се очакват скоро кучила. Има група във фейсбук пудели в България, може да я посетите, там има информация. Успех и поздравления за решението, няма да съжалявате