Споделена история от Други

Никога няма да бъда като нея....
Здравейте, пиша тук, защото това, което ми тежи не бих могла да споделя на никой очи в очи...
Може да ви се стори грешно, но ме измъчва всеки ден.
Аз съм на 18 години и имам сестра на 25. Двете сме абсолютно различни, и за жалост аз съм в губещата позиция...
Имам предвид, че тя е в ПЪТИ по-красива от мен, доста по-слаба... и много харесвана... Фактически всичко, което аз не съм.
Това много ме натъжава и много ми тежи, не мога да обясня защо дори...
Не ме разбирайте погрешно, не се сърдя, че е красива и харесвана, просто ме боли, че аз не съм, а сме от едни и същи родители... не ми се струва честно. Срам ме е да излизам заедно с нея, защото всички погледи са в нея. Понякога дори не искам хората да знаят, че сме сестри, просто защото знам какво си мислят... Често чувам "сестра ти е страшна" "хич не си приличате" гадно ми е много и просто нямам на кой да споделя...
Аз също искам да съм красива и да ме харесват, правя всичко възможно да изглеждам по-добре и очевидно няма резултат... наясно съм, че съм ГРОЗНА, и че за това никой не проявява интерес към мен... честно казано съм се замисляла, че дори да има някой, които да ме хареса... всичко ще приключи когато се запознае със сестра ми...
Тъжно ми е и не знам как да го преодолея... Бих се радвала да ми дадете вашите съвети... Благодаря ви!

Коментари

1.   Няколко пъти ми се е случвало да се запознавам с непривлекателни момичета, чийто сестри/братя, се оказват много по-красиви. Винаги съм се чудила как ли се чувстват и защо добрите им гени са "разпределени" толкова нечестно.
Аз нямам сестра и едва ли мога да разбера на 100% какво изпитваш. Все пак ти влизам донякъде в положението, защото изпитвам същото, когато видя естествено красиво момиче на улицата. Особено лятото е най-зле, когато имаш мазна кожа с големи пори; не можеш да обуеш къси панталони заради ужасния си фоликулит и подкожни косми по цялото тяло прекомерното си тъмно окосмяване навсякъде; имаш голям нос, едра челюст, тънки устни и безлични кафеви очи със сплескана коса и т. н. Трябват ми към 2 часа преди да изляза (не се гримирам даже), за да не ми е съвсем неудобно.
И след цялата тази мъка просто срещаш някого, независимо жена или мъж, който само си хвърля един душ и е готов. Чувството за несправедливост е страшно!
С времето (на 28 съм) започнах леко да свиквам. Реално няма какво да направиш и колкото по-рано разбереш, че животът е несправедлив и не ти дължи нищо, толкова по-добре. Нещото, което може да компенсира визуалните липси, са доброто чувство за хумор; здравата работа върху талантите ти, ако имаш такива, и изобщо това да си готин човек. Имам няколко примера точно с такива хора - далеч са от хубави, но са толкова забавни, слънчеви и остроумни, че визията им просто няма никакво значение. Е, зашеметяващ успех с другия пол нямат, но не са и останали сами.
Колкото и тъпо да звучи, избягвам да общувам с жени, по-красиви от мен. Повечето ми приятели са мъже. Не знам какво да те посъветвам, след като не става въпрос за кого да е, а за сестра ти. Не казваш какъв човек е, а това може да отнеме много от физическата красота. Ако не насочиш вниманието си към нещо друго, е много възможно този проблем да те погълне изцяло. Може и да бъркам, но за мен вариант е да прекараш известно време по-далеч от семейството, да станеш по-самостоятелна. В никакъв случай не значи да спреш да общуваш със сестра си, да се карате или нещо подобно, но в момента си се оставила да живееш в сянката ѝ. На 18г. си - университет, работа, имаш с какво да се занимаваш и можеш да изградиш своя среда, с която да не запознаваш сестра си поне за момента.
Друга важна част е, че ако всички лапват по нея, а ти оставаш игнорирана, просто тези хора не са за теб. Винаги ще има по-красиви от мен, от теб, от сестра ти и т. н. и ако нон-стоп дебнем и се оглеждаме за нещо по-засукано, цялото ни общество щеше да се разпадне. Читавите връзки между хората не се крепят единствено на това кой колко е пичозен.
И, разбира се, остава най-важният въпрос - дали наистина положението е толкова зле или сме твърде взискателни към себе си. Рядко другите приемат физическите ни недостатъци толкова трагично, колкото ние самите. :)

2.   Не може да си в губеща позициия, ако седнете р не се състезаваш. Не се борите за за един мъж, или едно работно място, нито сте на конкурс за.... Каквото там им конкурси в днешно време.
Ако някой те харесва, то той няма да те "Кръстева" при появата на красива роднина. Вероятно днес е минал покрай сто по-красиви жени, но пак те харесва. Тама че, отпусна се. Ако всички харесваха външният ти вид и ти точеха... ножа, то тогава щеше да си в капан. Нямаше да знаеш, кое е истинско.

4.   Не може да си в губеща позициия, ако седнете р не се състезаваш. Не се борите за за един мъж, или едно работно място, нито сте на конкурс за .... Каквото там им конкурси в днешно време.
Ако някой те харесва, то той няма да те "Кръстева" при появата на красива роднина. Вероятно днес е минал покрай сто по-красиви жени, но пак те харесва. Тама че, отпусна се. Ако всички харесваха външният ти вид и ти точеха ... ножа, то тогава щеше да си в капан. Нямаше да знаеш, кое е истинско.

5.   Не може да си в губеща позициия, ако седнете р не се състезаваш. Не се борите за за един мъж, или едно работно място, нито сте на конкурс за.... Каквото там им конкурси в днешно време.
Ако някой те харесва, то той няма да те "Кръстева" при появата на красива роднина. Вероятно днес е минал покрай сто по-красиви жени, но пак те харесва. Тама че, отпусна се. Ако всички харесваха външният ти вид и ти точеха... ножа, то тогава щеше да си в капан. Нямаше да знаеш, кое е истинско.

6.   Не може да си в губеща позициия, ако седнете р не се състезаваш. Не се борите за за един мъж, или едно работно място, нито сте на конкурс за.... Каквото там им конкурси в днешно време.
Ако някой те харесва, то той няма да те "Кръстева" при появата на красива роднина. Вероятно днес е минал покрай сто по-красиви жени, но пак те харесва. Тама че, отпусна се. Ако всички харесваха външният ти вид и ти точеха... ножа, то тогава щеше да си в капан. Нямаше да знаеш, кое е истинско.

7.   Не може да си в губеща позициия, ако седнете р не се състезаваш. Не се борите за за един мъж, или едно работно място, нито сте на конкурс за.... Каквото там им конкурси в днешно време.
Ако някой те харесва, то той няма да те "Кръстева" при появата на красива роднина. Вероятно днес е минал покрай сто по-красиви жени, но пак те харесва. Тама че, отпусна се. Ако всички харесваха външният ти вид и ти точеха... ножа, то тогава щеше да си в капан. Нямаше да знаеш, кое е истинско.

8.   Не може да си в губеща позициия, ако седнете р не се състезаваш. Не се борите за за един мъж, или едно работно място, нито сте на конкурс за.... Каквото там им конкурси в днешно време.
Ако някой те харесва, то той няма да те "Кръстева" при появата на красива роднина. Вероятно днес е минал покрай сто по-красиви жени, но пак те харесва. Тама че, отпусна се. Ако всички харесваха външният ти вид и ти точеха... ножа, то тогава щеше да си в капан. Нямаше да знаеш, кое е истинско.

10.   Извинявай ама никой не е виновен, че си грозна, Ти имаш страшно много комплекси. Може би е добра идея да отидеш на психолог.

11.   Раздели се със сестра си, не живейте заедно. И да си права за тая нейна легендарна красота, и да не си, това чувство за малоценност пред нея е оставило отпечатък в съзнанието ти, който ще те преследва винаги.

12.   ти не си виновна, че си грозна (ако приемем, че наистина е така и не преувеличаваш), но и сестра ти не е виновна, че е красива. много е важно и двете, а и цялото семейство да приемете нещата и да се обичате такива, каквито сте.
нищо не пишеш за нейното отношение - тя как се държи към теб? а родителите ти?
и съветите по-горе са верни, ако ще се състезавате, по-добре да живееш отделно когато можеш да си го позволиш, без, разбира се да прекъсваш връзките със семейството си

13.   Хората имат, много по-сериозни проблеми, а ти си седнала, да пишеш небивалици.
Изобщо, тази завист между братя и сестри, не я разбирам.
Аз също имам сестра, тя е много по-голяма от мен, но никога не съм чувствала завист и комплекси.
Може би заради голямата разлика в годините ни, не съм имала такъв проблем.
Моят проблем със сестра ми е друг- Аз съм мъничкото, което го гледат и глезят, а тя е омъжена и "сама", виждаме се рядко, обажда се рядко, само когато има зор, не сме ходили по кафета или да излезнем, като сестри.
Обичам я, но да имаш сестра ми липсва, и не съжалявам че съм се родила, много по-късно от нея.
Не се притеснявай и не се имай за грозна, защото това ще ти докара големи проблеми.
И в никакъв случай, не завиждай на сестра си!
Не сте приятелки, не сте познати, не сте непознати, а сте една кръв, ако защото я харесват повече от теб й завиждаш, не ми се мисли, като се омъжи, как ще й завиждаш, за семейството.
Приеми различни хора сме и не харесваме едни и същи неща.

14.   Винаги при сестрите едната е по хубава. Много рядко са на еднаква красота. Най често едната е по хубавата. Виж сестрите кардашиян- 3 сестри 1 хубава и 2 грозни. Хубавата е звезда, а грозните си правят пеически, спортуват, носят дрехи за тяхната фигура и се стааряят и те да изглеждат добре. И са пръснали не знам колко пари за разкрасяване. Като не си родена красива, направи си операция на носа, на ушите, на устата, сложи си брекети, отиди при добър фризьор, козметик. Купи си качествена козметика и ще станеш по привлекателна. А и като си дебела отслабни.

15.   Аз също имам красива сестра, но е имало мъже който са ме харесвали, дори след като я видят. Особено ако започна връзка предпочитам да ги запозная със нея, няма нищо лошо в това. Аз мисля така човекът ако си ме харесва и съм негов тип, привличам го и тн. какво значение има каква е сестра ми, дали е по красива, дали е по готина, то жени красиви и готини ги има много. Не я приемай като конкуренция, тя е ти е близък човек, роднина ти е.

16.   Струва ми се, че преувеличаваш и си въобразяваш. Не е възможно едната да е "много красива", а другата "грозна". Вие имате по-голяма възрастова разлика от обикновеното и на тези години това е осезаемо. Освен това, възприемането на един човек не е само заради физическото. На 25 години сестра ти е вече израстнала и по-уверена, което прави впечатление. А ти на 18, до вчера си минавала за малко дете. Не се притеснявай, тепърва ти предстои да разцъфтиш като млада жена. Но пак ти казвам, тези мисли само те "загрозяват". Излъчването на човек е в по-голяма степен и неговото самочувствие.

17.   Заложи на собствен стил, отслабни и коригирай недостатъците по подходящ начин. Тялото си винаги можеш да вкараш в нормален и стегнат вид и да подбереш дрехи, които да ходят на фигурата ти. Оглеждаш се хубаво, правиш си списък с нещата, които според теб с недостатък и гледаш в нета как да ги превърнеш в предимства. Имаш малки очи? С една очна се оправя проблема. Имаш широк нос? с малко тъмни нюанси и подчертаване на очите и проблема е туширан. Имаш проблемна кожа? Минаваш на диета и подходяща козметика. Дебела си? - налагаш си диета и спорт, само първите 5 дни са трудни. Малки гърди? Подчертаваш ги, защото са сладки и красиви, избираш сутиени с леки подплънки и прилепнали блузки. Голям ханш? - извайваш крака и подчертаваш талия. Винаги има начини. Дори зле оскубани вежди и лошо подбрана прическа може да са причина да не се чувстваш достатъчно "хубаво". В никакъв случай не подражавай на сестра си!!! Открий собственият си стил и предимства. Тя ако е висока и руса, ти пък защо да не си сладкото миньонче с нежни черти, или пък секси лисичка със стегнато тяло и медени коси. Помисли за собствен стил още веднъж. Истината е, че дори и красивите хора полагат грижи за външния си вид и доста неща не идват даром, а са въпрос на изграждане на стил и усилия, свързани с ограничения.