Споделена история от Други

Знаете ли какво искате от живота ?
Има ли и други като мен , които да искат нещо ,но да незнаят какво ?
Усещам ,че душата ми крещи , но сякаш не я чувам какво точно иска да ми каже.. Някои хора творят , рисуват ,пеят, танцуват имат си нещото,което ги мотивира .Е аз немога да разбера какво е това нещо...но усещам че го има.Все си мисля ,че само аз съм не ориентирата в този живот.Незнам с какво искам да се занимавам ... незнам какво искам да работя...незнам каква искам да бъда..
има ли други като мен ?

ж26

Коментари

1.   Да! Има и други! Много сме всъщност... имам чувството че нямам представа какво би ме направило щастлива... някак си всички дейности ми се струват еднакви. Дори да съм милионерка от тотото от утре и имам възможност да правя това, което ме радва... няма да мога да го направя защото не знам какво всъщност е то! Изключително неприятна ситуация! А цялата тази ню ейдж култура проповядваща да работим хобито си ме кара да си задавам този въпрос всеки ден... въпрос без отговор. Ще следя темата с интерес!

2.   О, не си само ти. Аз съм на 24 и също се чувствам супер неориентирана и несериозна. Липсва ми дисциплина като цяло. Много е гадно да се живее по този начин, но явно има хора, които по-бавно узряват.

3.   Има много да, аз от малък исках с компютри и чак сега на твоята възраст работя в такава фирма. Понякога трябва цяла вечност, докато човек сбъдне мечтите си. За теб е голям проблем, че на тази възраст не знаеш какво да правиш. Обикновено това са неща, които идват от вътре.

4.   Аха. Не ти се работи! Явно за моментът не ти се и налага. И това ще мине:)

5.   Да не мислиш, че ако знаеш какво искаш то винаги се получава? Като малък исках да стана историк и археолог, имах лоши учители и се провалих заради тях. Имам много хобита, мога много неща, но нищо от това което искам аз не ми се получава, не знам защо. Просто нещо винаги ме спъва, колкото и да го искам. и да съм уверен в това което правя. Добре е, че имам винаги идеи, кото ме палят да пробвам и нещо друго. Крайния резултат не е целта, а това, че поне си опитал. Сега имам други планове в друга държава и съм на път да ги реализирам, също нещо което ми харесва, иначе не бих се занимавал с него. Не мога да разбера хората, които нямат никакви интереси, всичко е интересно стига да се постараеш да вникнеш в него и да те запали, идеите идват с въображението и да го видиш вече готово в главата си. Не става, ок, пробваш с друго докато стане! Само си показва кое е трябвало да се случи и кое не.

6.   Ако по средата на 20-те още не сте разбрали какво ви е интересно и какво не, не знам какво сте правили досега. Не че е късно да пробвате различни дейности за да разберете коя ви е интересна, но нали.
А обикновено до това всичко да ви е безинтересно, скучно или еднообразно води потискане на основни нужди и/или желания. Те пък се потискат в стремежа на хората да живеят според някакви "стандарти" наложени от обществото или някой "гуру".
Простата истина е че всеки знае сам за себе си какво е най-добро за него, какво го прави щастлив и какво нещастен, и какви са му нуждите и желанията. Ако следва собствените си нужди и желания - ще е щастлив, ако се мъчи да се вмести в някакви чужди норми - ще си търси щастието цял живот.

7.   Номер 5. Ако едни жалки учители са те съборили не ми се мисли едни целенасочени гадняри в живота какво ще те направят. Не се мисли по тоя начин. И с мен учителите като цяло не бяха окей, защото съм сравнително интелигентен човек и те го виждаха, но бях много див и се вслушвах само в себе си. И бях прав, разбира се. Ако не бях нямаше да стигна до тук.

Българина трябва да се научи да не изнася вината винаги върху друг.

8.   7 - Българинът има много да научи, но като гледам, работата не е мръднала от 40 години насам.

9.   По принцип на хората, които им се налага да работят, просто се хващат и работят. А често в процеса на работа разбират какво им харесва в нея и какво не и така лека по лека с времето си намират своята работа.

А хората, които не искат да работят, по цял ден се чудят какво им е призванието. И така и не го откриват, защото за да го откриеш, трябва да пробваш това-онова и да видиш нагледно какво би ти харесало и какво не. Обаче ако не пробваш нищо, цял живот се чудиш какво аджеба може да ти хареса.

10.   Хах, аз чак на 48 разбрах с какво искам да се занимавам в живота. Опитвай различни неща. Без да пробваш, да видиш и усетиш кое как е, няма как да разбереш дали нещо ще ти допадне. А и с годините интересите могат да се променят, което повлиява решенията.

11.   Да. Първото, което искам е жена, която да ме обича, и аз нея. Да имам няколко бизнеса. И красива къща с изглед към морето.

12.   Не, нищо не искам от този свой живот, абсолютно! ... Без друго е доста жалък, за да искам нещо, каквото и да било от него! ... Аз искам да правя само онова, което наистина по някакъв начин ми доставя удоволствие, кефи ме истински, и го правя така, не насила... А и то представите за живота така или иначе се преобърнаха на 360 градуса, съответно и аз не правя особено изключение от масата хора, нямащи цел и път, по който да вървят! ... Ма не се и срамувам от тая работа де-просто смисълът на живота вече съвсем не е в туй, да създадеш семейство, поколение, да изучиш и възпиташ дете, и въобще да оставиш нещо след себе си! ... Ето, аз съм типичен пример за това, че има и такива, които НЕ живеят, за да оставят нещо след себе си, да продължат рода си и пр. Няма и лошо в това де, всеки има право както си иска, тъй да живее! ... То както се казва, България няма да я има утре, па ний се безпокоим за бъдещето, за следващите поколения! ...

13.   Ти явно си живяла без лишения и желанията ти са били задоволявани преди да се превърнат в мечти а от там и в цели. Може би и в момента имаш кинти и не ти се налага да работиш. Кажи да те оставят без пари, оправяй се сама и рано или късно ще разбереш в какво те бива и какво обичаш да правиш. Сега ти си едно непораснало, задоволено дете с много свободно време и разбира се скучаещо.

14.   Богат мъж. Имоти, коли, яхти, екскурзии, купони.