Споделена история от Други

VW Polo 1,4 - 16V - 75HP ?
Търся си автомобил, втора ръка. Попаднах на едно добре изглеждащо Поло 2000 година, бензин (монтирана газова уредба 2014-та при вноса му в България). Според собственика, скоростната кутия е сменена, всичко платено и в момента се кара. На около 300 000 км е. Бихте ли ми дали мнение от опит (или не) дали колата си заслужава? Знам, че е до късмет при колите втора ръка, но все пак, ако знаете къде са му слабите места, всеки съвет е от полза. Мисля да я ползвам, както градско, така и извънградско. В интерес на истината, основно за междуградско си търся кола. Не съм претенциозен, по-скоро търся нещо малко, непретенциозно и сравнително икономично. Не исках на газ, но тази изглежда поддържана, пък може да я карам само на бензин. Чупи ли се лесно? Трудна ли е за поддръжка? Какво мога да очаквам от количката, ако взема да я взема? Идеи?

Коментари

1.   Не съм най-големия специалист по коли, но 75 коня може да е неприятно при извънградско, особено по нанагорнище. Не, че не става, карат се масово такива коли, но например на един приятел Киата на едни баири на Хемус пада до 55-60км/ч като сме 4-ма души с багаж, т. е. на ръба на легалната минимална скорост, неговото е 68 коня (уж). Та, ако смяташ често да превозваш повече хора извънградско е по-добре нещо над 85-90 коня според мен. До 101 коня ти е малкия данък. Иначе Полото е предвидено като градска кола - малко е, късо и лесно за паркиране.

2.   И аз гледах миналия петък из нета за подобно за майка ми. Във ФВ форума има доста писано за този двигател, като преобладаващото мнение е, че не е особено читав, поразгледай.

3.   За малко повече пари можеш да си вземеш Голф от същата година и ще имаш по-малко проблеми. Полото е издънката на Фолксвагените, това съм чувал.

Аз лично от малолитражките бих препоръчал японските автомобили - Тойота Ярис, Мазда Демио или 2, Нисан Микра. Аз карам Хонда Джаз и съм много доволен, но неговата генерация излиза малко по-късно (2002) и дори най-ранните екземпляри ще са по-скъпи от Поло 2000г.

4.   Скоростните кутии са им проблемни. Зависи за какви пари я дава собственика. Може и да я продава, защото ремонтът му е по-скъп от самата кола. В България колите се внасят на прага на живота си и ние ги доубиваме (естествено има изключения) Ама с тия няма 80 коня, къде ще ходиш извънградско не те знам. Не можеш изпревари нищо, а изезеш ли на магистралата, разходът ти ще скочи до небето. Не те знам колко ще я караш, сам си прави сметките.

5.   Като става въпрос, аз също си търся количка, само че Голф. Някакви насоки, нещо да даде някой, който има по-сериозен допир(примерно автомонтьор). От коя година нататък горе-долу може да се намери сносна кола. Също така от каква цена нагоре да гледам(500-600 или малко повече). Благодаря на всеки, който ще изрази мнение.

6.   Кое дали си заслужава?
Да беше написал цената поне - ако е за 500 лева си заслужава, ако е за 5000 - сигурно не!

7.   Баща ми си купува коли втора употреба със същите характеристики, като твоята. После търпят като нови без проблеми 5-6 години. Взимай колата.

8.   Скоростната кутия е слаба и ако пак е съсщата като първата, ще се счупи, а ако е друга може да харчи повече и да не върви. А за двигателя... Пука главата и е за смяна. Иначе гледай за обичайното като ръжда, удари...

9.   От всички марки на най - лошата се спря...

10.   Даам.. като гледам от 20 год опит... Фолксваген го карат май само селяните-такива по МАНТАЛИТЕТ. Не знаят какво правят на пътя, влачат се, мъкнат се, чудят се, без мигачи, фарове и прочие...
Сериозно-до мен кара ли VW, гледам да внимавам. Не го знам какво ще му скимне... Ни мигачи, ни дяволи. Шава, ту в дясно, ту в ляво, не е ясно какво ще прави. Ужас...
Па може и да е по произход... един ден ме спряха катаджиите за колан, ама един след мен от Монтана... влетя в насрещното на Ляпчев/при Климент Охридски/, па взе да се извинява и съжалява... Явно в Монтана няма такива улици...
Следващите омразни са ми БМВ и Ауди-надути пуяци с много коне...
Наскоро си мислех дали да не пусна подобна тема-дали съм луд или са тия с Фолксвгаен Голф 2...
Авторе, не си вземай Фолксваген, моля те. Опел, Фиат, Пежо, Рено-каквото щеш... ама не това чудо. Синоним на... сещаш се..