Споделена история от Други

Въпрос свързан с философията
Здравейте. Опитвам се да открия себе си, да създам своя мироглед и имам един въпрос.

Към кое философско течение спада следното мое виждане за сътворението и еволюцията на природата и човечеството (на Земята, а не като цяло във Вселената)?

За мен, живота на планетата е възникнал (и се развива) в следствие на случайността. Под термина "случайност", разбирам гравитацията на планетата Земя, която по някакъв начин е съединила или принудила два атома или две клетки да взаимодействат и дадат началото на живота, на нашата планета.

Ще съм благодарен на модераторите ако публикуват новината, защото освен, че търся отговор, се чудя, дали има и други хора, които разсъждават по моя начин!

Коментари

1.   Не, няма! Ти си уникален по рода си човешки индивид! Най-специалният човек на света. Защо не си намериш някакво хоби, освен да се чудиш какви специални етикети да си лепваш...

2.   Материализъм. Две са основните течения - духовно начало и случайност(материализъм), откакто човек може да мисли. Оттам се делят още.

3.   Ако приемем еволюционната теория за едната страна на монетата , то креационната теория / за сътворението / е другата . С две думи си - еволюционист . Мисля , че не може да се отдели битието на планетата Земя от това на Вселената , тоест както е възникнало едното , така е възникнало и другото .

ето ти един линк

https://www.youtube.com/watch?v=h95r9rp-OSE

Научнопопулярен филм възникването на нашата планета , доста интересен е , подкрепен с факти

ПС - Прегръщайки еволюционната теория - ами на грешен път си !!!

4.   Здравей, има и други хора, които търсят отговора на този въпрос (аз например). Според мен това, за което говориш, е популярното в момента схващане за абиогенезата - т. е. химическа организация, случила се по случайност, води до появата на аминокиселини и тн. При някои теории за абиогенезата се говори, че може и да не е случайна организацията, но това е друг въпрос.

Аз лично предпочитам да изследвам живота в малко по-дълбок смисъл. Докато някои изследват произхода на живота на Земята, аз изследвам произхода на самата Земя, самото Слънце и въобще Вселената :)

Иначе по темата конкретно за живота, мога да кажа моето виждане, че животът е детерминистичен хаос, породен от въздействието (или по-скоро еквивалентността) между Земята и планетите около нея. Говоря за доста дълбок вид астрология (нямащ нищо общо с популярната във вестниците такава), при която всеки от нас представлява самосъздадена форма, която е програмирана от определени астрологични взаимодействия (за повече информация и доказателства относно влиянието на планетите върху самоорганизиращия се Хаос, потърсете Kolisko effect).

В математиката има безкрайни структури, наречени фрактали, които доста силно напомнят на този самоорганизиран Хаос. Затова смятам, че целият живот е фрактална структура, а самата основа на Вселената не е време-пространството, а информацията. Има един ред от Библията, който приемам и това е "В началото бе Словото, и Словото бе у Бог, и Бог бе Словото". Като под Слово се разбира именно информация - принципи. Самото време-пространство произлиза на базата на информация. В Херметизма това е изказано като първия закон -
"Вселената е ментална". А относно астрологичните влияние е казано "Каквото е горе - такова е и долу". Относно еквивалентността на вътрешното ни състояние и външното проявление (сега известно като "закон на привличането" и продавано в разни книги и филми) е казано "Каквото е отвътре -
такова е и отвън". Ако човек се занимава сериозно с астрология разбира, че е едно проявление на Безкрая и целият ни живот всъщност е творческия принцип на време-пространството, въплатен, фокусиран в дадена точка от това време-пространство. Както и да е, май се отклонявам...

5.   https://youtu.be/bS_oCck1PXs
може би ще ти е интересно дa видиш този документaлен филм (нa aнглийски със субтитри нa испaнски) преди дa влизaш в темaтa зa сътворение и еволюция.
По мое лично мнение еволюциятa в същност е aдaптaция.
Във фейсa имa достa групи нa рaзлични езици, които сa създaдени от учени и учaствaт/дискутирaт рaзлични теории или докaзaтелствa до колкото се смятa, че сa тaкивa.
Мисля, че трябвa дa се нaсочиш и дa "преслушaш" хипотезите според квaнтовa физикa- не, изобщо не е труднa зa рaзбирaне, просто не си постaвяй сaм ментaлни бaриери.