Споделена история от Други

Хлебарки
Здравейте,
Живеем във блок и имаме хлебарки. По целия блок е пълно с хлебарки, но никой не си прави труда да ги прогони. Много изчетох за тези гадини и разбрах, че лошото е, когато един напръска те отиват при съседа и свикват с един спрей, за това трябва нов след всяко пръскане. Тази вечер ме полази една и полудях. Гнус ме хваща само като помисля, че са из апартамента ми. Естествено, реших да се допитам до тези, които вече са имали този проблем и да попитам как са се справили (какви препарати по-точно, спрейове и др. )
Много ще се радвам да ми помогнете, защото не е приятно да те полази такова гнусно насекомо. Най-лошото, че може да доведе болест на мен и на децата ми.

Коментари

1.   На мен ми помогнаха едни лентички за 6 лв „Халек” от аптеката. Истината е да бегаш от този апартамент.

2.   И ние имахме много хлебарки у нас. Живеем в блок и повярвай хлебарки имаше много.

Но ние ги прогонихме изцяло благодарение на два ,,Pest Repeller"
Повярвай няма да ги изгониш лесно с тази машинка ще ти трябват поне два броя но ефект ще има след време.

Ето и линк предоставям (не е реклама или вирус) http://www.topshop.bg/unishtojitel-za-nasekomi-grizachi-komplet?med=sem&cex=12075993&src=bg_gen_general_sem_google__pest repeller&referrer=google_sem_12075993&gkw=pest repeller&gclid=Cj0KEQjwkN3KBRCu2fWmy9LLqN4BEiQANP9-WjpMRhAE-54Xvjg23eKxKRtswUord03GdKc5HdwE_R8aAlpV8P8HAQ

3.   Болест няма да доведатат, спокойно.
. Има си фирми - съберете пари и викнете да напръскат целия вход.

4.   "свикват с един спрей, за това трябва нов след всяко пръскане" - това не е вярно изобщо. Ами сложи отрова у вас, съседите да се оправят - казвам го защото виновните са тези, които държат сума ти излишни багажи у тях си или във входа и така предизвикват хлебарките да идват - а те идват заради това, че има къде да се скрият. Има отрови, които са под формата на гел, не пръскай със спрей, защото ще отровиш и себе си и децата.

5.   Преди години имах супер тежка инвазия на хлебарки. Просто бяха навсякъде. Като светнех лампата през нощта на всеки метър бягаше по хлебарка, а малките им бяха много като мравуняк. Справих се като държа каналите на мивката, ваната и т. н. запушени денонощтно-това е изключително важно, а като активна защита наслагах зад шкафовете и други труднодостъпни и тъмни места едни капани дето приличат на бункери от Старкрафта. На фирмата Райд са-представлавят едни куполи с квадратни отвори, а вътре има отровна храна за хлебарки.

6.   Трябва ти устройство, което излъчва вълни, върши страхотна работа. Един съсед използва такова, а обхвата му е доста голям, та затова няколко етажа от година и повече нямаме хлебарки.

7.   У нас имаше една хлебарка в мазето. Напръсках я с препарат за баня и веднага умря :D Миялните препарати ще се окажат с повече полза от колкото такива спрейове за насекоми хаха

8.   В пенсионерски блок от 11 апартамента съм. Тези, които не са пенсионери пък са лентяи. От целия блок работим аз и още два апартамента. Никога не се събират пари за нищо затова ще го продавам и ще търся по-ново строителство.
Преди няколко години се случи влажно топло лято(не помня точно коя година) и имаше нашествие на хлебарки. След дебилни изказвания от рода на "Е, появяват се през ден-два. Аз си слагам -не помня кое-" ми писна и платих на фирма 60лв да напръскат мазетата.
Имам останала опаковка GLOBOL на привършване, вече не се произвежда или не се внася в България.

Със съседи идиоти няма как да се оправиш. Ползвам още GLOBOL, последните години не съм опитвал други препарати. Обелки от чесън и лук между другото вършат работа:) Отблъсква ги миризмата докато са пресни неизсъхнали. Ако вечер хапвате може да слагате обелките на местата където излизат. Пробвано е - има ефект:)

9.   Черни или кафяви са? Ако са кафяви, може да напръскаш с айкън, но питай в аптека колко концентриран трябва да е препарата

10.   Здравей,
Съчувствам ти. Ако не се изпръска целия блок от мазето до таван, все ще са останали някъде и се развъждат много бързо. Но все пак ако си напръскаш у дома и ги прогониш от там, поне у вас да не те лазят. Иначе, знам какво е цял блок да взима решение кога и как ще се пръска.

11.   Kупуваш си един Pest Repeller - не е скъп, но е много ефективен. Включваш го в контакта и няма да има никакви хлебарки.

12.   Целия блок трябва да се напръска от специална фирма.
Иначе аз навремето ги изгоних с едни кубчета от аптеката. След това много рядко съм "засичала хлебарка". Как ги мразя само ако знаете. Ужасяват ме. Веднъж чух една хлебарка да яде от шоколада ми! Понеже беше оставен отворен и чух през нощта да шумули в станиола. Полудях!
Друг интересен случай беше като бях на вилата при баба ми в една вилна зона (беше много отдавна) и не само че като светнах лампата (понеже ги чух) бяха много хлебарките ами и нея година бяха се появили някакви крилати мутанти и бяха наскачали по завесите! Ей тогава направо откачих! От паника се наложи да се обадя да приятелят ми в 2ч през нощта да идва да ме взема и оттогава не съм спала в тази къща - вече 10 години.
А в апартамента (със шоколада) като си направих ремонт и смених тръбите, не съм виждала хлебарка вече 6 години.