Споделена история от Други

6 чувство ли е ?
Здравейте, темата е малко странна, но все пак искам да получа някакви отговори. На 16 съм и от 2 3 години на сам сънищата ми се сбъдват доста често както седя и усещам че това вече ми се е случвало. Когато нещо лошо или поне не толкова приятно ще се случва, 2 3 дена не съм в настроение и съм изнервена. След като отмине се успокоявам и вече съм доста по добре. Усещам също и когато ще се случва нещо хубаво. Въпроса ми е на какво се дължи това и защо?

Коментари

1.   Интуиция според мен, при някои хора е по-развита. Но всички я имаме.

2.   Това не е 6-то чувство! Препрочети, за пророчески сънища из интернет, ще намериш отговори на въпросите ти. Едни сънуват, други не сънуват...
В сънищата ни се крият неща, които е трудно да разгадаем, но всички усещаме лошото, друг е въпросЪт, дали имаме смелост, да си признаем.

3.   Не, 6 е цифра, не е чувство.

4.   Имаш голям късмет - миналия ден прочетох една мъдра мисъл от Агата Кристи по твоя въпрос:

"Жените несъзнателно забелязват хиляди малки детайли, несъзнателно ги съпоставят и наричат това интуиция. "

5.   Просто си чувствителен човек. Всяко събитие си има причина, която може да е друго събитие, което също си има причина и така нататък. Това е законът за причинно-следствената връзка. Човек не може нещо "просто" да му хрумне - просто не работи така Вселената. Няма случайности. Някои хора са по-чувствителни и могат да предвидят подсъзнателно до какви събития ще доведе дадено поведение.

Чрез разумът си човек може да предвижда събитията и на съзнателно ниво, например: посаждаш зърно, поливаш го и знаеш, че след Х години ще имаш растение и храна. Не е нужно да си ясновидец за това.

Подсъзнанието обаче има предимството да е нелокално, т. е. да има достъп до чистия детерминистичен хаос отвъд време-пространството (цялата Вселена е ментална). Това значи, че може да предусети неща, които са програмирани сега, но ще се случат след години. Т. е. техните причини вече съществуват, но плодовете, събитията, ще бъдат преживяни след време. Например: на 6-годишна възраст майка ти закъснява да те вземе от училище на втория учебен ден и се разплакваш. Това оставя емоционален отпечатък, който ще формира поведения, които ще доведат до определени събития.

Емоциите са основния двигател на поведението ни, а емоционалното формиране завършва на около 7 годишна възраст, затова и "първите 7" са най-важни, т. е. те предопределят огромна част от живота ни по-нататък, може би дори целият ни живот.

Чувствителните хора хващат леките "вибрации" на емоциите по-лесно, затова и могат да предусетят събитията, до които тези емоции ще доведат. И понеже както казах събитията са навързани, те могат да усетят и другите последващи събития, както и цели вериги от събития или завършек на вериги от събития. Има вариант събитията да се променят, но там вече се изисква много силно ниво на осъзнатост, което е присъщо на малко хора.

6.   Здрасти,
Силна интуиция. И аз сънувам неща, които после се случват или виждам, но до преди това не е много ясен смисъла на съня. А напоследък е смешно. Сънувах много хубава архитектура и растения, като голяма зимна градина и се чудех дали ще успея да си купя такова хубаво жилище. В последствие започнах работа като чистачка в такъв хотел, бях сънувала хотела където сега чистя. А от минали животи нищо не мога да си спомня или да сънувам. Не се плаши. Миналото не може да се променя, но бъдещето може. До последния момент преди нещо да се случи, все пак има възможности да се промени