Споделена история от Други

Проблем с паметта на компютъра
Здравейте. От известно време имам проблем с паметта на компютъра. Изтрих всичко от компютъра, но паметта ми си остава 1мб, а това дори не стига за изтегляне на песен. Четох в интернет, че трябва да се изтеглят някакви програми, но аз дори нямам място, за да ги изтегля. Някой имал ли е такъв проблем и как мога да се справя с него?

Коментари

1.   Пробвай да преинсталираш компютъра, дано се оправи.

2.   Може и някой вирус да се лепнал , и затова да си така , предполагам имаш антивирусна
Какво означава " изтрих всичко " ????

Ако не си пробвал това , което съм ти писал по долу - пробвай го

Освободиш ли място пусни си разни антивирусни / ако проблемът е вирус - може да го оправят - избирай - AVG , AVAST, AVIRA , 360 total security , - безплатни са

ESET NOD , NORTON , BITDEFENDER - платени са , но ти ги дават поне за месец да ги ползваш

СЛОЖИ MALWAREBYTES - остави си я на компа , трябва само ръчно да проверяваш за обновления не е трудно -
Та

Деинсталирай някоя програма , която не ти трябва , и си инсталирай някой почистваща -> ccleaner примерно
въобще прегледай си диск /устройство / C , Сигурно имаш натрупани файлове от " restore points" , или ""windows update"" и т.н , ако си ъпгрейдвал до " по - голям windows - тях почисти ли ги

А сега по същество

виж този линк

http://uroci.net/urok/878/Как-да-освободим-някой-друг-гигабайт-от-нашият-компютър.html

Направи следното ------->>>>> кликваш върху MY COMPUTER , след това ->> десен бутон върху устройство C , ще ти излезе едно дълго меню -->>> кликваш върху СВОЙСТВА / PROPERTIES / , най - отдолу се намира ------ >>> ще ти излезе СВОЙСТВА НА ДИСК C , оглеждаш се за едно правоъгълниче Устройство C , ПОЧИСТВАНЕ НА ДИСК ---- >>> кликваш върху него , и той започва да си сканира за не потребни файлове , ще ти се покаже нова страница ------>>>> озърташ се за " ИЗЧИСТВАНЕ НА СИСТЕМНИ ФАЙЛОВЕ - кликваш върху него , пак ще ти търси , нов прозорец ти се показва , кликваш върху още опции ----- >>> гледаш второто ----- Възстановяване на системата и скрити копия /RESTORE Points / - трие всички без последната ------>>> кликваш върху почистване / зависи как е настроен самият компютър може да освободиш място от няколко до десетки гигабайти

виж това видео

https://www.youtube.com/watch?v=duCePC4OuxY

за почистващи програми хубава е AVG TUNE UP / дава ти 2 седмици безплатно ползване
или wise care , glary utilities - "тук имаш дисков анализатор" ---- >>> като го стартираш ще ти покаже кави са ти файловете , къде са , може да прецениш кои ти трябват , кои не и да триеш ръчно / НО САМО АКО СИ НА " ТИ" С КОМПЮТРИТЕ - да не би да изтриеш нещо нужно . Но поне ще видиш къде ти се губят гигабайтите

тук друго видео - само че на англиски

https://www.youtube.com/watch?v=9iDSo6y_aB8

ПС - накратко казано , опитай се първо чрез самият компютър да почистиш устройство C / или там което ти е активно / - както ти е показано във видеата , или съм ти писал , след това свали някоя почистваща програма - най-лесна за ползване , най-мъничка е CCLEANER -безплатна е напълно и е само за чистене , остави си я и ще си пускаш от време на време
Хубаво е да инсталираш и примерно Glaru utilities , AVG tune up - пусни всички опции - има такива , които не са налични при CCLEANER , и ако прецениш ч е не ти трябва , ще я деинсталираш
Въобще махай програми и файлове , които не ползваш
Ако нещо не си разбрал / а - питай

ПС 1 ----->>>> Ако вдяваш английски - пиши в търсачката ----- >>> "deleting files but not freeing space " ще има писано по твоя проблем

ПС 2 - Ако нищо не се получава , носи го на ремонт - една преинсталация и си готов /а

3.   Ако машинката няма ограничения, пробвай да инсталираш още памет. Друг начин няма! И да триеш, и да инсталираш разни неща, само добавянето на екстра памет помага, ако има възможност за добавяне на такава, че е възможно това да й е макса.

4.   Неясно ми звучи , струва ми се че не си на ти с компютрите, след като изтриеш нещо опразваш ли кошчето ? Това 1 мб малко странно звучи, защото по принцип операционните системи постоянно претакат нещо, така при всяко пускане на системата не винаги свободното пространство е баш едно и също, някой път е с малко повече или по малко, и да стои точно на 1мб като закотвено е странно.

5.   Явно си с един дял на компа и не знаеш как да си изтриеш архивите. Не си губи времето, търсейки програмки или помощ по форумите. Правиш си една преинсталация и пееш:)

6.   Взезми си мак другия път. Много е добър за потребители, които не им се занимава със технически детайли.