Споделена история от Други

Пречупил ли съм се?
Възможно ли е да съм се травмирал след всичко това
и да не го знам?
И това поради събитията и последствията от тях който ми са се натрупали до сега -

Та историята ми е следната: В ранна възраст бях стресиран от караниците на родителите ми - често оставах сам у дома - и бях уплашен - баща ми пиеше - имах обсесивно компулсивно разстройство - бях невротик имах тикове - въпреки че това отмина започна друго -

В училище бях под тормоз - най - добрите ми пирятели ме предадоха и останах без никакви такива - в гимназията бях стресиран поради новата обстановка - новите хора - също така останах разочарован от себе си и от уменията си - илюзиите ми се разбиха - осъзнах че света не е такъв какъвто си го представях -
отчаях се от това какъв съм и какво съм постигнал - а то е нищо - следствие на това емоциите ми избиха под формата на депресия - дълго време ежедневието ми бе еднообразно - без никакви промени -

Докато в един момент - една зима - не изпаднах в особено състояние подобно на апатия - станах оптимист и непукист - не испитвам почти никакъв стрес - като че ли изгубих воля от това да опазя съществуването си - приех нещата каквито са - изморих се от това вечно да се притеснявам - с това настъпи и някаква постоянна ежедневна умора която не ме напуска - намаля работоспособността ми - и въпроса ми е - възможно ли е причината да е някаква емоционална травма?

Коментари

1.   На колко си? Получил си малко озарение... да осъзнаеш безсмислието и фактът, че всеки е винаги прецакан накрая е съществен. Накрая всички умираме. Затова по-добре е да гледаш да правиш нещата, които ти се правят, да си доставяш удоволствията, които искаш и така нататък. С разумен подход, разбира се. И аз съм от такова семейство (баща алкохолик, липса на любов, непрекъснати караници, липса на приятели и прочие) и аз имах OCD. Имах и социална тревожност, фобии и така нататък. Докато в един момент не осъзнах някак си, че съм смъртен. Че тези неща ми пречат да си живея живота. Аз знам, че мога да ги преодолея, но се запитах защо ги държа? Отговорът е, че ги държах по навик, но и защото ми липсваше драма в живота. Умът на човек има нужда от някакви емоцинални spike-ове, нещо да се случва. Да се връткат допамина и серотонина. А като живееш скучен еднообразен живот, къде е драмата? Къде се случва нещо? Какво се случва изобщо? Май нищо. Затова умът, от скука, си избира някакви емоционални теми да си ги цикли във въображението. Така де, малко се отклоних. Това, което искам да кажа пак е, че времето тече. Ние сме в много странен период от човешката история - имаме по-дълги животи от тези на едновремешните хора, но не сме безсмъртни. Обаче се държим като такива. Може би един ден ще постигнем безсмъртие (много вероятно даже), но този ден няма да е скоро. Затова трябва да се живее като смъртен човек, защото такава е реалността. Прераждане може да има, може и да няма, но във всеки случай следващия "ти" не си точно ти. Така че има само една бройка от теб.

2.   Със сигурност, няма как тези неща да нямат отражение без значение дали го осъзнаваш.

3.   единият вариант е да говориш с психолог. Другият-да започенеш четенето на езотерична или религиозна литература. Много хора имат травми от детството. Важното е да намериш начин да го преодолееш. Горе главата. Ако спортуваш също помага.

4.   Не се гаси, туй що не гасне

5.   В отговор на коментар 4 - Където е текло, пак ще тече.