Споделена история от Други

Какъв колан за след раждане да избера?
Здравейте!
Живот и здраве скоро ми предстои раждане и се интересувам какъв колан за стягане след раждане е добре да избера. Засега ще раждам нормално, като се колебая колана като лента около корема с велкро ли е по - добре да бъде или като бикини с висока талия. Имам широк ханш, в смисъл - не е от малките, обиколката в края на бременността е 94 - 95 см. и ми се иска, ако има начин, да пристягам и в кокала надолу за да го прибера, понеже тъканите нали се отпускат и искам да ги посъбера. Не знам дали го описах правилно.
Моля ви за съвет кое е добре да избера за да се свия добре след раждането.
Благодаря.

Коментари

1.   Не знам, аз колан не съм носила, пък и май доста стягат, в това топло време хич не е за такива работи.

3.   По-скоро се храни правилно и спортувай тялото ти само ще се възстанови. Колана не е добре според мен..

4.   Авторка: Храня се чудесно само с подбрани и здравословни храни, всеки месец витамините ми са само 150 лв., в края на бременността тежа едва 58 кг., но все пак искам и колан, за сто процентов резултат.

5.   Вземи си някой който хубаво обхваща и стяга. Колата е много важен. Аз носих едни гащи с висока талия, много стегнати, отгоре слагах още един колан, който беше като потник и за една седмица ми се прибра корема. После фитнес една година и разбира се умерено хранене и съм перфектна. А родих огромно бебе. Не бях като тебе 58кг.

6.   Здравей, и на мен ми предстои раждане и няма да ползвам никакви колани преди и след.
Тези колани помагат уж, но вредят повече, защото вместо твоите мускули да се напрягат, твоите тъкани да се връщат ЕСТЕСТВЕНО в изходно положение, ти ги държиш стегнати. Най-много за прибиране на корема помага между другото кърменето, при което се получават естествени контракции на матката и се отделят специални хормони.
Придържай се към естественото - нашите предци са нямали гумени колани, не ползвай и ти!

7.   След раждането най-добре е да се правят коремни преси за да се стегнат мускулите, а също и дълги разходки.

8.   Кърмих една година и напълнях 15 кг през това време. Не се осланяйте само на това, поддържайте се доколкото е възможно с бебе.

9.   н8, как така си напълняла по време на кърмене при положение, че 500 калории бебето ти яде всеки ден? Много интересно
Аз съм бременна и страшно внимавам с храната. Качила съм само на корема, в гърдите много, леко в ханша. Качват се килца, определено, а не ям нито сладко, нито хляб, картофи и ориз и ям 2 пъти на ден - хормони просто, но пък за кърменето навсякъде пише, че се отслабва. Хвърляш ме в тъч

10.   От Н8 до Н9.

Нямах време да готвя, за фитнес да не говорим. Бях де факто сама с бебето. В смисъл, че и душ си взимах на тръни, дали не реве и дали не става нещо лошо с него, защото и за десет минути нямаше кой да го погледа. Хранех се нередовно и с каквото има в момента. Най-често веднъж дневно след девет вечерта със сухоежбини. Не знаех, че ми изяжда 500 калории и като се гледам на какво приличам, не го вярвам. Като бременна бях наддала само 7 кг, като една седмица след раждането 6 от тях ги нямаше, дет се вика, бях ги родила. И после се почна. Просто не се осланяйте на кърменето, не пази от напълняване. И аз бях чела, че се отслабва, но явно не става само с четене :)

11.   от номер 9 до 10
Ами в книгите за кърмене пише, че специално момченцата „смучат“ 500 калории на ден. Питай педиатър.
Ясно е вече как и защо си напълняла - не си си готвила и сигунорно си се тъпчила с боклуци. Важно е много какво яде човек, не дори толкова колко калории, а какво ядеш! Също няма как през деня да не си си похапвала някакви неща, най-вече нездравословни щом не си си готвила. Хормонално може би си имала някакъв проблем. От стреса човек се подува и задържа течности заради секретиране на кортизол. Мисля, че сама си се побъркала покрай грижите за детето. Знаеш ли, че СЗО препоръчва 30 % от времето бебетата и малките деца да са сами - тоест да се занимават сами с разни неща. Ти дори само не си го оставяла да спи мисля.
Ти обаче си частен случай. Като цяло от кърменето се отслабва, но трябва все пак човек да се храни що-годе здравословно, да си готви истинска храна, да си обръща внимание
Грижата за бебето е важна, но не бива да изпревари грижата за теб самата.