Споделена история от Други

Мога ли да продавам бижута без фирма?
Здравейте! В началото на годината почнах да се занимавам с изработката на чоукъри и гривни. Искам да ги продам. Въпроса ми е може ли това да стане нелегално и ще има ли някакви последствия за мен, ако нямам фирма. Много продават по този начин в Facebook и Продавалник. Дали изобщо имат фирми за това!!!
Предварително благодаря за отговора

за контакти: chokersandbracelets@abv. bg

Коментари

1.   Можеш да се регитрираш като едноличен търговец (ЕТ).
Но ако ще правиш бизнес, то да, трябва да водиш отчети, плащаш ДДС и други такси. Някой хора го считат за бариера, за бедните, да не стават богати, но истината е, че ако спре да се плаща ДДС и данъци, съсвем ще я окъсаме.

2.   Пусни ги в olx. Там всеки продава всичко.

3.   Мисля, че може. В правото си си да продаваш нещата ти в Продавалник. Нали това му е целта. Всичко, което имаш и/или ти е ненужно да го продадеш. Бабите по сергиите с плетени изделия да не би да имат фирми? Не мисля, че трябва да се притесняваш.

4.   Н 1, не дрънкaй глупости!!! Нямa млaдите МAКСТОРИ дa плaщaт зa дъртите комуняги!
Aвторе, aко решиш дa прaвиф фирмa, ще минеш по зaконa зa мaйсторa, зaщото ТИ си изрaботвaш бижутaтa, проучи.
Но дa, кaтегорично можеш и ти препоръчвaм дa продaвaш БЕЗ фирмa, бaси, със здрaвни осигуровки ще те нaбутaт дa си плaщaш лечение, от дaнъци нищо не виждaме (зa което се плaщa) тaкa че, дa го духaт докaто се нaучaт, че рaботят зa нaродa, a не обрaтното. Отвлякох се, н 1 ме ядосa.
Тaкa, публикувaй сaмо снимки във фейсa, a въпросиъе нa лични дa ти прaщaт ( зa ценa и т.н.).
Можеш дa се договориш и остaвяш нa % и консигнaция в някои мaгaзини. Aко "хвaнеш" няколко мaгaзинa ще е ок. Също нa крaк по сбирки/ компaния, бaрче т.н. но нaй-чисто си е в нетa и мaгaзини.
Все пaк зa фирмa aко решиш, проучи зa зaконa зa мaйсторите, дa не се прaвят нa луди, окaзвa се, че много хорa не знaят и се обувaт яко с плaщaния, които НЕ сa коректни, но държaвaтa нямa дa ти кaже "aмa моля ви се, нямa нуждa".
Успех!

5.   Направи го законно, за да ти е мирна главата. Най-добре ще е като едноличен търговец. Няма нищо трудно и можеш да го направиш много лесно. Отиди при cчетоводител, който се занимава с това и той ще ти обясни най-добре. Така ще си сигурен че ще си напълно законен. Радвам се че все още има предприемчиви хора като тебе, които със собственните си ръце и ум искат да постигнат нещо. Можеш да продаваш по интернет - има доста сайтове по кото можеш да го направиш. Не ти трябва магазин, защото разходите са високи, плюс това трябва да подпишеш и договор. Пазарите са много добро място; нямаш договори, разходите са минимални - плащаш си всеки ден за сергията, утре пак, в други ден пак - ден за ден и няма скрити разходи, не плащаш нито ток, нито вода. Свършваш работа днес, събираш си нещата и си заминаваш в къщи. Няма да се страхуваш че някой може да ти разбие през нощта магазина и да те обере. Никога нма да ти минат толква хора в магазина, колкото през пазара, и всички те са потенциални твои клиенти. Трябва да избереш добър пазар, на който ходят много хора. Поговорката; "Като не отишла планината при Иван, тогава Иан отишъл при планината. " След известно време, като добиеш малко опит, ще е добре да пробваш на някой курорт, защото курортистите винаги имат джобни пари и гледат да си направят някой гъдел през почивката.
Ако прогледнеш по инренета за; Wire jewellery, Seashell jewellery, Clay jewellery, Polymer clay jewellery - images, Jewellery making, Jewellery packaging, Jewellery display - може би ще можеш да вземеш някои нови идеи от там. Погледни също и в Youtube.
Пожелвам ти успех! Не се плаши и смело напред.