Споделена история от Други

Аз съм отговорен за съдбата си
За всичко, което ми се случва в живота съм отгорен аз самият
съдбата ми се определя от моите действия.
Какви ми бяха действията през последните 3-4 години..?
Почнах да преследвам цели и исках те бързо да се постигнат,
на всяка цена. Бях готов да направя всичко за да ги постигна.
В резултат от това бързане, взимах грешни решения и дори се разболях, защото забравях, че най-важното нещо е сегашния момент. Бях си набил филма, че ако не ги постигна на всяка цена, светът свършва, а като ги постигах нищо не се променяше. Не ставах по-щастлив, втурвах се към следващата цел. Така живеех вечно неудовлетворен живот с илюзията, че целите ми ще ме направят щастлив. Когато бързаш и живееш в бъдещето, сякаш живота ти и той започва на бърз кадър.. ето минаха 3-4 години, а сякаш вчера започнах. Сега съм на 26 и искам само едно нещо- да бъда щастлив.

Коментари

1.   Ем почивай си повече, недей така да се юркаш.

2.   Разкажи малко какви са били целите ти, защо не си удовлетворен

3.   Бил си амбициозен и концентриран върху идеите си. Всъщност в това няма нищо лошо. Амбицията и постоянството водят до промяна и постигане на целите които човек си поставя. Колкото до щастието и други неща, за няма формула която да дава успех за всичко. Понякога е просто едното за сметка на другото. Как мислиш? Дали е така?

Всъщност виждам изключително себе си в това което си написал. И аз като теб инвестирах много труд за образование в чужбина. Остава ми една година. През предните две инвестирах време в добиване на опит, курсеве на страни, доброволчество, проекти, изграждане на контакти тук таме. Опита после ми даде възможност да намеря работа по професията и доразвия умения и познания по това което уча. Всичко това за кратко време и сам, побеждавайки местните на техният маркет и език, сърбайки и усещането междувременно как аз съм най-младият (24 годишен), единствения чужденец в управлението и много от работниците под мен ме гледат с друго, око макар и с усмивка. Не знам разбираш ли ме.

Остава още една година до завършване и трябва да си стегна задника някак, съчетавайки учение, амбициозност и отговорност, което може да дойде в повече в предвид абсолютната самота без приятели и семейство.

Знам че каквото и да си направил си е заслужавало от гледна точка на развитие, защото накрая, ти трябва да си получил това за което си се борил. Щастието са ми казвали са мигове. Тоест щастие е усещането на моменти, хубави неща които ни се случват за дадения момент. Дали ги оценяваме или осъзнаваме когато ни се случат обаче е друг въпрос. Знай че в нещастието си не си сам. Мислил съм си много пъти, дали щастието не се крие в промяната ни на начин на живот? Пътувания, излизане сред хора може би, половинка. Всъщност пълно щастие няма и пак това са мигове докато не ни омръзнат може би.

Знам че когато човек е амбициозен то прави защото иска да бъде така нареченият 'някой'. Било то доктор, полицай, адвокат, управител, самонает. Човек иска нещо което да му дава гордост от успехите му. Някакъв престиж и уважение. От там се надява да дойде и щастието. Уви обаче, чувството че нещо никога не е достатъчно е по-силно. Мисля си че това е при всички хора.

Чудно ми е какъв човек си и през какво си минал. Какво си направил с живота си и какво мислиш би те направил щастлив?

4.   Тогава бъди щастлив, Братко!

6.   Все едно, че чета собствените си думи.
Какво да се прави.... Просто трябва да спрем за малко, да се съберем и да усетим света около нас, да живеем истински.
Аз лично се опитвам да прекарвам много време сама в планината, някъде на път или да обикалям из разни малки кафета, библиотеки и т.н., които още носят духа от едно време.
Свързах се и с приятели, с които спряхме да се виждаме и чуваме покрай обсебването ми от постигането на целите.
От време на време ме обхващат тъжни, негативни мисли, но предимно съм истински щастлива.
Следващият път, когато си поставям цел, то тя няма да е единственото, към което ще гледам.
Ще се радвам и ще преживея всяка секунда от целия път до нея, дори ще протакам при възможност, защото в крайна сметка онова, което казват хората е самата истина - пътят е важен, не толкова постигането на самата цел.
Трябва да запомним урока и да продължим напред.
По-хубаво от възраждането няма :)
Успех!

7.   Авторът и №6, защо не се съберете? :)
Иначе най-важното в живота според мен е БАЛАНСЪТ! Баланс между труд и почивка, между амбиции и приемане (на ситуациите), между колективното и личното, между любовта и приятелите, между вглъбяването в себе си и отдаването на другите...
Има ли баланс - няма болести, няма пренапрежение, няма разрив между ума и сърцето.
Освен това, всичко в живота трябва да върви ПАРАЛЕЛНО. Не "сега ще правя кариера, пък за другото - после.". Човек трябва и да се самообразова, и да гради кариера, и семейство, и да гледа деца, и да движи хобита, и да си почива - всичкото наведнъж! Иначе никой няма да те чака, или да ти даде втори живот или втора младост, понеже си отлагал някакви неща дълго време, докато им мине времето :)

8.   Здравейте, автора съм. Радвам се, че има интерес към написаното.
Целта ми е просто казано да започна работа, която ми носи радост,
тоест да не чакам с нетърпение да дойде петък или да дойде отпуската,
а да ми носи удовлетворение и да се радвам, че имам шанса да изразя себе си, да се потопя в нея. Да мога да развивам
креативността си и да стана най-добрия в това, което правя.
Искам да се занимвам с видеозаснемане, фотография и монтаж.
да се запиша в университет и да вляза в подходяща среда,
сред колеги, които се развиват и мислят като мен. С много труд,
работа по морето като помощник готвач
успях да се запиша и да уча 1 година, но ми свършиха средствата,
и прекъснах. Оказа се, че ми трябват много повече пари от колкото
съм мислел - за видео и фото техника, за семестриални такси,
квартира.. за да мога да изляза поне на едно кафе с колегите и т. н.

По решен от всякога да събера пари и да се върна в университета, аз заминах за Чехия, където щях да работя. Там обаче попаднах на мошенници,
сбих се с тях и се прибрах без пари. След това заминах за Англия,
започнах работа във ферма за гъби, справях се добре и изкарвах добри
пари, събирах всяка седмица и нямах търпение да стане Септември,
да се прибера и да започне славния момент на триумф.
Всеки ден на работа си мислех, за фотоапарати, какъв ще си купя,
какви дрехи ще си купя, колко добре ще изглеждам,
в каква квартира ще живея и с какви хора ще се запозная (тоест не се радвах на настоящия момент),
докато един ден не катастрофирах, колата се въртя 7-8 пъти.
Сега си мисля, колко жалко щеше да е ако си бях отишъл от
този свят нещастен и сам като куче в една чужда държава.
В крайна сметка не само плановете ми нямаше да бъдат реализирани,
ами изобщо нямаше да дишам, нямаше да мога да се обадя
на родителите си и да им кажа, че ги обичам.
Щях да съм само един спомен за другите.
Тази случка доста ми помогна да осъзная, че трябва да живея тук и сега.
Честно казано аз вътрешно знам, че няма да се откажа и този път, но все пак мисля доста да променя подхода си към целта, начина си на живот и приоритетите си.

9.   Младо си още и не си осъзнал нещата от живота, изглежда и няма кой да те напътства и продължаваш да грешиш, което е напълно нормално за млад човек.
Първо трябва да знаеш че на света само едно нещо може да те прави щастлив и това не е самото постижение на дадена мечта, а борбата по време на постижението, "пътя към постижението". Всички малки победи по пътя за постигане на мечтата правят човека щастлив, тъй като щастието от победа е краткотрайно чувство, единственото което ощастливява човека са многото малки победи по пътя, към голямата мечта.
Ако щеш вярвай, но ако попиташ в момента някой премиер дали е истински щастлив с позицията си, не, той не е, той е бил най щастлив когато се е старал да постигне поста на който се намира.
Ако питаш олимпийски шампион, също, той е бил най-щастлив когато е бил млад и се е борил за малките победи и е вървял по пътя към постигането на олимпийска титла.
Защото реално погледнато човек се чувства най-щастлив когато е най-заплашен от загуба а печели.
Сега ти не знаем за какво бързане говориш, не знаем мечтата ти и дали за постигането й се налага бързане, не знаем и защо си мислиш че нещо различно от борбата ще те прави щастлив, но си прав за едно човек сам е отговорен за съдбата си.

10.   Не трябва целите да се постигат на всяка цена. Дори и да не постигнеш нещо, е ОК понякога. Просто пътят ти не е бил натам. Всеки си има свой път в живота. Ако го следваш, ще си щастлив, а и ще си постигаш целите по-лесно. Отделяй всеки ден поне по половин час да де разхождаш сред природата, да слушаш любима музика, да четеш книги. Да общуваш с домашни любимци и пр. През това време спираш да мислиш не само за целите, но и изобщо. Нарича се спиране на вътрешния диалог. Надявам се да ме разбираш.

11.   Трябва да създадеш един баланс в живота си. Правилно ти казват в предните коментари - Най-важното нещо в живота е да си щастлив. Един мой приятел замина за Германия преди четири години, с цeл да работи, да пести и да се върне и да живее по спокойно и да се чувства по подсигуен. Там живя в евтина влажна стая като добиче, и както уж всичко въреше добре, на третата годна се рзболя и сега си е тука и майка му и баща му го гледат. Хубавото е че вече започна да се оправя, но стана така че парите му от където дошле, там и змиха. Всеки иска да има малко повече пари, но когато за тях трябва да плащаш със здравето си, не си заслужва. Първо се трепеш за пари, след това ги пръскаш за лекарства за да си кърпеш здравето. Така че както казват, всяко нещо с мярка. Пари, пари..., но човек трябва да си гледа и здравето, че без него щастие няма.

12.   Просто ти липсва любов. Открий любовта, намери си половинка до себе си и щастието ще дойде.