Споделена история от Други

В Социалните мрежи не всичко е истина
Здравейте на всички, които четат историята! Първо, знам, че сигурно ще бъда много хейтвана, но имам нужда от съвети. Тази година ще бъда 9 клас и живея в много малък град(под 10 000 души). Видях профила в Инстаграм на една приятелка от София, с която сме много близки. В него имаше снимки със скъпи дрехи (Шанел, Филип Плейн и т. н. ), имаше много снимки от екскурзии, снимки на луксозни стаи. Бях учудена и я попитах за тях, а тя каза, че това всъщност не са истински снимки. Показа ми как с Фотошоп можеш да направиш каквито снимки поискаш, показа ми сайтове, от където купува имитации на скъпи дрехи. Разказа ми как чрез Интернет можеш да заблудиш хората. И сега си мисля дали хората наистина вярват на фалшивите и снимки (защото аз наистина се бях вързала) и дали, ако аз също нося Шанел и други скъпи марки хората ще ми повярват? Те няма от къде да знаят дали са истински или не. Проблемът е, това, че съм от много малък град и може би звучи абсурдно 15 годишно момиче от такова градче да носи такива скъпи неща. Изразете мнението си дали според вас някой би повярвал, ако аз от малкия град, направя живота ми да изглежда богат както приятелката ми.

Коментари

1.   Просто ще ти го кажа - не прави това! :) Знай, че от всичко това ти ще страдаш занапред.

2.   Това ли ще те изидгне в сoбствените ти очи? Да заблудиш хората, че се пръскаш с Шанел?

3.   И каква е ползата от лъжата? Няма да стане по-богата като си прави фотошопирани снимки.

Вместо да си губите времето го използвайте за полезни неща.

Не се правете на такива каквито не сте, защото това не ви помага.

4.   Ти изпитваш завист, че имаш много по-малко от други хора и затова по този начин искаш да заблудиш самата себе си, ама това е невъзможно. И сега да не помислиш, че всеки човек със снимки на скъпи неща лъже. Ще те разочаровам. В България има и богати хора. И какво значение има какво ще помислят непознатите хора? И нали знаеш, че с повечето ти приятели във фейсбук се познаваш и те те виждат какво имаш. Тях не можеш да излъжеш. Най-много да започнат да ти се подиграват.

5.   Бъди себе си! :) С тези снинки само себе си ще заблудиш!

6.   Номер 2 и как ще се "види" МИРИЗМА чрез Интернет!??

7.   Не, не го прави в никакъв случай. Защото:
Първо: ПОВЕЧЕТО ХОРА ИЗОБЩО НЕ СА ЗАБЛУДЕНИ
от което следва Второ: ЩЕ СТАНЕШ ЗА РЕЗИЛ

8.   Всеки в днешно време може да си позволи маркови дрехи/аксесори, живеем в 21 век. Друг е въпросът, има ли смисъл да се харчат хилядарки, като винаги може да намериш нещо също толкова стойностно на много по-ниска цена.

9.   И какво като си шотошопира снимките от "Малдивите" примерно, след като пак се прибира в панелката си? Като се фотошопира, става живее по-качествено ли? А да не говорим, че повечето хора са наясно, че е фотошоп и така се излага в техните очи. Това, че не и го казват в прав текст, не означава, че са балами и не разбират за какво става въпрос. Така сама показва каква комплексарка е.

10.   Мисля, че тази история даже не заслужава да бъде коментирана. Само ще кажа, че имах позната, която във фб на 8 март беше публикувала едно дълго писмо адресирано до майка и, в което и благодари и тн, след него имаше 100 поста, които я хвалена, но в действителност тя беше продала без знанието на майка си, сватбената и халка и майка почти я беше изгонила. Мисля, че просто коментар е излишен.

11.   И как с Фотошоп се правят такива снимки? Никога не съм чувала че с фотошоп може да сложиш планини и луксозни стаи

12.   Недей, мило дете. Това е смешно. Бъди разумна и не си навличай присмех и подигравки за в бъдеще. А и едва ли някой би повярвал на подобна глупост. Да, ти си се хванала на лъжливите снимки на приятелката си, но нека не забравяме, че ти все пак си на 15. Един човек на 20 примерно, едва ли би повярвал. Те първа ще видиш, че не е необходимо нито да носиш скъпи дрехи, нито да си играеш да преправяш разни снимки и да се опитваш да лъжеш хората. Няма нужда от такива изпълнения. Ако се стараеш да изглеждаш добре, макар и не в скъпи дрехи и правиш това, което обичаш и те прави щастлива, за какво ти е да се оплиташ излишно в такива лъжи. И без това не може вечно да се живее в лъжа, това е временно, рано или късно всичко излиза наяве и тогава единствено би могла да изпитваш срам, от това, което си правила. Опитай да устоиш на това изкушение, защото луксът си е изкушение, макар и измислен, и след време ще осъзнаеш, че си постъпила правилно.

13.   Или ще си навлечеш завист и омраза от страна на заблудените, или ще станеш за срам, когато незаблудените те разобличат. И двата варианта са неприятни. А има и трети вариант изобщо да не се занимаваш с глупости. Изборът е твой.

14.   Повечето от т.нар. ,,инстаграм звезди" са като твоята приятелка- правят се на много богати, но всъщност отбиват номера с фотошоп, крадени снимки, ментета и т.н. Наистина заможните хора не парадират с парите си. Това го правят само комплексари, които за да се снимат примерно в скъп ресторант цял месец са я карали на хляб с лютеница. Не се вързвай.

15.   Ново пет! В социалните мрежи е пълно с лъжци. Кога нещата ще се променят ли? Когато изтриете профилите си там и ги оставите да лъжат себеподобните си. Настрадин Ходжа срещу Хитър Петър в пряк двубой и без излишни зрители. Затова и до ден днешен се смея при спомена как в училище ме убеждаваха, че ще ме навият да си направя профил във Фейсбук - и до днес нямам. Няма защо да си правя такъв, преди нямаше причина, не очаквам и в бъдеще да се появи такава. А вие се ядосвайте на поредния лъжец, щом са ви останали нерви и за това!

16.   Авторката:

Тоест вашият съвет е да не си купувам маркови неща и че няма да ми повярват,ако нося Филип Плейн, Шанел и така нататък?

17.   Мило момиче, учи и получи хубава професия. Тогава ще може да събереш пари и да си купиш Шанел и пр. В София има аутлети, където Се продават маркови дрехи, които са изостанали в магазините на Италия, например, и затова се продават у нас. Да, оригинални са и не са толкова скъпи. Освен това, мисля, в мол в София май щяха да отварят магазин на Армани и може да си купиш нещо и оттам. Армани и други марко имат и обикновени дрехи, примерно дънки, които не са толкова скъпи. Но не виждам защо ти са. А иначе, рабира се, че в социалните мрежи се лъже. Даже поне 50 процента от това, което виждаш и четеш там са лъжи. Просто не им се връзвай. Винаги си имай едно наум като влизаш в интернет.

18.   Знаеш ли какво правят богатите хора в чужбина? Изкарват много пари, но не ги харчат за глупости само, за да се показват пред другите, а каквото им е необходимо.

19.   Има една песен в Ю Тюб на Тангра-ето, давам ти връзка, а песента е "Бъди, какъвтo си"-https://www.youtube.com/watch?v=UwCMLgSsIT0.Друго не мога да направя за теб, освен да не им храниш егото на ония-съседи ли са, магазинери ли са, не ги знам, махни ги от живота си, бъди си само с мама и тате- хаховци-дал Господ.

20.   Само идиот може да повярва на снимки които вижда в социалните мрежи.

21.   Ти сега ли разбра че в социалните мрежи 99% е лъжа и измама. Никога е вярвай на това което видиш в тях.

22.   Купувай си каквото отговаря на стандарта ти на живот.
Ако живееш в панелка в Люлин, и се престриваш че имаш парцалки дето са равни на годишния доход на средно домакинство е жалко.
Ако си купиш тия парцалки само за да се снимаш и да те лайкват си е направо ГЛУПАВО!!!

23.   На водата като и лепнеш етикет "Ариана", не става бира, нали? Същото е и с теб, по-красива няма да станеш, грозно момиче в хубави дрехи си е грозно момиче, нито ще те желаят повече, нито нищо. А и като те видят на живо ще те спукат от ебавки. Няма смисъл.

24.   В България всички носят ментета ,дори и тези ,които могат да си позволят.Психиката ни е на бедняци.Има едни 5 процента ,които имат пари и класа и им личи.Но такива хора и дрехи за 20лв. ще носят със стил.Защото това не се купува с пари.
Света на Николета и Кардашиян няма да коментирам.
А ти ,ако започнеш да си фотошопираш снимките,освен за проститутка да те вземат.Всъщност,има адски много такива момичета.

25.   Ти за другите хора ли живееш, или за себе си?

Ако си отишла на екскурзия - сложи си истинските снимки. Те ще имат емоционална стойност за теб. Ще имаш какво да разкажеш. Ще има нещо интересно покрай тях, може би някаква случка или някаква особеност.

Но някакви изкуствени снимки на места, на които не си била, но искаш да изглежда, че си? Това е доста комплексарско. Бъди по-истинска.

26.   То повече това се е превърнало в хоби на приятелката ти. Многото лайкове , многото последователи. Развива изобретателност така . Не мисля , че е комплексарщина. Не знам на мен фейсбук не ми е любимото място. А в началото на 2009/2010 бях страшно зарибена . Някакви хора попаднали на профила ми случайно пращат покани , харесват снимките ми . Някакво такова сгряваше ми се душичката и се чудих на кво по-интересна да се направя.Забавно беше. Ама всяко нещо с времето си.

27.   По-добре така, от колкото да ти купуват скъпи неща разни чичковци... Но, все пак, не мисля че е нормално. Всеки може да прави каквото си иска в интернет, но да не мислиш, че някой който познава това момиче ще и се върже? Марки като Шанел продават нещата си за над хиляда лева, ако не и много повече. Никой в малкия град не изкарва такива пари, че да може да си купи оригинални неща от луксозни марки...
В град в който всички се знаят, е смешно да парадираш със пари, които нямаш...
Отделно, той ли е смисълът в живота ти? Да имаш маркови парцалки?
Не парадирам с това, но и аз имам няколко по-луксозни чифта слънчеви очила, парфюми и разни козметики. И не съм си ги снимала за Инстаграм-а. Животът ми не стана по-хубав с притежанието на подобни глезотии.
Това което прави живота ми хубав е, че сама си вадя парите, че не работя с вирнати крака или на колене пред богати мъже и че никой не ми държи отчет-как и защо си харча парите.
Ако, искаш чанта Шанел-работи за нея! Учи сериозно! Образовай се. Вземи живота си в собствените си ръце. Един ден ще имаш и това и много повече. Но, трябва да си поставяш високи цели и да имаш високи изисквания от себе си.

30.   18 - Предполагам, че всички тези якета, палта, костюми и рокли, който струват по 5 цифрени суми, се купуват само от социално слаби.

31.   Първо към номер 4- Откъде знаеш, че с повечето приятели във фейса се познава? Аз като 97% не ги познавам, а и не само аз... Масово хората не познават уж приятелите във фейса.
Дете, аз лично като погледна снимка във Фейсбук, въобще не гледам с каква блуза е облечена. Сложи си маркова, нищо, че си от малък град. В малкият град, хората масово се познавате един друг и те ще знаят, че не е истинска.
Слагай каквото искаш и пет пари не давай какво ще кажат другите за твоите дрехи.
Вярно, че ти говориш за ония килограм, ама то е едно и също. Всички мрежи са напълно еднакви. Ти ще качиш такава снимка, ама на живо като те видят, че не са ти такива дрехите... Обличай каквото ти харесва, слагай реални снимки и се занимавай с нещо разумно, а не с такива простотии.

32.   И за какво ти е да лъжеш? Рано или късно ще те хванат и ще се чувстваш засрамена. Който те харесва и ти е приятел ще ти е приятел и без фотошопа и всичките лъжи. А другите, и на Мис Свят да се направиш, пак няма да им пука. За това няма смисъл да заблуждаваш хората. Колкото си по-честна, толкова повече истински приятели ще имаш.

34.   9 клас нормално мислене за едно момиче от по бедно семейство.Средата също е виновна.В социалните мрежи и особено в България, всичко е фалш Марк Зъкърбърг носи тениски за по 10 долара, а притежава 62 милиарда
.Взимай пример от хора като него.

35.   №31 - аз пък познавам 100% от приятелите си във фейсбук. На седмица отхвърлям едни 20 - 30 покани от разни дето нито ги знам нито съм ги виждал ама са били приятели на кума на третия братовчет по бащина линия на някой колега.

Това не мога да го разбера - да си "приятел" с някой дето не си го виждал и дори обменил една дума! А и защо да ми пука за мнението на тези хора?

36.   35- ти си един случай на 100000.