Споделена история от Други

Хигиенен проблем
Здравейте. Аз имам един проблем по отношение на хигиената, който съм безсилен да реша от много време. И заради който, когато най-малко очаквам попадам в крайно неловка ситуация и се червя от срам. Става въпрос за това, че не всички, но някой от дрехите ми, предимно тези които са от изкуствена материя или смесена такава, и са по-дебели, не могат да се изпират в дълбочина и миризмата на пот се загнездва в тях страшно трайно. Най-коварното е, че след изпиране и изглаждане не миришат, а когато ги облека и минат няколко часа, през които примерно съм седял на стол и гърба ми се е запарил от облегалката, или изобщо леко да се изпотя внезапно от тях започва да се разнася такава смрад на пот и вкиснато, че човек може да остане с впечатлението, че не съм се прал 1 месец. Абе все едно, че съм клошар. Подчертавам същата тази дреха до преди час е миришела на свежо изпрано. Същата тази дреха преди това е изпирана 3 пъти един след друг-първо изпрана и ухаеща на чисто, после облечена, след час изведнъж се активира от нея страшна миризма на пот и то точно когато съм в присъствието на колеги. Няма да ви казвам какъв срам е. После хуквам в къщи и я изпирам втори път с надеждата, че този път всичко ще е наред с нея, обличам я съвсем свежа и след час всичко се повтаря, а после потретва. Смених няколко гела за пране, пробвах и със сапун за пране, но не спират да ми правят този коварен номер. Само няколко дрехи са така, при другите всичко е наред. Вие сблъсквали ли сте се с такъв проблем и как го решихте? Какъв препарат ползвате? Искам също да вметна, че като температура на водата ползвам 30-на градуса, не знам дали ако е по гореща ще е по-добре, и също, че не ползвам Persil с ензими, защото е прекалено агресивен, и ми излизат екземи по кожата от него.

Коментари

1.   Пробвай на по-висока температура, 40-50 градуса, ако не сменяй тези дрехи не ги носи, може би самата материя е 'гадна'

2.   Като жена ще ти кажа че проблема ти не е нито в дрехата нито в перилния препарат, проблема е в пералнята. По тръбопровода на пералнята остават влакна които се вмирисват и остават незабележим отначало мирис, в момента в който носиш дрехата миризмата на гадно от пералня се разпространява.
Съвет: купи си препарат за почистване на пералня или сложи пакетче хлебна сода и бутилка оцет в пералнята и пусни на празен ход /с вода без дрехи/ на следващо пране ще забележиш разликата.

3.   Имах една такава блуза и я изхвърлих. Проблемът не е в теб, а в дрехите. Купувай само естествени материи.

4.   Здрасти,

Не разбрах едно - какви са тези дебели дрехи, които носиш през лятото, на 35-40 градуса? ! Може би се навличаш прекалено много и се потиш. Пробвай да носиш нещо по-леко.

5.   Не носи дрехи с полиестер в горещините

6.   Започни да си да си купувш дрехи направени от естествени материали, смени си перилния препарат с по-качествен и използвай пърфюми. Това със сигурност ще ти реши проблема.

7.   Ами, решението е просто-не носиш тези дрехи. Обикновено, такива са екипите за спорт, но ти май си набарал нещо съвсем фалшиво. Много мъже имат силна миризма и това е проблем. Освен горния съвет да не си купуваш такива дрехи, имам и друг-вземи си ролкови дезодоранти без алкохол с 24 часова защита. Има на Нивеа, например, 5-6 лв. са. Другите дезодоранти, спрей предимно, са много гадни, като мухозоли са. Друго, за да не переш дрехи през два часа, слагай ги да се проветрят навън на простора. Е, може и да не мине тоя номер, провери дали става.

8.   А сушиш ли добре дрехите? Дебелите дрехи, особено зимата, когато не изсъхнат добре или са били влажни дълго време, замирисват доста гадно на гнило. Това е заради микроорганизми, които се развиват заради влажността и миризмата се запазва и след като са изсъхнали или като ги намокриш пак. Опитай да ги дезинфенцираш и ги суши много добре.

9.   Здравей!Да наистина блузки и тениски, не трябва да се перат при много висока температура, около яката се разширяват и повреждат, но поне веднъж месечно пускай пране при 60- 70 градуса, като така се унищожават всякакви микроорганизми, плесени и др, които се намират в маркучите, а това е показано и в една реклама!Остават мъхове от дрехите, конци и те са идеална среда за развитие на различни микроорганизми!При висока температура те загиват, но със следващите пранета пак се натрупват!и така след месец пак при 70 градуса!Надявам се ще решиш проблема!

10.   Здравей! Можеш да използваш odorex. Това спрей против изпотяване. Купува се от аптеката. Спира изпотяването. Няма да имаш повече такива проблеми. Потта ти е по-силна и остава в материята на дрехата. Няма нищо срамно. Използвай одорекс и след душ дезодорант или рол-он. Няма друго спасение. Успех!

11.   Автора: благодаря за отговорите.
Не нося дебели дрехи лятото. Имам две блузи с къс ръкав, средна дебелина-не са тънки като чаршав, нито дебели като пуловер, но са от смесена материя-изкуствена и естествена и те ми правят този номер. А също и една зимна блуза която вече е по-дебела, пак е изкуствена материя и съответно зимата като я нося току що изпрана и си съблека якето се проявявам като пор. Иначе не са някакви ментета. Може би трябва да послушам 1-ви и да повиша температурата. Досега не съм рискувал щото си мислех, че ще има обратен ефект върху миризмата, както и, че ще си скапя дрехите.

12.   Освен предложенията, които ти направиха другите, ако си с наднормено тегло оттърваването от излишните мазнини би понижило занчително потоотделянето ти и оттам и проблемът ти с дрехите от неподходяща материя би намалял.

13.   Пери на 40 или на 60 градуса. На 30 дрехите не се изпират добре. На 30 градуса се перат само деликатни материи като дантела и пр. Затова миришат дрехите. На всяка дреха има етикет с указания на колко градуса да се пере. И пери според инфото на етикета.

14.   Щом са само няколко дрехи, просто ги изхвърли.

15.   Дрехите се накисват с разтвор от вода и безцветен оцет. Работя в кухня и имах проблем като твоя.

16.   Защо носиш такива дрехи въобще?

Alpha, ж. 27

17.   Авторе, пробвай след къпане да се мажеш с лосиони, може да взимаш и такива с по-остър аромат. Потенето ти може да е свързано с употребата на хапчета или притеснение или и двете, ако не е и друга причина да има. Зимата така ли се чувстваш. Носи памучни дрехи, а зимата слагай ризи под тях пак от памук. Лятото ще ти стоят добре светли материи, като избягваш сивите или сините, по които ще забелязваш петна. Ползвай и тези препарати от аптеката, които с едно напръскване имат ефекта да те предпазят от миризма с дни, но пак се къпи. И бъди спокоен никой няма да те помисли за клошар, след като си на работа и хората те уважават. С интимността внимавай, че и най-готиният тип може да изглежда адски зле с миризма.

18.   Е, отговорът е очевиден, не купуваш и носиш дрехи от такава материя! А, и винаги памучна тениска под дебелите дрехи! Тях на голо ли ги обличаш!??

19.   Всичко на 60 градуса с "капсули" 3в1 и няма проблеми!
Ако някоя дреха не издържи - просто я изхвърлям.
На 30 градуса става гнусна супа от мъсотия, ензими и бактерии дето се загнездват в по плътните тъкани и резултата е на лице... На 60 градуса поне 95% от мърсотиите и бактериите заминават.

20.   Купи си на Гарниер рол-он за мъже за 72 часа защита! Рол-ончето е в сив цвят. Баща ми ужасно много се поти, дори понякога през зимата ходи с тениски, какви ли не рол-они е използвал, но ми каза, че от този на Гарниер вече не усеща никаква миризма на пот. Пробвай. И недей да носиш дебели дрехи през топлото време.