Споделена история от Други

Празна земеделска земя
Здравейте.

Разполагам с празна земеделска площ, разположена в близост до голямо населено място. Успоредно на мястото има главен път. Между мястото и главния път, направиха автосервиз.

Как да използвам празното място, за да направя някой лев от наличието на автосервиза? То е с площ от около 1000 кв. м. Мисля си да им го дам под наем, за да го използват за склад на части или там да паркират автомобилите, които са за ремонт, но ми трябват още идеи. Ще съм ви много благодарен!

Коментари

1.   Гуми, може и вторa употребa.

2.   За да се строи в земеделска земя, трябва да й се смени предназначението. Изисква доста време и пари. Иначе можеш само да си садиш в нея.

3.   Земеделска земя не можеш да ползваш за обществени нужди, като склад, например. Говорим, ако нещото ще е законно.

4.   Хм, един автомонтьор не би платил наем за да стоят коли на опашка. Автомонтьорите казват на клиентите си кога е удобно да дойдат, а дори и да стоят при него да чакат те ще са две коли и декар място няма да му трябва, това са си пари за него. Виж може да се съгласи да го купи ако е решил да разраства сервиза си и да наема работници, но наем от него не вярвам. А и щом скоро са направили сервиза, то те няма скоро да се разрастват. За продажба на гуми също не става на втора линия зад сервиз, и то малък сервиз без известна марка, за да имаш полза от продажба на гуми трябва ти първа линия и добра сграда на главен път. Така че нямаш кой знае какви възможности.
Колкото до смяната на статута не е чак толкова сложно, "щом не е невъзможно значи може". Като се замисля и един декар е малко да събираш стари коли за части които да продаваш на клиентите на сервиза.

5.   Н 2 и 3, може :) aко е мобилен обект, тип кaсетa или няколко кaсети aко искa дa е по- голямо. Нямa дa имa нуждa от рaзрешителни зa строеж.

6.   Автора съм.

Мястото е във вилна зона, не съм сигурен дали е точно земеделска земя. Има няколко дървета и храсталаци.

До 4. Идеята ми е, ако има много чакащи автомобили да ги пазят там, докато им дойде реда.

Освен за гуми се сетих и за склад за резервни части. Ще проуча.

7.   автомивка?

8.   Еми като не си сигурен дали земята е земеделска или не какво е пускаш тая тема..

9.   Не искам да звуча песимистично, но тази земя не мисля, че ще ти е полезна с нещо.

Никой монтьор не събира прекалено много коли до сервиза, защото така той носи отговорност за тях. Може да ги открадне някой, може някой конкурент да ги подпали и т.н.

Частите си ги поръчва от съответния доставчик и му ги карат на място, няма нужда от склад. А и да има, със сигурност няма да наеме цял декар място за това, а просто ще си направи една барака.

Автомивката също не е добра идея, защото никой не би отишъл извън града да си мие колата, особено пък след като няма къде да изпие едно кафе, докато му мият колата.

Единствено се сещам да я дадеш на някого под наем да си отглежда нещо. Но някого, който живее наблизо, защото ако този всеки ден бие път до там да полива, копае и т.н., няма да има особена полза от отглеждането.