Споделена история от Други

Вярвате ли, че и най-недостижимите мечти се сбъдват?
Моля за вашето мнение по въпроса за сбъдването и на най-далечните мечти. Интересно ми е подтиска ли ви това, че намирайки се в България - страната на ограничените възможности, прави невъзможно сбъдването на мечтите ви. И нещо друго, което доста ме вълнува напоследък е въпросът за положителното мислене - вярвате ли, че положителното мислене, внушението и медитацията могат да променят изцяло живота ви в желаната от вас посока, естествено и ако се потрудите, а не седите само на едно място. Ако има такива, които вярват и нещо такова им се е случило, моля да споделят опита си.

Коментари

1.   Ох, аз съм от тези дето много ми се иска да е така - да мисля положително и нещата да се случват.. Дори доста книги с подобно съдържание изчетох, но нещо май не ми се получава... Явно всички не го можем. Не бих казала, че съм неуспяла, но в милата родина наистина не виждам голямо бъдеще, нито за моето, нито за идното поколение. Дано при теб нещата да стоят по друг начин!

2.   Разбира се

3.   Вярвам в положителното мисление и гледане на нещата от хубавата страна. Винаги е важна самонастройката на човек. Но незнам защо, аз не мога да мисля така, а именно обратното. Все мисля за най-лошото в дадена ситуация и това ми създава излишни главоболия. Но няма да спра с опитите. Mary Jane

4.   Просто една мечта не трябва да се опитваме да я сбъднем изведнъж цялата. Все едно да се кача на първия етаж, само с една крачка. НЕ МОЖЕ така и за това трябва стъпало по стъпало и така мога да изкача и 18 етажа а не само 1. И за това една мечта трябва да я разделиме на малки цели. Започваме след това да постигаме първата, втората, третата цел и така до последната и готово-мечтата ни е сбъдната! :)

5.   Че в България нищо не става- не става :) Иначе вярвам. Ако работиш достатърно силно за мечтите си, те се сбъдват (е, разбира се, ако имаш и талант), ако пък издърпаш и в друга държава- още по-добре:)

6.   Вярвам и имам положителен опит в тази насока, но не мисля, че тук е мястото да се споделят конкретни ситуации. Няма значение къде живееш, стига да няма война. Не трябва само книги да се четат, трябва да ти идва от сърцето. И да помагаш и да бъдеш добра с другите, а не само със себе си, искайки.

7.   А не мислите ли, че с тази клиширана фраза" В България нищо не става" само оправдаваме НЕсбъдването на мечтите си? На мене точно така ми звучи, за жалост. Сякаш нямаме достатъчно смелост да направим нещо по въпроса. Когато се оттърсим от това клиширано мислене, може да постигнем ВСИЧКО. Аз мисля в тази посока от доста време и поне до този момент ми се получават нещата. Иначе, че в нашата страна възможностите са много по-малко, отколкото в чужбина - така е. Но това не означава, че няма НИКАКВИ възможности. Който има желание, намира начин, а който няма - намира оправдания.

Успех на всички и не спирайте да мечтаете! :)))