Споделена история от Други

Подарък за по-малка сестра
Аз съм момиче на 14 години и имам по-малка сестра, чиито 8-ми рожден ден наближава. От известно време се питам какво да й подаря. Всяка година й давам само пари без конкретен подарък, но след тазгодишния ми рожден ден ми се ще да й подаря нещо по-оригинално. Случи се така, че веднъж я взех от училище и по пътя за вкъщи се спирахме в няколко магазина. Там си харесах една рокля, но нямаше как да я купя тогава. След седмица имах рожден ден и макар сестра ми да е толкова малка, е помолила мама и двете заедно са отишли и с личните й спестявания са купили роклята. Останах изумена. Всичко беше изненада. Толкова мил жест от малкото дете, а аз не мога да я зарадвам с нищо. Тя се вълнува от LEGO конструктори и има доста комплекти от тях у дома. Чудя се дали да й купя още един или да я изненадам с нещо друго. Дайте ми примери!

Коментари

1.   Защо и е конструктор след като си има вече?
Може да намериш добър сладкар и да поръчаш предварително торта в сцециална форма - любим анимационен герой или торта във формата на конструктор.

3.   Забележи кои твои предмети или дрехи я привличат и и купи и на нея (обикновено при 2 момичета, малката сестра износва на голямата и дреха, купена лично за нея може би ще я зарадва). Например ако и харесва някоя твоя тениска или пък пробва някоя твоя дреха, вземи и същата или подобна. Ако има любим анимационен герой или принцеса - някаква дреха, чанта или сувенир с този образ. Не знам откъде си, но ако си от градче, където няма избор на подобни, в нета има електронни магазини с достатъчно избор, просто ще регистрираш майка си и тя ще получи пратката. Можеш да и подариш и билет за 3D филм, подходящ за възрастта и (ако има във вашето населено място такава възможност), в комплект с още нещо - детски дезодорант например (за да се чувства дама, като кака си).

4.   Толкова разнородна техника има в хипермаркетите, сега няма да им правя реклама, всеки знае кои са те, също така техника може да се намери дори и в големите търговски вериги. Блутут колонка радио с юсб, има също и т.нар. буумбоксове, саундбар системи, доста скъпи са, но има и такива, които не са чак толкова скъпи, а също може и да се намерят компютърни игри за 4-5 лв бройката. Ето това е за мен оригинален подарък, а не дрехи, торти и тем подобни истории.

5.   Не е толкова важно подаръкът да е оригинален, а да я зарадва. Ти най-добре знаеш кое би я зарадвало най-много. Т. е. по-добре помисли за това, отколкото за нещо "оригинално". Това е моят съвет.

6.   И аз имам по-малка сестра и знам колко е трудно да и избереш подарък, обаче ти я познаваш най-добре и знаеш какво харесва. Просто си помисли какво ти е споделяла, примерно, че приятелката и е получила еди-си-какво за рождения си ден или пък се е възхищавала на нещо твое, моята много обичаше да се кичи с бижутата ми и беше на 7 небе когато и подарих една гривничка. Та нещо такова, спомни си когато сте двете какво прави, дали се възхищава на чантите ти, на някоя дреха или на обиците ти? На тази възраст още е малка за гримове и парфюми, но нищо не ти пречи да и подариш някоя сладка момичешка чантичка или някое бижу (не нещо скъпо разбира се, а просто някакви маниста), или пък онези готини розови слънчеви очила? Не знам, ти си познаваш сестричката най-добре, ние само можем да даваме идеи, но ти си знаеш какво ще я зарадва.