Споделена история от Други

От тая криза ще има ли излизане?
Писна ми, ама много. Как е може на 26 г. да се чувствам развалина. Самочувствието се изпарява стремглаво. Парите не ми стигат за нищо. А не ги пилея. Няма как и да искам.

Взимам 350 лв. - 70 лв. заем, към 50 за сметки; нещо за храна и до тук! Започнах да се обзавеждам с дрехи 2-ра ръка, защото за нови просто няма как да стане. Не излизам никъде. На няколко месеца веднъж. Ужас! Ще превъртя. Вечно се правя на заета и отказвам да излезна, понеже след това ще трябва съвсем да мизерувам. Вече почва силно да ми се отразява това.

Сънувам кошмари, разклаща ми се нервната система. Търся нова работа - но все на камък удрям. Дори допълнителна не става. Кажете ми как да се оправя? Главата не ми го побира. Ще откача. Да, знам сигурно има и по-зле от мен, но това по никакъв начин не ме успокоява! Не знам къде е проблема. Обяви колкото щеш, но май всичко е проформа. Местата са заети отдавна. Не знам по другите страни как е, но тук става все по-зле. Отчайвам се! Ще има ли край това? ! Искам малко надежда, но май ми се е изпарила. Единственото, на което се надявам е да мога да си намеря някаква допълнителна работа. Да напусна сегашната ще е равносилно на смърт. От тая криза ще има ли излизане? Или кой до където изкара? !

Извинявам се, ако има много грешки. В момента ми е кофти момент и не ми се проверява.
И, ако може - дайте съвет вие как сте се справили в подобна ситуация.
Благодаря!

Коментари

1.   Не е патриотично да ти го казвам, но изходите от кризата са на аерогарите и граничните пунктове. Иначе по описания от теб начин живее относително голяма част от населението или поне така се твърди - наскоро експериментално позвъних на обяви за почивки по празниците - местата са резервирани отдавна - куриози на кризата. Емигрансткият живот има доста особености и не е за всеки, но е вид решение, казвам го от опит и един съвет - без познания по съответния език не тръгвай. Тук повечето време работех на две места без особен ефект, просто разходите изпреварват приходите. Жалко, много жалко за младостта на България!
Мечо Пух

2.   Ти си на 26, а какво да кажа аз - почти на 50! Сигурно ще има излизане, но бавно и трудно, като се има предвид качеството на нацията т.е. останалото в БГ от нея и от там на политиците ни. Все пак не забравяй, че младостта е голямо преимущество и все пак за теб има по-голяма надежда.

3.   За обикновенните хора излизане от кризата няма да има. Все пак тава е България, майка за богатите и мащeха за простосмъртните. Дерзай! :)

4.   Напълно съм съгласна с № 1. Така и ще остарееш в мизерия в България, ще блъскаш на две работи, колкото да има какво да ядеш и... дотам. Това не е бъдеще за никого, особено за млад човек. Аз съм вече на 40 години и дори в уж по-добрите времена, със смешните заплатки, които дават и многото работа, която се върши, едва се оцелява. Но ми е късно да мисля за чужбина. Не прави тази грешка като повечето от нас и се спасявай с време.

5.   За съжаление много хора са в твоето положение, че и по-лошо. В моето семейство и съпруга ми и сина ми са безработни. Само ние си знаем как е.. Търсят работа, но нищо. Жал ми е и за малди и за стари в тази наша мила майка родина...Явно е станала мащеха вече, за съжаление! Дано има светлина в тунела някой ден!

6.   Емиграцията не е никакво решение! На запад не е обетована земя и ни най - малко не е розово. Тук (пиша от западна страна) също има криза, има и безработица. За имигрантите остава най - черната работа. Те също живеят бедно. Ако емигрираш резултатът ще е, че от български бедняк ще се превърнеш в бедняк на запад, при това презрян човек втора ръка. А, иначе, и при нас, без връзки човек е на практика за никъде. Трупай опит и квалификация, бъди ценен кадър. Това е единственото що - годе решение. и не спирай да търсиш, колкото и да те режат. Все още си млада, не се отчайвай. Не се знае от коя трънка ще изскочи заекът:)

7.   Е, в момента положението е такова. За съжаление.
Аз съм горе - долу на същата възраст само че момче : )
От наблюденията които имам мога да кажа че скоро нещата ще се подобрят. Западна европа загърби кризата отдавна. Големи фирми изнасят производства на изток заради по евтината работна ръка и ниски данаци. Много чуждестранни инвеститори настъпват в момента на родна територия. Дори китайците (за пример - завода край Ловеч) така че за квалифисирани и амбициозни хора работа ще има.
Тази година туризма също ще получи силна финансова инжекция. Събитията в Египет и средиземноморието както и честите стачки на Гърците ще изтласкат мощни вълни туристи към стабилни и евтини държави като България и Турция ни тъй като Турция не е член на ЕС летуването в нея ще бъде обвързано с повече формалности което работи само в наша полза.
Всички пари вкарани от чужденците тук ще бъдат завъртяни и голяма част от тях ще преминат в ръцете на местни доставчици на стоки и услуги...
Вероятно звуча прекалено оптимистично но знае ли човек... може пък слънцето да огрее и на нашата улица.
Ти не каза в коя сфера работиш но ти пожелавам успех и горе главата!

8.   От авторката - работя в сферата на услугите.

9.   " Взимам 350 лв. - 70 лв. заем, към 50 за сметки; нещо за храна и до тук! "

230 лв за храна? Може да спестиш половината като избягваш готови храни, аз така правя защото в момента съм безработен. Докато работех харчих около 10 лв. на ден само за храна, а сега 2-3. Готви си и купувай основни и евтини храни - яйца, пресно млеко, лъжица-две мед на ден, боб, картофи, малко пилешки бутчета или крила. :) За баланс на витамини, фибри и микроелементи добавяй към в храната, без да ги готвиш с нея, по един морков на ден, стрък лук, малко магданоз и други по-евтини зарзавати.