Споделена история от Други

Проблемен съ-собственик
Здравейте!
Не знам дали моя проблем е точно за тук и кой и как би могъл да ми помогне, но става на въпрос за съседка с която сме къща до къща. Въпросната съседка в един малък двор държи минимум 20 кучета. Сами си представете за какъв шум, смрад и гняз става на въпрос. Аз като човек който ОБОЖАВА кучетата дълго време се опитвах да й влезна в положението понеже тази жена мисля че има нещо като организация и безстопанствените кучета ги прибира и им търси дом- респект!!! НО въпреки доброто дело което прави тя прави още 10 лоши. Цялата улица сме луднали, събирахме подписки... в крайна сметка НИЩО! Да, разбирам че е добра каузата. Помага на животинките, но питам аз за кучкарник не трябва ли да се намери място отдалечено и по- нормално от ЖИЛИЩЕН КВАРТАЛ С 30 къщи. А да кажа че тези кучета се гледат в къща в която до преди три години живееха хора! Когато й се направи забележка за шума миризмата и све, животинките се затварят вътре в къщата.. следователно на 40 градуса жега може да си представите за какво иде реч... мирише на мърша... лайна по целия двор... аз не смея да си отворя прозорците понеже козина лети навсякъде, смърди на умрели гълъби, да не говориме и ужасния звук от 20 биещи се кучета. УЖААС. Та моля ви кажете към кого да се обърна и как да процедирам понеже най- изпатилите който живеем точно до нея поне имаме малко съвест и се ипитваме да обясниме че други съседи директно ще натровят кучетата, но уви наглостта й минава всякакви граниици и с всеки изминал ден стават и повече кучета и повече.... моля дайте съвет

Коментари

1.   Ами разбирам те, но за жалост не мога да ти дам съвет. Аз също имам една супер досадна съседка, с която също не знам как да се справя, тя няма животни, но е просто супер досаден и нагъл човек. Даже може да пусна една тема за нея, ще видя.
Иначе вуйчо ми има 5 големи кучета, но той живее на село в голяма къща с 2 декара двор (това сериозно).

2.   можете да подадете жалба в БАБХ - за всяко животно трябва да има определена площ, трябва да имат паспорти и ваксини, както и да плаща данък за тях. както описваш ситуацията, едва ли е така. ще я глобят и ще й ги вземат в приют.
ако нищо не стане, можете да пробвате да ги отровите. като измрат няколко, ще се стресне и ще ги махне

3.   Пуснете сигнал до общината. Всяка община има наредба, която регламентира при какви условия и колко животни се стопанисват. Пишете до полицията за шума, който се създава. Сигнализирайте в различни организации за животни в беда за територията, в която живеете.
И само да вметна, жената ви е съседка, не сте съсобственици. Нямате обща собственост, до колкото разбирам от написаното, защото в този случай може сигнал до полиция и прокуратурата за самоуправство.

4.   Обади се в риокоз. Ако не, карбовски ще я лапне кат топъл хляб, аконли не господари на ефира за отглеждане на животни в лоши условия.