Споделена история от Други

Как да си направя плакат(постер)?
Здравейте хора! Понеже един мой приятел има рожден ден и много искам да му подаря плакати на любимата му група, та въпроса ми е как да ги направя? Ако е чрез онези сайтове за тениски, чаши и др. ми излиза скъпичко 2. 50 лв. за един плакат + 4 лв. доставка- размер 21х29, което също така е мъничко. Трябва ми нещо от сорта на 27х39 г/д колкото тези от списание БРАВО. Та чудя се дали да ида в книжарница или във фото. И не съм запознат много със услугите им, къде ще ми направят плакат с такъв размер и колко г/д ще ми струва? И с флашка ли трябва да нося самите снимки? Просто не
ми се е налагало и не съм много запознат... Благодаря предварително!
*Надявам се редакторите да го публикуват, защото ми е спешно.

Коментари

1.   Търси по ксерокси и интернет клубове да имат ПЛОТЕР това е принтер 60 см широк с него може да ти направят истински плакати. Снимките може с флашка може и там да ти дадат да си ги свалиш от пощата или някой облак.

2.   Аз съм правила такъв подарък. Помня, че като го правих във фотото в което бях им прехвърлих снимките чрез блутут и нямаше проблеми. Но ако искаш да ти излезе по-евтино може да ползваш и ксерокс. Обаче за него май ти трябва флашка. Успех :*

3.   Аз съм правила такъв подарък. Помня, че като го правих във фотото в което бях им прехвърлих снимките чрез блутут и нямаше проблеми. Но ако искаш да ти излезе по-евтино може да ползваш и ксерокс. Обаче за него май ти трябва флашка. Успех :*

4.   Каква доставка отиваш на място даваш им снимката или намирате от нета правят го, казваш размера и когато е готов отиваш и го вземаш.

5.   Питай по фото ателиетата

6.   Ако 6. 5 лева ти е скъпо, то изкарай го на цветен принтер и това да е...

7.   От автора:Нямам никакъв принтер а дали книжарниците предлагат такава услуга? Office One например? А за фото пак не мисля че може да ми направи плакат а просто малки снимки?

8.   Правилно ли прочетох, че 2,50 ти е скъпо? Ако е за 2 лв, с 50 ст. ще забогатееш ли, не мога да разбера.

Специално за теб се поразрових в сайтовете. Явно това и си чакал - някой да го свърши вместо теб.

Фотоателиетата правят плакати, но за такива размерзи искат 6 лв без доставка. Но все пак е на фото хартия. Така че не знам кое ти е скъпо на 2,50 лв.

Отиди в някой копицентър като Офис1, ама там ако искаш евтино, ще ти е на обикновена печатарска хартия, което е най-малкото неуважение към човека, за когото е подаръка. И какво ще му подариш просто един хвърчащ лист ли?

Ама ти си знаеш. Щом за теб уважението струва 50 ст., кой съм аз, че да ти давам наклон.

Иначе цените на цветно принтиране са около 1,60-2лв за формат А3 и ще спестиш феноменалните 50 до 90 ст. Даже ако го принтираш черно-бяло за 20 ст., ще спестиш още 1,40 до 1,80 лв. Или общо 2,30лв, представяш ли си? Цяло кафе.

9.   Чаша със снимка. 15 лв. Но пък ще е красив подарък. А радостта на рожденика е безценна.

10.   От автора: Виж сега №8 идеята ми е не да купя само 1 плакат от 2, 50 към 10 което идва 30 лева с доставката... пък и не смятам да подарявам само някакви си плакати! Не съм за някакви 2. 50 ясно? Пък и размерът също така е малък... и затова реших да се обърна тук, защото не ми беше ясно къде ще ми свършат най-добре тази услуга, но винаги трябва да има хейтъри...

11.   10, ми хубаво айде не са 50 стинки. 10 плаката по 50 ст. са 5 лв. Изивнявай - явно не става въпрос за 50 ст., а за умопомрачителните 5 лв. Ако са такъв проблем 5 лв за теб, ще ти ги дам аз. То за 5 лв не си струва хамалогията да пишеш темата. И не съм хейтър, просто не знаех, че има хора, които за 5 спестени лв от подарък ще си губят времето да пишат тема. Просто отстрани изглежда супер дребнаво и стиснато. Нищо лично.

12.   Номер 10, не съм автора, но това, което пишеш би ме обидило. Не знаеш финансовото положение на човека, за да го съдиш. Аз с 5лв съм изкарвал 2 дни. Научи се да цениш парите(даже стотинките). Второ-уважавай човека отсреща. Някой хора работят по цял месец за 300лв, така че...

13.   От Автора: №11 Никога не съм казвал, че 5 лв са ми проблем или че не бих ги дал за подарък! Само говорех за сайта, който ми иска 2. 50 4 лв доставка само за ЕДИН мъничък(, а аз както казах искам поне 10 и не няма да подаря само "хвърчащи листи" на този човек) и реших просто да попитам хората тук дали трябва да ида във книжарница или във фото за да са по-качествени? Нищо повече! Незнам от къде ти се сторих стиснат?

14.   Във фото студио, правят. Или по рекламните агенции. Питай да видиш, къде ти е по-изгодно. Имат размер -А5 със сигурност, но зависи, може и да има по-голям.

15.   От автора: Ами тогава ще отида във фото! Благодаря за отговорите и съветите!