Споделена история от Други

Как да развия своята логика?
Здравейте. На малко над 20 години съм. Вчера ми се наложи да решавам логически задачи от типа на "Кое е следващото число в поредицата? " и "Коя е следващата дума? ", но не се справих... Винаги съм имал проблем с логиката и не мога да го реша. Проблема идва от ученическите години, но не знам как да поправя нещата...

Какви видове логика има? Каква литература да прочета? Къде има подобни логически задачи и как е точното им наименование?

Коментари

1.   За какво ти е? Логиката или я имаш или не. Нали не ти трябва на работа.

2.   Ако не ти е генетично заложено ще се мъчиш страшно много, затова най - добре се откажи, за да не страдаш излишно.
На мен винаги ми са се отдавали логическите задачи, също така в училище математиката ми беше най - лесния предмет, особено геометрията, която чак ме и кефеше (също и английския), докато разказвателните предмети доста ми куцаха.
Просто съм се метнала повече на баща ми - още тогава с родителите ми го констатирахме това, защото той е точно като мен, а майка ми е повече по четене и запаметяване, преразказване и. т. н.
Иначе, щом има някаква причина да ти е толкова важно - ами интернет пространството е пълно с всичко, каквото ти е нужно.

Но самото ти питате доказва, че си по - скоро от типажа, който има нужда да му се покаже и поднесе нещо, което да запамети и преповтори. Ако не беше така най - малкото щеше да имаш по дефолт желание сам да си потърсиш това, което ти трябва - хич нямаше и да се сетиш да питаш.

Но с всичко, което ти пиша не искам да ти кажа, че си по - глупав, даже на мен в един момент си ми беше доста комплекс, че не мога да преразказва дълги уроци/текстове.
Просто човек трябва да се носочи в това, което му се отдава.

3.   Логическите задачи се основават на наблюдателност и правене на логически връзки. Специално за логическите задачи това си идва с упражняването,както и с всяко друго знание.Трябва да разбереш на какъв принцип са построени и да се упражняваш.Например,за да можеш да отговориш кое е следващото число,трябва да схванеш по какъв признак са събрани предишните числа.Например,ако забележиш ,че са 3 последователни четни числа,следващото ще е също последователно четно число.

4.   Щом до тази възраст не си успял, вече ще е доста трудно. Затова на училище се ходи от 7 до 18-годишна възраст, а не като минеш 20.

5.   Приблизително 70-80% от интелекта е вроден - генетично
Можеш да научиш някоя логическа схема по - която да се справяш със задачите но.. щом не е вродена не е същото.. представи си че размишляваш в полу-будно състояние - интуитивно - за това говоря..

6.   След като почти цялата част от интелекта е вроден, как ще обясните децата, които ходят на уроци още от малка възраст (може би на математика), и са доста умни, а родителите им са по-скоро с нормални знания?
И според мен може да серазвие логиката, но не чак в такава късна възраст, а и е доста трудно ако не си се занимавал още от малък.

7.   Стига сте му говорили глупости на човека, не можело да се развие логиката друг път! Аз също бях като теб, започнах да се развивам и на теста за интелигентност резултата ми от слаб се превърна в отличен. Имаше една приказка "без болка няма прогрес" много вярна. Когато решаваш логически задачи, ще се мъчиш, ще ти е гадно, ще си мислиш, че си тъп, но точно това е начина и крачка напред към целта ти. Както мускулите на тялото ти се развиват, когато спортуваш, така и мускула горе в главата ти се развива, когато го напрягаш! Не използването на мозъка е причина за умирането на хиляди мозъчни клетки всяка година. В каквото и да не си добър в живота, можеш да се развиеш и да живееш на върха на своя потенциал, просто го прави и не спирай да се опитваш! В света има страшно много хора, които нямат талант, а са успели да постигнат много. Също и има хора, които имат вроден талант, но са го похабили защото не го развиват. Таланта е дар от бог, но умението се придобива само след часове и часове работа, всеки ден!

8.   Ще ти кажа номер6. Тези деца явно си го имат гена - родителите им също са имали потенциал, но не са пожелали да го развият, а вместо това са избрали да просто да почнат няква раута, да родят бебенце и да възложат амбициите си на него. А те да си живуркат посредствено, като в повече или по - малко да обвиняват политиците, когато нещата им не станат както са искали.

Иначе номер7 е прав, че без труд и усилие не може, но ако няма заложби по рождение - дали математически и логически, дали за изкуство, дали за право ако щеш, то просто няма как да се получат нещата, поне не и на добро ниво, а просто на посредтсвено такова, при това след много къртовски усилия. А тези усилия много по - добре би било да бъдат вложени в нещо, в което човек си носи в нега си. Обикновено не е трудно да се открие кое е това нещо/неща, защото човек естествено си го влече в тази посока.