Споделена история от Други

Телефон в гаранция
Някой по-запознат със законите за защита на потребителя или със фирмената политика на ВИВАКОМ ако може да ми помогне. Телефонът ми е в гаранция, все още го изплащам и е тотално сдал багажа. Дадох го на гаранционен ремонт, чаках 1 месец да ми го върнат(казаха че ще ми пратят СМС когато е готов, но такъв не получих и отидох след 1 месец направо да си го търся, защото нямам много свободно време, а им звънях над 20 пъти и нито 1 път не ми дигнаха, за да не се разкарвам до там). Първите 1-2 дена беше добре телефона, но после установих, че проблема си е останал. И тук идва другото, телефонът ми е супер необходим в работата, комуникирам нон стоп чрез вайбър и имам доста контакти свързани с нея записани в него. Друг телефон нямам, а този оборотния, който ми дадоха не ставаше за нищо! Не изпълняваше и 1/30та от функциите на моя и въобще не го ползвах. Едвам издържах този 1 месец, заради липсата на телефон ми се отваряше само допълнителна работа и сега тъкмо го зех и пак. Просто ако трябва да чакам още 1 месец без нормален телефон не знам как ще се справя! А на всичкото отгоре като гледам и нищо не ми гарантира да ми го върнат читав! В документа, който ми даде уж пише сменени 100 неща, ама все същото си е! Малко по-бърз може да ми се струва, но проблема си остава. Какво бихте ме посъветвали? Могат ли дадат същия модел нов телефон? Мога ли да изискам да ми го върнат за по-бърз срок? Благодаря!

Коментари

1.   За това телефон само от технополис. Имах проблемен телефон. Дадоха ми 2 чисто нови от гаранцията без да дам и 1 стотинка. Оплачи се ме ще отидеш в защита на потребителя ако не ти го заменят или не го оправят.

2.   Ако до 30 дни не ти го отремонтират за длъжни да ти дадат нов апарат от същия или сходен модел или да ти възстановят парите. На практика правят така ама само ако сам си поискаш.

Това, че от сервиза са ти "изписали" нови части не означава, че са ти ги сменили. Широко разпространена практика е техниците да изписват части и да ги крадат. На пример пише "сменен дисплей" в същото време не са го сменили ами просто за взели новия и са го продали на частно.

И най на края - ако телефона ми е толкова супер важен, няма да чакам на "заместващия" ами ще се бръкна с 200 - 300 лева за някой нов и да го използвам докато "основният" стане готов, от друг магазин де. Нали все пак го използваш да си вадиш хляба.