Споделена история от Други

Настолният ми компютър не работи вкъщи
Здравейте,

Имам един проблем с настолния ми компютър. Излиза тъмен монитор и не иска да се зарежда нищо. Носих го на сервиз, но там работи, а в нас не иска да работи. Много странно какво става и откъде е проблемът?

Чак не ми се вярва да е от тока, но напълно възможно е да има някакви смущения в мрежата. Занесох в сервиза дори и монитора с компютъра, както и кабелите, за да свържат всичко и пак работи там, а в нас не работи.

И друг път ми е правило такъв проблем. Пробвах го в различни контакти в нас, но не светва мониторът. Беше тръгнал по едно време, но на следващия ден пак тъмен монитор. Пак го занесох на сервиз и пак работи там, а в нас не работи.

Интересното е, че в съседен апартамент също работи всичко, а в нас не работи. Излиза, че проблемът не е в мрежата, а явно в моята инсталация вкъщи. Живея близо до трансформатор и не ми се вярва да е от напрежението. Всички останали уреди и устройства работят в нас, само компютърът не работи. Пробвах и с различни разклонители и пак не тръгва този комп. Също пробвах и в различни стаи да го включвам и пак не работи в нас.

Като го включа светват всички лампички и се чуват перките на компютъра, както и лампичката на монитора светва, но мониторът е тъмен и на него не се зарежда нищо.

Сигурен съм, че съм свързал всички кабели на компютъра и монитора правилно. Даже от сервиза ми залепиха с лепенки буксите, в които не трябва да се вкарва нищо.

Остава загадка. Явно трябва да извикам електротехник. Не мога да си обясня това нещо. Някой сеща ли се какво може да е? От сервиза също се учудиха на това и казаха, че проблемът е в мен, а не в тях.

Коментари

1.   Докато четях в началото и аз реших, че е инсталацията.
Според мен трябва да я смениш, защото явно е стара и не може да поеме натоварването на всички електроуреди, които включваш у вас.

За да провериш реално дали е това, то сега изключи всички уреди - хладилника, бойлера и каквото там друго имаш, и тогава пробвай пак да включиш компа.
Да видим какво ще стане.

2.   Възможно е да имаш слаба нула, извикай си електротехник да ти замери напрежението и да провери инсталацията, ако проблема е в нулата е опасно да не прекъсне съвсем защото тогава всички уреди се офазаяват и ако ги докоснеш ще те удари ток а може и да те убие, за това викай квалифициран ел. техник да прегледа електрическото табло и инсталацията!
/от един електротехник/

3.   Като носиш компютъра в сервиза, вземаш ли и клавиатурата, мишката и евентаулно други устройства, които свързваш вкъщи (принтери, скенери, външни хард дискове)? Ако имаш възможност пробвай с друга клавиатура, с друга мишка или без клавиатура, без мишка и без други свързани устройства.

Захранването на компютъра какво е? Ако имаш възможност пробвай с друго захранване.