Споделена история от Други

Черна котка от гробище
Здравейте.
Какво мислите за взимането на котка от гробища, като домашен любимец? Съществуват много суеверия и не знам в какво да вярвам...

На гробището в моят квартал има няколко изоставени малки котета, от които има едно страхотно черно коте, коеот съм си го харесал и се чудя дали да го приютя у дома...

В интернет четох, че нищо не трябва да се взима гробища, защото е пропито с негативна, "мъртвешка" енергия и няма да донесе нищо хубаво на стопаните. Специално за котките пише, че поглъщат лошата енергия, както и душите на умрелите и човек взимайки коте от гробище, пренася част от отрицателната ин-енергия в дома си и започват да му се случват нещастия сле това...

Какво мислите, дали има нещо вярно или няма за какво да се притеснявам, ако взема котка от подобно място?

Коментари

1.   Глупости. Щом имаш желание да приютиш котето, го направи. Мани ги тия суеверия. Заради тях всички черни котки ще останат бездомни.

2.   Това са пълни глупости. Първо, тази котка ще е по-чиста от всяка друга улична котка, защото са я хранили посетителите на гробищния парк и работещите там и няам да ти донесе някакви мръсотии от кофите за боклук и бълхи, второ -това е ЖИВО същество само по себе си. Ако си християнин изобщо не бива да вярваш в глупости като лоши енергии и тем подобни. Лоша енергия имат само живите хора...но това е друга тема.

Котката си е котка. Намерила те е и те е избрала за свой стопанин. Довери се на чувството си, не на глупостите по интернет. Каквато и котка да вземеш от улицата, няма да я знаеш от къде е и какви „лоши“ енергии е „попила“. Не ставай глупав. Заради такива глупости през Средновековието на Запад избиват котките и се разпространява чумата, която убива над половината население. Само защото една котка е черна и родена в гробищен парк не значи, че е по-различна от всяка друга котка навън, напротив - ще е по-чиста.
Само още един съвет имам към теб - да вземеш 2 котенца от същото котило, защото противно на теориите до сега, котките не са единаци и ако ти по цял ден си на работа, котенцето може да залинее и да почне да хапе и прави други бели. Аз имах този проблем и затова взех второ коте, двете са неразделни, макар че не са от едно котило, но най-добре е две да вземеш от същото котило или да са расли заедно.
Довери се на своето 3то чувство и вземи котето. Често котки спасяват стопаните си от пожари, изтичане на газ, сядат на болно място - майка ми имаше болни бъбеци и котката всяка вечер ѝ лягаше там. Аз съм бременна и като ми е лошо котараците усещат и идват да ме утешат. Освен това няма много болести, които се пренасят от котка към човек - няма котешка тения (а има свинска и кучешка) и вирусите при котките не ходят при хората.
Като цяло е много лесно за гледане животно и много сигурно от здравословна гледна точка. Котките обичат хигиената и нямат миризма.
Черна котка за мъж намирам много подходящо освен това, а можеш и да блеснеш за Хелоуийн с такава котка ха-ха. Друго предимство е, че като си сменя козинаата черните косми най-малко ще си личат. Приличат на пантери черните котки и са много красиви създания, а уличната порода освен това е най-устойчива на болести, нямат генетични заболявания заради кръвосмешения като расовите котки и живеят най-дълго. По нашите земи е имало котки и преди римляните да ги докарат. Приема се, че първите хора, които са дошли от Африка по нашите земи са били последвани от котки - има кости у нас намерени и затова учените изследват в момента нашите улични котки докато ги има, за да определят как са се движили и от къде са дошли, защото се приема, че са последвали човека сами заради гризачите, които винаги са около хората, така че твоето коте е носител на гените на старите котки, които са живяли тук с нашите предци - траки и прабългари....

3.   Не се връзвай на глупости. Лоша енергия в гробищата. Хората там са мъртви и нямат вече никаква енергия - нито добра, нито лоша. А и дори да вярваш в това - вземайки бездомно животно, правиш такова добро, толкова се зареждаш с положителна енергия, че тази лошата и да я има, ще бъде неутрализирана. Само моля те, кастрирай животинките като пораснат, да не се окотят и те.

5.   Котките определено търсят негaтивнaтa енергия дори в дом, зa товa сa и предпочинaти дом. любимци зa които знaят товa.
Но те я преобрaзувaт, не просто я приемaт.
Имa нaучни обяснения зa товa. Инaче, че билa от гробишa не я прaви по-рaзличнa от която и дa е коткa.
Нaвремето ме "aтaкувa" един черен котaк от контейнерa пред блокa ми. Буквaлно ми скочи нa врaтa в гръб и зaгубих умa и думa зa минутa, мислех, че ще получa инфaркт от стрaх, беше около 1ч през нощa и зa миг почувствaх тежесттa и ноктите му по врaтът си.
След мaлко обaче котaкa скочи нa земятa пред мен и зaпочнa дa ми обикaля крaкaтa и се търкa в мен, гледaше ме опулен с тези зелени очи и съвсем ме стресирa, мислех си, че пaк ще ме aтaкувa, но този път отпред и може би ще ми избоде очите :-) Хукнaх кaто лудa към входa, a котaкът ме преследвaше. Пред входa го ритнaх с всичкa силa, бухнaх се въттре и зaтворих бързо врaтaтa. Обичaм много животните, но този котaк ме уплaши нaистинa много. Нa следвaщият ден сутринтa ме чaкaше пред входa-буквaлно. Излязох с други съседи, нa тях не им обърнa внимaние, дойде си директно при мен и зaпочнa дa ми се умилквa, гледaше ме и кaто, че ли ми говореше нещо нa неговият си котешки език (може и дa се е извинявaло говедото, знaм ли). Три дни ми се подмaзвa, нaкрaя успя с пъкленият си плaн, "влюби" ме в себе си. Прибрaх го у домa, той си се нaмести де, и вярвaш ли или не, нaбързо вкaрa в релси кучето (немскa овчaркa нa 3 г тогaвa) вкaрa ред и дисциплинa у домa, беше много мил с мен, но кaто зъл пaзaч нa домa с външни хорa. Стaнa нещо кaто доверен приятел. Е, късaше ми цигaрите и ги криеше под килимa, но предполaгa е бил неговият нaчин дa ми покaже, че не е съглaсен дa се тровя.
Вземaй котето, ТЕ ни избирaт, не ние тях. Щом си го хaресaл, знaчи то те е "омaгьосaло" вече, ще си те пaзи и глези кaто всеки котaк решил дa си осинови човек ;)

10.   Вземи я, не вярвай на такива глупости.

11.   Гробището е пълно с разлагащи се трупове. Органичната материя се превръща отново в проста неорганична. Гробището е мястото където просто се съхраняват мъртвите. Няма никакви енергии и проклятия където ти ги разправят старите бабички.
Всички заклинания, явления, ритуали, религии са плод на човешката психика, която иска да избегне реалноста и да си даде неадекватно, но успокояващо обяснение :)
М17

12.   Мога само да ти кажа: надявам се да споделиш какъв ще стане живота ти след вземането на черна котка и то точно от гробищата. Не, защото ми е нужно потвърждение на правотата ми, а за да видя дали ще надминеш другите, които не вярваха на суеверия. За всеобща изненада не си първия човек, който се е захласнал по котка от гробището. Вероятно няма да си и последния.

Ще запазя в тайна какво им се случи - така и така някои тук вече ще са ме нарочили за суеверна душица при прочитане на този ред, защо да ви преча да се учите от грешките си? Това е опита - имаш "невероятна идея", тя се оказва феноменален гаф и ако искаш, научаваш нещо от цялата последвала драма. Ако не искаш, правиш го пак. :)

13.   Черните котета носят късмет. А и всички други котета са прекрасни същества. Вземи си го, даже ако можеш се погрижи и за другите. Доброто ще ти се върне.