Споделена история от Други

Съвет за кола?
Здравейте, бих се радвала да споделите вашите мнения, съвети относно кола. Става въпрос за първа кола, понеже се чудя и не мога да реша, искам да е малка, компактна. Казваха ми за рено клио, пежо 206, фиат браво, нисан микра. Сумата която отделям е от 2000лв до 3000лв максимум..

Коментари

1.   Ммм сложно...
Със сигурност не Фиат.

Бих казал Нисан, но японските авточасти редовно са и по-скъпи от европейските.

Но не съветвам да се взима кола на толкова ниска цена, първа или която и да е. И моята първа беше за 2000 лв., получих това, аз което плащам - редовни повреди, постоянен стрес дали няма да спре на пътя, всякакви. Ако наистина ти трябва кола, пести за по-добра. Сега ще платиш евтино, но след няколко месеца поне още няколко стотин лева ще отидат за ремонт - и това само през първата година.

2.   Не слушай N1, и 10 бона да ти струва колата не означава, че не се чупи.
Най-важното да си намериш някой майстор където НАИСТИНА разбира от коли. По-добре да дадеш 50-60лв (зависи колко ще ти вземе де), да ти каже състоянието на колата, а не да слушаш продавача да си хвали колата и после да я правиш само.
За първа кола може и да е по-евтина, защото не си свикнала със скоростите, пътя и т. н. при не дай си Боже удар, по-малко ще те е яд за колата.
Гледай да е регистрирана поне в България, така няма да плащаш еко такса коята е към 250лв. Да е платена винетка , преглед и застраховка, да има хубави гуми.
Ако нещо няма може да искаш малко да ти свали от цената.
Съединителят, двигател и скорости да са добре, защото, ако не са, това е скъп ремонт.
Направи си сметка като я купиш да смениш поне масло и филтри, да имаш за прехвърляне, и за гориво не си давай последните пари за кола, и после да не можеш да я караш като няма гориво.
Помисли си за Volkswagen Polo - малка, икономична и евтина за поддръжка.
За 1 500- 1 700 лв може да се намери сравнително прилична кола от 1999-2001г.
Успех в избора.
м21

3.   Благодаря ви, за съветите. Ще се вслушам в тях :)

4.   Зависи какво търсиш в автомобила. Фиат Брава е най-мощната от трите. Идеална е за извънградско. Пежото също става. Микрата си е градско автомобилче, тип пазарна чанта.

5.   Няма кой знае какво значение какво ще вземеш, въпросът е да е долу-горе запазено (доколкото може, за тези пари). Гледай да не е на 20 години. Поради някаква причина много жени карат Toyota - Yaris и Aygo., но те са може би извън бюджета ти.

Като цяло е важно колата освне да е читава и да те кефи поне малко на външен вид. Така че намеси и външния вид. Аз общо-взето така си избрах кола - харесах няколко модела по външен вид по интернет. След това видях в кои автокъщи се предлагат и ги обиколих да седна в тях да пробвам да видя как ще са ми като видимост. Харесах си определен модел, след това намерих оферта по интернет от частно лице, видях я на място и я взех.