Споделена история от Други

Даряване на дрехи
Искам да попитам, някой знае ли къде човек може да дари дрехи, но да е сигурен, че няма да отидат при персонала на някой дом или да бъдат изхвърлени?

Коментари

1.   Ако имаш ЗАПАЗЕНИ дрехи, ги дари. Ако имаш неща, които никой не би носил - ги хвърли. Аз съм дарявала дрехи на дома на Дядо Иван (адрес в интернет има) и на едно помощно училище във Велинград и от второто получих благодарствено писмо, но не събират вече дрехи, а беше акция. Днес имат мнодо добро държавно финансиране.
Пращала съм дрехите с Български пощи, изпрани и с писмо. Също в БЧК дарих дрехи и играчки като имаше наводнения преди 2-3 г. ВНИМАНИЕ - не можеш да даряваш дрехи в домове за сираци и възрастни хора, които нямат сертификат за химическо чистене, така че такива дрехи отиват в коша. БЧК събират без сертификати, но те може и да продадат дрехите на търговци, но пак парите отиват за добри цели. Дядо Иван не иска сертификати, циганите също.
Това лято просто дарих дрехи на циганките, които метат улицата, но пак казвам- МНОГО АТРАКТИВНИ и хубави дрехи, дори маркови, запазени и по-хубави от тези в магазините втора у-ба. Зарадваха се жените и си взеха каквото им хареса. Почерпих ги и с вода и им дадох хубави чанти да си занесат дрехите и готово.
Ако имаш обаче износени, скъсани и демодирани дрехи - дари ги на контейнера за боклук и не унижавай хората с тях
Също има сайтове за подаряване, групи във фейсбук - пробвай там на конкретни хора ако искаш.

2.   H&M събират дрехи, като една голяма торба е равна на ваучер за 15% отстъпка при покупка на дрехи от магазина над 40 лв.
Доколкото прочетох част от дрехите отиват при нуждаещи се, други в магазини втора употреба, а тези които не могат да се носят се рециклират. Марката има колекция с рециклирани влакна.