Споделена история от Други

Каква полза има България от членството ни в ЕС?
Здравейте. Иска ми се да вярвам, че след като сайта се казва "Сподели. нет" това означава, че можем да споделим почти всякакви мисли, в това число и политически мнения изказани в коректен тон без каквато и да е цензора. Та в такъв смисъл си задавам въпроса първо към себе си и разбира се към вас четящите в този сайт.
Повече от 10 години България (БГ) е член на Европейския съюз и за тези 10 г. какво се е подобрило в живота на българите? Нищо, даже продължават да обедняват още повече. Продължаваме да бъдем най-бедната държава в ЕС като цяло и процентно с най-много бедно население. А нали трябваше живота ни да се подобри-къде е подобрението. Бюрокрацията в Брюксел ни използва за техните си цели, а нашите интереси остават винаги назад. По време на Американската война срещу Ирак, ЕС заедно с НАТО ни задължиха и БГ да изпрати наши войници в Ирак. Американците създадоха военна база в БГ и нищо чудно един ден да ни накарат да воюваме срещу Русия-страната която ни освободи от Турско робство за което винаги трябва сме ѝ благодарни. Напоследък пък ни задължават да приемаме бежанци-мюсюлмани от Близкия изток. Колко хиляди вече станаха... 65, ооо или тази цифра е надвишена отдавна. Българското население страда от беднотия, а БГ ще храни сега бежанци. Вижте какво правят другите Източно-Европейски държави. Унгария първа възропта срещу ЕС да ѝ наложи да приеме бежанци и веднага си затвори границите за мюсюлманите. Полша последва Унгарския пример. Словакия и Чехия направиха същото, а БГ остава най-послушния член на ЕС. Каквото ѝ се нареди от Брюксел нашите управници веднага се съгласяват. И не само това, Брюсел ни налага и тяхния упадачен морал.... лесбо-гейския морал. Не случайно в БГ училищата от много ранна възраст започват да занимават децата със сексуални проблеми. Кога е имало такова нещо преди в БГ!!?? . Ооо, ами женската еманципация!!! Не случайно на високи политически постове назначават жени, защото след като е добре платена, жената ще изпълнява всички решения на ев... те ѝ съветници.
Нека се върнем към Унгария, Полша, Словакия и Чехия. Тези държави първи възстанаха срещу Съветския комунизъм. Но сега те отново възстават срещу Брюкселската диктатура. Те имат патриотични политици, които мислят първо за собственния си народ, а не да бъдат слуги на Брюксел. Къде са българските политически патриоти и те да кажат НЕ на Брюкселската диктатура.
Как мислите, защо Англия напусна ЕС? Защото тя не иска Брюксел да ѝ отнема свободата. Унгария, Полша, Словакия и Чехия ще бъдат следващите които ще напуснат ЕС. Те искат да установят нормални отношения с Русия на взаимна изгода. Те виждат, че онова което е бил бившия Съветски съюз към тях вече никога няма да се повтори затова са готови да установят нормални отношения.
Според Английския политик Найджел Фараж (Nigel Farage) следващите държави които ще напуснат ЕС ще бъдат Италия, Гърция, и вероятно Испания. Европейския съюз ще продължава да се разпада, дано България не е последната. На България и трябва стабилна взаимоизгодна връзка с Русия, нашите два славянски народа делящи една азбука.

Коментари

51-90 от 90

62.   До номер 8, 29, 38, и 59. Господин професоре по международни отношения, пишеш много дълги фермани за да се самоизтъкнеш какъв голям капацитет си в политиката (международните отношения). Обвиняваш автора, че слуша много руска пропаганда. А ти от къде вземаш твоите сведения, не допущаш ли, че източника на твоите сведения също може да бъде пропаганда. За теб само Русия прави пропаганда, а корумпирания запад винаги казва истината. И защо повече говориш за СССР и за комунизма, а не за Русия. И ти си много затънал в миналото. Защо не виждаш промените? Това което е било СССР и комунизма вече никога няма да се върне, но в твоя мозък ще си остане завинаги. И като си толкова голям капацитет по международни отношения можеш ли да ми кажеш кой създаде комунизма в Русия, от който почти всички, малко или много, сме страдали и който ти мразиш до дъното на душата си и който ти обвинаваш за всички злини в Русия и цяла Източна Европа. Ама кажи ми истината без да увърташ и мънкаш. След като си такъв голям и търсен професор би трябвало да знаеш. Но имаш ли куража и доблестта да кажеш истината. Или и ти само дрънкаш глупости. И защо съдиш по собственото ти благополучие, а не виждаш живота на минимум 85% от българското население. И ти си от тези които казват, щом на мен ми е добре значи всичко е добре. Това не е ли политическа слепота. Като толкова добър е живота в България защо около 2 милиона млади хора напуснаха страната. Щом вече живота се е подобрил защо тези млади хора не се завърнат. Дали толкова млади хора са напуснали Унгария, Полша, Словакия и Чехия. Не, не вярвам. Тези 4 държави са много по-добре от Б-я защото имат, поне за сега, свестни политици. Те няма да се оставят Брюксел да им диктува какво да правят. Не е толкова важно дали те ще напуснат ЕС, а това да си гледат собствения интерес на своя народ, дори и като членове. Както ти и никой не е харесвал диктатурата на комунизма, така и никой не трябва да понася диктатурата на Брюксел. И защо ми даваш примери с Беларус, Казахстан, Армения и Киргистан! Ние говорим за ЕС и каква полза има Б-я от членството ни в него. Как може да даваш пример със себе си колко си пътувал. Това ли е най-важното, ами по-голямата маса от населението на всяка държава не пътуват като теб. Но ти еталона за щастливия живот, всички трябва да се сравняват с теб. Не всички могат да бъдат професори като теб. Оня който се бори за насъщния, той няма нито време, нито пари да пътува в чужбина. Така както се описваш сладникаво, ако ти си политик в правителството ти ще бъдеш един от много корумпираните. Ти не виждаш живота на обикновенния човек, не му разбираш проблемите. За теб е важно ти да си добре, защо трябва да мислиш за работника, който едва свързва двата края. Мнозинството предпочитали свободата на движение и пътуване, на информация, на европейска интеграция, а не съветска кочина-затвор. Това вече е много жестоко и то ми показва ти какъв човек си. Пак те питам, кой създаде комунизма професоре, който ти наричаш кочина-затвор? Да не мислиш, че при новия световен ред живота няма да е кочина-затвор. Защо не обвиняваш тях, създателите на комунизма и да посочиш имена и тяхната етнос. Ами сегашното положение в ЕС т. е. масовото нахлуване на бегълци от близкия изток, също е предизвикано от същите сили. Целта е да се разбие сплотеността на държавите за по-лесната им манипулация от Брюксел. Пътят към НСР трябва да се разчисти. Какво ще кажеш по този въпрос професоре по международни отношения. Аз мога да ти дам още реални данни, но първо искам да ми отговориш на този коментар. Ще чакам.
Модератори, моля публикувайте ми този коментар мисля, че няма нищо за цензуриране. Предварително ви благодаря.

Moдератор - Моля, спазвайте добрия тон и без лични нападки към други потребители!

63.   До 62 - Изобщо не се занимавай с този господин, защото наука МИО няма! Той е професор по нищо. МИО е измислена специалност (не наука!) от Москва. Такава специалност има само в Москва и УНСС.
Има наука Икономика, дори Маркетингът е наука, но не и МИО (ха-ха). Като измрат тези професори, ще изчезне и специалността.

Н. 60, индустриалното производство днес е по-голямо от през комунизма. Нещо повече - произвеждаме продукти, които са конкурентно способни. През комунизЪма също БВП е бил много по-нисък. Едни пикливи 10 милиарда долара кредит са представлявали 110% от БВП!

И стига сте бляли с този комунизъм. Който иска комунизъм - Марш в Северна Корея или боливия. Там се редете на опашки за храна и си бършете задниците с листа, защото дори тоалетна хартия няма.

64.   От 8, 29, 38, и 59 до номер 63. И ти си поредният експерт, който не прави разлика между МИО-Международни икономически отношения, специалност, която може и да я има само в Москва и УНСС и МО и Дипломация, тоест Международни отношения и дипломация, специалност, която я има по цял свят. Но, здраве да е. Нямам време и тук лекции да преподавам.

До номер 62 - цялото съветско политбюро са евреи, евреите създават комунизма, а германците, плюс американски банки чрез Троцки, друг евреин, ги финансират яко, но така отколоняваме темата от ЕС.
Съзнавам, че не всички могат да бъдат професори и аз самият отдавна не живея в България, но също съзнавам, че ЕС носи много повече позитиви от негативи.

65.   Ако искате да разберете дали хората са живяли по-добре при социализма или сега по времето на лъжливата, изопачващата истината, мошенническа демокрация, не слушайте никого, а отидете в гробищата и четете надгробните плочи.
По вемето на социализма, възрастовата граница на болшинството от починалите е 70 - 85 г., като главна причина за смъртта са биле болести и стара възраст.
Сега по ремето на дивия капитализъм е 16 - 48 г., като главната прична са наркотици, болести, самоубийства(самозапалване е една от тях), катастрофи, депресия и мизерен живот причинен от глад и недоимъци.
Това са факти които не могат да се изопачат и както поговорката казва "Когато фактите говорят, и боговете мълчат".
Отидете в гробищата и сами се убедете в истината!

66.   До н. 64 професора по международни отношения. Пак правиш грешка като казваш: "цялото съветско политбюро са евреи". Трябваше да кажеш, че цялото съветско политбюро бяха евреи преди Сталин да ги избие и изгони Троцки в Мексико. Аз това исках да ми кажеш, че евреите създадоха комунизма, а защо не упрекваш тях. Май против тях те е страх да говориш. Но щом мислиш, че излизаме извън темата за ЕС като говорим за Русия (за която ти най-много говореше), аз ще допълня още нещо към проблема в ЕС и това което ще кажа създава още по-големи проблеми в ЕС. Имам на предвид масовото нахлуване на бежанци в ЕС от близкия изток. Тези бежанци накараха Унгария, Полша, Чехия и Словакия, а напоследък и Австрия, да се противопоставят на диктатора Брюксел. Хайде сега да видим кой създаде масовата миграция на бежанците. Малко ще се отклоним, но това е свързано с проблемите в ЕС, което засяга и Б-я. Знаеш ли кой диктува външната и не само външната, политика на САЩ. Ами евреите. Ако това не си го разбрал или не искаш да говориш по този въпрос, значи се страхуваш от онези сили които предизвикват всички международни проблеми, както и сега в ЕС. Напиши в Ю ТЮБ или Гугъл на английски General Wesley Clark и виж за какво говори той. Той беше главнокомандващия войските на НАТО при разбиването на Югославия. След като се пенсионира той отишъл в Пентагона и там е чул от устата на някоя много важна личност, че за 5 години САЩ трябва да сменят правителствата в 7 държави: Ирак, Либия, Сирия, Ливан, Сомалия, Судан и Иран. Пак повтарям, американската политика е еврейска. Е, от къде идват тези бежанци, ами точно от тези държави в които САЩ (евреите) сменят правителствата. Как това няма да създава проблеми в ЕС. Колко бежанци вече има в България, ти имаш сведения, кажи цифрата. И Брюсел ни налага да ги приемаме. Каква полза има Б-я от такъв диктат на ЕС. Хора в Б-я гладуват, а ние ще храним бежанци. Ама Унгария, Полша Чехия и Словакия не са глупави, те не се подчиняват на груба диктатура. Ако ние имахме един министър председател като Виктор Орбан, Б-я щеше да е много по-добре, отколкото сега с Бойко Борисов. Слушах едно интервю на Бойко с една наша журналистка в Брюксел преди около 2, 3 години. Не си спомням тя какво го попита, но никога няма да забравя неговия отговор: "Ако зависи от мен ще ти отговоря какво аз мисля, но това не зависи от мен". Да, послушния Бойко, той никога не може да бъде като Виктор Орбан, да каже НЕ на Брюкселската диктатура. Ще поживеем и ще видим каква ще бъде ползата на България от членството ни в ЕС. И когато Новия Световен Ред дирижиран от евреите се осъществи да не мислиш, че България ще разцъфти.
Модератори, тона ми е добър и не нападам лично професора. Аз споделям мнението си за проблемите в ЕС и как това се отразява и ще продължи да се отразява и в бъдеще на България.

67.   65, от кога пишат на надгробните плочи кой от какво е умрял? И от кога демокрацията е виновна за катастрофите? И кога изобщо в България е имало демокрация? Ако искаш да видиш истинска демокрация, виж как живеят в Австралия, Нова Зеландия, Швейцария. Ако искаш посети едно гробище там. Това, че комунистите се "пребоядисаха" и инсценираха преход, не означава, че тук е демокрация.

68.   "Когато фактите говорят, и боговете мълчат".

Ако са товите факти, мълчът в сапричасност на менталното ти състояние.я

69.   67, 65 предлага информация от първа ръка, за действителност, която днес е затъмнена! Причината за смъртта преди, при дълголетието на българите е по подразбиране. Факт е, че хората преди са живеели по-дълго от сега. Днес феминизмът узакони депопулацията, и човешкият ни фактор се стопява много бързо. Брачната институция се обезсили, за сметка на кариерното развитие при жените и гей-политиката и слободията наложени с директиви от Брюксел. Вредата от ЕС е огромна, а ползите са само за власт имащите. Болшинството обикновени хора тънат в мизерия, а умиращите от глад и болести непрекъснато се увеличават. Искам да попитам "Г-н Професора!? Професоре, имаш ли информация за времето преди "демокрацията, дали е имало просяци, и дали е имало хора, ровещи в кофите за боклук, за да търсят храна? Аз съм вече на 49 години и знам какви времена бяха преди, виждам какви са и сега. Интересно ми е как ще излъжеш и този път? Добрите оратори и политолози умеят да заблуждават хората, като предлагат факти, които не могат да бъдат проверени! Голямо изкуство е много неща да кажеш, и в същност нищо съществено да не кажеш. Бедните държави Г-н Професоре, винаги плащат обяда на богатите, за които обядът винаги е безплатен, защото богатите разпределят баницата, която бедните са им доставили!!

70.   Аз имам обяснение за седемдесет годишните умрели по велико комунистическо време. Добре - ако един пич е умрял 1980 (примерно) и е на седемдесет? Е, той е живял (повече) при монархията, не при милицията и комитата. Да приемем (считайте го, като бонус), че комунизма е дошъл дори през 1943 в Българското Царство (което, знаем, (че не е вярно, но го дадох като бонус) - е, нашият пич е живял тридесет и три години при монарсите и тридесет и седем години при комитата. А в реална дата е 1944. Нашият е изживял най-продуктивните си години при монархията! При комунизма е живял вече със семейство... Което да го пази от милицията, да не яде бой. СССР е бил с население 293, 5 млн. население - почти два пъти по-голям от Европа, която тогава е и във война. Днес, Европа е със население 720 милиона души, а Русия е със сто милиона и нещо. Е... Мисля, че може да се изчислява. И ако България не беше под ботуша на комитата, а с националистите (Германия и Италия) или ако беше извадила късмет с капиталисти след договорите - тогава сега щяхме да сме сигурно с 15 млн. население. За съжаление Сталин ни искаше, като сателити. Въпреки, че съм длъжен да призная, че Гърция и Сърбия щяха да искат България на две части. Но тъй, като темата е за днешно време - нека да спрем да споменаваме соца и комунизма. Тук просто имаме русофил, който не осъзнава, че ако сме с Москва ще тънем в беднотия... Но не, европейска беднотия, а руска.

71.   От номер 64 до 66 - Аз започнах да говоря за Русия, защото авторът уж за ЕС говори, а започна да се отклонява с руска червена пропаганда в началния си постинг и това ме подразни. А, Сталин е един от най-големите изроди в историята, който не е избивал само евреи, а и доста други етноси, вкл. доста етнически българи са избити, преселени в концалагери в Казахстан и т. н. Но, пак казвам, по-добре да се концентрираме върху темата. Съгласен съм, че еврейското лоби е много силно в САЩ и това го обсъждаме и с моите студенти, не е проблем. Но, не мисля, че на България, а и ЕС като цяло са му виновни само евреите. Германия прие над милион мигранти от Близкия изток, повечето от тях не са реални бежанци и ще си има тепърва проблеми с това, а в България много малко мигранти остават реално. Според мен проблемът е, че раждаемостта в Европа е много ниска и така населението ни намалява с бързи темпове.

Номер 65, стига с тези евтини манипулации. Не знам какви гробища посещаваш, но според официалната статистика, българите живеят 74. 5 години, 71 за мъжете и 78 за жените. Всъщност аз самият имам все още живи баба и двама дядовци на възраст между 85 и 87 години. Ето погледни тук.
http://www. worldlifeexpectancy. com/bulgaria-life-expectancy

Номер 69 - С този комунизъм наистина вече стана банално. Темата е за ЕС, а не за престъпния комунистически режим, който няма да се върне. По времето на комунизма не е имало просяци и ровещи хора в боклука, затова пък е имало десетки хиляди избити, изселени хора, концлагери като Белене, Бобов Дол и др. в които изроди като Газдов са хранели кучетата и прасетата с хора. На колко хора е било забранено да учат за висше образование, колко хора са били принудени да работят и живеят където им каже партията, жителство, милиционерщина, публични подстригвания, затворени граници, печати по краката за къси поли, арест и бой за един виц, празни магазини, дефицит на какво ли не, банани по Нова Година, унищожаване на традиционната българска култура, история, религия и замяната им с комунистически помии. Една книга не можеш да напишеш или прочетеш без цитати от Маркс, Ленин и Живков. Както е казал Емил Кошлуков, когато го пратили в Старозагорския затвори през 1987 г. навън е затвор с по-голям двор. Дядо ми са го арестували и били тъпи милиционери заради шега в кварталната кръчма, че всеки ден гледаме руски филми, а в петък за разнообразие съветски. Така че, подобна пропаганда на мен не ми минава, съжалявам. Значи аз трябва да чета идиотии като научен комунизъм, история на БКП и други подобни, да цитирам на всяка крачка великите комунисти, да работя в което забутано място ми кажат разни тъпи фуражки и да нямам никаква академична свобода и свобода на словото, да им работя безплатно по младежки бригади, да почивам само в разни комунистически станции, да марширувам като гламав по манифестации, но да ме гледат подозрително ако ходя в църква, да се редя на опашка за банани, да чакам с месеци за един телевизор, с години да ми прекарат телефон, десет години за една кирлива съветска кола, да не мога да ида до една Виена на една коференция, опера или музей, да има опасност да ме арестуват след всяка моя шегичка, но затова пък трябва да съм супер щастлив, защото видш ли нямало просяци по улиците. Пак повтарям, то и в кочината на свинете им дават фуража безплатно, но после за Коледа, какво им се случва? !
Само мързеливите и крадливите хора се радват на комунизма, защото тогава беше лесно, нали, работиш във Винзавода и си тръгваш с каса вино, работиш като тракторист и си тръгваш с ремарке пшеница, работиш като шофьор и си тръгваш я с бензин, я с картофи, то във филма Да обичаш на инат е показано добре кой и защо е доволен от комунизма. А, сега частните собственици не дават така, нали? ! Ах колко е лошо! Един приятел с ресторант също ми каза как една стара готвачка се възмутила, че я уволнява, защото си взела 1-2 кг кайма. То това, казала, не било кражба да си вземеш малко и тя така си вземала по маааалко цял живот по комунистическите столови, а сега изведнъж този изедник капиталист не й дава да си вземе, моля ви се. Ей такива хора проклинат ЕС сега и искат съветска диктатура! Прочети Задочните репортажи на Георги Марков и там всичко е много добре описано.

Повече няма да отговарям на никакви комунисти-носталгици. Живейте си с носталгията. Всички мои приятели, бивши съученици, съседи и познати имат добри професии и живеят добре както в България, така и тези, които са в чужбина. Тези в България получават заплати от минимум 1000 лв., а познавам и такива с много по-големи заплати. Децата им учат в добри училища и ходят на екскурзии в Австрия, Италия, Испания, Германия, както и на почивки в Испания, Гърция, Турция. Водят живот, за който нашите родители и баби и дядовци са могли само да мечтаят. Както казва постоянно дядо ми - пътувай моето момче и заради мен, живей и се наслаждавай на свободата, която имаш! Аз съм българин и европейски гражданин и се гордея с това! ЕС това е нашето настояще и бъдеще, да бъдем част от силна, обединена и просперираща Европа без граници!

72.   Научно е изчислено, че в такива ситуации една държава се оправя само чрез социализъм. Поне за да се възтанови производството и работната ръка.

73.   67, на надгробните плочи е написано само рожденната дата и датата на смъртта. За причината за смъртта, информация ще намериш в архивите на съотвтните медицински служби.
Казваш "И кога демокрацияа е виновна за катастрофите? "
Отгвора на този въпрос е; че сега, по времето на циганската демокрация, всеки мангал, некадърник и кретен със закостенял мозък, стига да има малко пари, може да си купи шофьорска книжка, без да е имал и един час шофьорска практика под ръководството на професионален инструктор. На пътищата, тези хора с фалшивите книжки, са потенциални убийци. По времето на социализма, такова нещо не можеше да се случи, защото такива неща се наказваха със затвор и законите се спазваха. Дугата причина е състоянието на пътищата. Откакто дивата демокрация се намести в България, не поправя нито пътищата, нито пътните съоръжения. В редките случаи, когато направят някой ремонт, качеството е плачевно и никой не казва на хората, къде отиват парите от пътните данъци. Сега всеки гледа да открадне колкото може повече и от това страда българския народ.
Демокрацията е едно от най-лошите неща сполетяли някога България. Както някй в сайта писа "Демокрацията дава на всеки човек правото да бъде собственият си подтисник. "
За глупостта лекарство няма! ..

77.   Жизненият стандарт в България, от както е станала член на Евросъюза, всяка година, непрекъснато пада.
През 1990 година, по индекс за човешко рзвитие е заемала 27-мо място в света.
След 1990 година, жизненият стандарт в България стремително пада.
През 2011г. вече е на 55-то място в света.
През 2014г. продължава падението си и слиза на 59-то място в света.

78.   73, сигурно доста потребители са ти отговорили, но коментарите им не са допуснати. Е, и аз ще пробвам, дано успея. Просто искам да добавя към коментара ти, че управниците ни следват европейските директиви целящи редукция на българските граждани до 3 милиона. 1 милион цигани, 1 милион турци, и 1 милион българи, които да изхранват циганите, които ще са репресивният апарат за българите, обслужващи други народи, решили да населяват нашите земи. Колко лесно парламентаристите си повишиха отново заплатите най-безсрамно, за сметка на обикновените хора, които умират все по често, де от недоимък, де от психически тормоз на управляващите. Данъци, такси и глоби винаги са на дневен ред, в парламента. Сега максимално разрешената скорост МПС в населено място трябвало да е 20 км. в час. През зимния период само със зимни гуми с 2 см. грайфер. Задължително и с вериги, които е забранено за поставяш, дори и да има сняг до раменете, защото ако катаджия реши че не са необходими вериги, а си ги сложил, глобата ти е сигурна. За спиране на тротоара - глоба! За спиране до тротоара - глоба! Може да спираш или паркираш само срещу 3-4 лв. за час, а при излизане от паркинга отново катаджията решава че си извършил нарушение. Улицата била еднопосочна и е имало знак, от който е останала само тръбата, защото циганите откраднали знака! Дори имало предложения глоба 1 000 лв. и 6 месеца затвор за този, който не си е поставил обезопасителния колан, и ще пострада при катастрофа, а населението намалявало заради не поставянето на колани! По голямо лицемерие здраве му кажи! След огромните данъци за смет, ще последват и данъци "дъждовна вода"! Ще се плаща за дъждовна вода, отиваща в канализацията, а също така и за поливането с дъждовна вода на зеленчукови градини или дворни места, понеже полезни изкопаеми, природните (водни и енергийни) ресурси са собственост на държавата. Т. е. собственост на управляващите! Да ни е честит ЕС!

80.   Номер 77, пропагандата в стил Работническо дело вече не работи. Бърза справка в интернет показва, че за 2016 г. България се е качила пак на 56 място.
http://hdr.undp.org/en/countries
Да не говорим, че до 1989 г. комунистите не са давали реална информация за истинското състояние на страната. и че 1989 г. имаше много по-малко държави. А, сега като се отърваха от комунистическия кошмар и влязоха в голямото семейство на ЕС, редица страни си подобриха показателите и трябва да се конкурираме и с тях - Чехия, Словакия, Словения, Хърватия, Литва, Латвия, Естония.

81.   Но.80, ти хората за толкова тъпи ли ги смяташ? Ти на кое казваш комунистически кошмар? На това че по онова време нямаше безработни, нямаше бездомници, нямаше просяци, нямаше хора които от отчаяние и безисходица да се самозапалват и да горят като факли, на това че всеки човек в България ходеше поне веднъж в годината на почивка на море или планина, на това че санаториумите и цялото здрвеопазване, включително и зъболекарите бяха напълно безплатни, на лекарствата на символични цени и хранителните продукти с много по-доро качество от сегашните и на много по-ниски цени, тогава за разлика от сега никой не ходеше гладен, на това че образованието ни беше на завидна висота (през 1983 година, тогавашният министър на образованието във Великобритания каза, че българските ученици са най-образованите в Европа, докато не отдавна по БТ съобщиха, че сега българчетата са най-неграмотните в същата тази Европа и тези факти са добре документирани) ....
Ти на това ли му казваш комунистически кошмар?...
Кошмарът е сега, а не тогва и всички го разбраха, дори и най-тъпите.
Ти и такива като теб, сте толкова жалки в опитите си да изопачите истната, че вече никой не вярва на долните ви лъжи.

82.   О 1990 година до сега, жизненият стандарт на Полша и Чехия е паднал, но не толкова много колкото на Румъния, Унгария, България и Украйна, които през 1015 г. вече имат жизнения стандарт на БАНАНОВИТЕ РЕПУБЛИКИ през 1990 г. - Никарагуа, Еквадор, Перу и Турция.

83.   Номер 81, явно ти смяташ хората за тъпи. Хилядите избити българи от престъпния комунистически режим, както и въдворените в нешовешки лагери като Белене, избитите по границите и вкараните в затвора затова, че не обичат СССР и искат да се махната от комунистическия затвор и те ли са ходили на почивки всяка година? Образованието и здравеопазването били безплатни, но и младежките бригади бяха с безплатен труд и магазините бяха празни и 10 години се чакаше за една кирлива лада или да ти прекарат телефон, нали? ! А, хилядите други ограничения? Единствените нормални магазини бяха корекомите. Даже до Петрич не можеш да идеш без открит лист да не говорим до Гърция. А, сега ако си млад и умен човек възможности колкото искаш и за образование с пълна стипендия по цял свят и за почивки и екскурзии по цял свят и стоки по магазините всякакви и бизнесвъзможности и финансиране от ЕС за малки бизнеси и т. н. Членството в ЕС е най-доброто, което се случи на България след 1989 г.! Хората сега почиват в супер курорти по целия свят, той тръгнал да ми хвали миризливите комунистически станции с боб чорба и макарони на фурна. Ще се разплача от умиление!

84.   Но. 83, с тези твои върдения, ти отваряш голяма тема, на която ще се опитам да ти отговоря по най-краткия начин. Само се наявам модераторите да пуснат коментара ми.
Когато стане въпрос за социализма в Бългаия, такива като теб, без да се замислят и имат най-елементрна представа за историята ни, за събитията и резултатите от тях, веднага се хващат за Белене и другите лагери, за панелните блокове, за ладите и за граничните зони.

На 03. 03. 1878 година, с огромната помощ на братска Русия, България се освободи от кошмарното 5 вековно турско робство, от което страната ни излезе напълно ограбена и банкрутирана. Пет века грабежи и кланета, напълно разориха държавата ни.
Тогава на власт дойде царска България. Последваха Балканските войни, след това Първата и Втората световни войни. Това донесе на народа ни още по голяма мизерия и страдание. Икономиката ни беше аграрно-занаятчийска и бяхме на предпослено място в Европа. След нас беше само Албания.
Веднага след като комунистите взеха властта, с безценната помощ на СССР, започнаха да индустриализират България. Заводите никнеха като гъби и беше създадена работа за всички хора в страната ни. За пръв път, всички хора в България имаха осигурена работа, заплата, гарантирана годишна отпуска и безплатно здравеопазване. Тъй като индустриализацията беше концентрирана в и около градовете, хората и най-вече младите, започнаха да се местят там. Това създаде голям недостиг на жилища там и за това се започна с построяване на панелни блокове, защото изгражането им е много по-бързо от тези с тухли. Те бяха евтини и достъпни за всички. Сега 90% от жилищата България са биле построени по времето а социлизма.
Тогава капиталистите вияха в лицето на социализма най-голямата заплаха зе себе си и за парите си. За това, веднага след като започна този подем на индустрията и икономиката на страната ни, те започнаха да организират подривна дейност срещу нас. Започна се със съботажи, опожаряване на предприятия и реколти. Това беше причината да се създаде строг контрол и подсилване на границите. Местните хора в граничните зони също бяха на щрек и ако видеха съмнително, непознато лице в областта, веднага сигнализираха на милицията и граничните войски. Те го правеха с желание, защото не искаха диверсантите да опожарят посевите, фермите, да изтровят животните в тях или да унищожат предприятията и с това да оставят без работа и тях и децата им. Стигна се до там, че имаше един период в който дори бяха премахнати табелите с имената на улиците и населените места за да се дисориентират шпионите, пристигнали с цел да се занимват и организират подривна дейност. След като прекосяването на границите ни стана много трудно, за почнаха да ги спускат с парашути. За това бяха създадени вътрешни войски, задачата на които беше да обграждат и залавят тези вражески за народа ни елементи. Те бяха задържани и вкарвани лагери като Белене, с цел да бъдат изолирани от другите затворници.
На края, след като враговете ни разбраха, че няма да могат да унищожат по този начин държавта ни, спряха да изпращат шпиони и не след дълго, в края на 50те години лагерите бяха закрити.

През социализма транспорта в България беше много добре организиран и най-важното, беше много евтин. С билет от 6 стоинки за трамвай или автобус, можеше да пътуваш от единия край на София, до другия.
Билет за влак от София до Буграс;
Пътнически влак - 5. 60 лева.
Бърз влак - 7. 30 лева.
Експресен влак - 8. 20

Аз имам Лада от 85та година и още върви без проблеми.
През последните 14 години, синът ми е сменил едно Пежо, един Ситроен, един Фолксваген и едо БМВ. Все се развалят и все по гаражите виси.

Казваш че сега хората ходят по супер курорти. Тези хора в България, които могат да си го позволят това са само 5% от населението. По-голямата част не само че не могат, но не смеят дори да ползват и отпуска, от страх да не си загубят работното
място.

ЕС източи младото ни поколение и в най-скоро време циганите ще станат мнознството а българите малцинството, в същата тази България, за която Ботев и Левски дадоха живота си.
Тогава те, заедно с читаците ще присъединят държавата ни към Туркестан и ти самия ще станеш притежател на туркестански паспорт, с който няма да те пускат никъде по света. Ще ти праснат една чалма на тиквата ти и ще ти подкастрят морковчето.

Това е резлтата от демокрацията в България;
1. Унищожи десетлетия национален труд.
2. Продаде десеткратно по-евтино индусриалните ни мощности, които бяха разглобени и преместени в други държави, най-вече наши съседни.
3. Роди хилядА милионери, за сметка на милионИ обеднели.
4. Създаде тук най-голямата безработица в Европа.
5. Разпръсна по света младите ни хора. Без младите си хора, никоя държава няма бъдеще.
6. Направи от специалистите ни улични продавачи и охранители.
7. Превърна боклучийските кошове в спасителен изход.
8. Стопи нацията ни.
9. Съкрати средната възраст на българите с 10 години.
10. Върна забравената детска неграмотност.
11. Върна отдавна забравени болести като тберколзата.
12. Отвори път на младите хора към проституция и наркотици.
13. Чрез ЧАЛГАТА потурчи и поориенталчи най-тъпата част от населението.

По времето на социализма, когато бяхме Народна Репблика, България беше една от 30те държави участващи в свтовния експорт на машини. Тогава създавахме технологии и продукти, които мгат да бъдат гордост за всяка едн нация.

Сега в рамките на ЕС и НАТО, Бългрия е най бедната и разорената.

Сега ние сме Бананова Република Блгария!

85.   От номер 83 до 84 - Ти продължаваш да вземаш разумните българи за шарани с комунистически приказки от Хиляда и една нощ. Границите ги били затворили заради диверсантите и шпионите, милите те. А, защо тогава един нормален човек не може да иде на екскурзия в Австрия, примерно? ! Да види колко е прогонил капитализма? ! Защо преди построяването на Берлинската стена източногерманските комунисти са започнали да се страхуват, че ще си загубят населението, защото 1/4 от населението им бяга от техния соц. рай през глава всеки ден в Западен Берлин? ! И затова са издигнали такава зловеща стена. А, защо тези от Западен Берлин не са искали масово да имигрират в Източен Берлин в соц. рая? ! Защо като са отворили границите за малко по време на Унгарската революция в 1956 г. 200 000 унгарци бягат в Австрия, а не са се засилили 200 000 австрийци в Унгария? Защо през 1968 г. съветските агресори и другите им клакьори вкл. НРБ, когато нахлуват в Чехословакия, 400 000 чехи и словаци бягат през глава в Австрия, а не обратното? ! Защо хиляди българи са си рискували живота да пресичат границите нелегално, за да стигнат през Гърция или Турция до Германия, Великобритания, САЩ, Канада или Австралия? ! Колко британци, западногерпанци и австрийци знаеш, които с риск за живота са влизали в Източна Европа за да живеят в рая? ! Защо когато е било такъв рай, комунягите са принуждавали хора да живеят и работят където те им кажат и един куп хора са били бити и убивани за да си предадат цялата земя доброзорно на ТКЗС? ! А, за лагерите да не говорим, просто спри с гнусните лъжи! Хиляди невинни хора, само защото не са се кланяли на Москва като бащата на Богдана Карадочева или Сащо Сладура са били бити и убивани по брутален начин. Да не говорим за цялата цензура, нито нормална западна музика може да се слуша, забранени филми и книги, тотална академична цензура само за една критична дума към СССР, всеки научен труд съдържа по хиляди цитати от Ленин, Сталин и Димитров. Е, мерси за такъв рай. Доволни от него са мързеливци, които са можели да крадат тогава, а сега не могат и така тогава са си докарвали по-добър стандат. Иванчо работи във Винзадова, Петко е шофьор. Иванчо открадне малко вино, Петко открадне малко нафта, разменят малко вино за нафта и да живей социализма, нали така? ! Едно време готвачите по училища и ресторанти си тръгваха с доста големи чанти, ама сега гадните капиталисти-собственици на ресторанти не дават така, нали? !
5% от българите само почивали в чужбина. Тези статистики откъде ги намираш? ! Само за Великденските празници орез 2017 г. в чужбина са пътували 280 000 българи. А, през лятото на 2017 г. само в Гърция са били 950 000 българи!!! Иди в който искаш курорт на Гърция, Италия, Испания лятото и ще видиш българи. Я пак сметни колко българи са това като процент. Дори през септември месец, над 68 000 души в Гърция и почти 7 000 в Испания отиват на почивка! Това е благодарение на предимствата на ЕС и отворените граници. Имаме свобода на движението, словото, свобода на избора! Ето ти разликата с мракобесния комунистически режим. Ако аз през 1985 година кажа нещо против социалистическата власт или недай Боже напиша писмо до редактора за недъзите на соц. системата, какво щеше да ми се случи? ! А, ти без проблеми в Европейска България пишеш какъв рай бил цоциализЪмЪ и никой не те закача. Ето това е демокрацията, от която и ти в момента се възползваш! Синът ти преди 1989 г. можеше ли да си купи ей така Ситроен или БМВ? ! Ама много се разваляли, а ладите били супер. Е, добре де като са толкова супер, защо даже в любимата ти Русия всички комунисти карат БМВ, Мерцедес и други западни коли и не искат да купуват местното производство? ! Защо самият Тошко прати любимата си щерка Людмила в Оксфорд да учи, а не в Москва? Защо всички комунисти си пращат децата на Запад, а не в Москва? Даже синът на Хрушчов е американски гражданин, както и внуците му! Уж соц. рай, а огромни огради и милиция навсякъде да принуждават населението да живее както казва партията, без право на мнение и избор! Прост пример, съсед на родителите ми, дърводелец, през комунизма работел за жълти стотинки, ама му била безплатна почивката с ограбения му труд, а сега изкарва чудесни пари, защото е предприемчив и може без проблеми да си плати почивката където му е кеф! Вие комунистите само безплатното ви е в главата. Безплатен обяд няма, казват американците и са прави! Вместо да даваш на един човек мизерна заплата от 100-200 лева и да му предлагаш уж безплатна почивка, плати му поне 1000 лева и той сам може да си плати почивката. В ЕС сме били най-бедни, добре, а в СИВ как беше, да не бяхме най-богатите случайно?

87.   85 или ти е замъглен мирогледа или целта ти е просто да втълпиш на хората колко е хубав днешният им живот.
ОБАЧЕ 950 000 българи са 13% другите 87% от българите не са ходили на море в Гърция. А нито през соца нито сега мързеливите българи не са умрели от глад, намерили са начин от къде да ядът и между другото мързеливите българи днес са доста ценени работници цяла европа или поне частните фирми в Европа ги държат на работа и им плащат заплати в евро. Да не говорим че и днес над 90% от инфраструктурата на България е наследство от соца, виж пътища и тротоари по селата, виж топло и електро централи, виж язовири, виж театри и мостове тези неща не се строят нито с мързел нито от бедна държава, защото реално днешна България не може да построи това не може дори един АЕЦ белене да си позволи финансово и проси от Европа помощи и заеми за да построи една мини магистрала с 4 ленти.
На 84 пък пра баба му е била робиня и милите му руснаци милеели за неговата пра баба, та я освободили и й наложили за цар 22 годишен младеж, малък немско-полски пикльо без титла за да бъде послушен, които бил свален от власт защото подписал съединението. №84 Нищо не знае за робството освен няколко стиха и един роман на Вазов, които е чел в учебника без да отразява че това е художествена литература. Колко зле е била баба му през робството и защо са се освободили не може да отговори.
Осъзнайте се бе хора, ако трябва цапнете си сами по два шамара и четете исторически документи, размишлявайте кой е авторът им и защо той е писал така, научете се да мислите кое историческо събитие защо се е случило и всъщност каква е истината. Нещата в историята и в живота не са нито черни нито бели но за да ги видите какъв цвят са трябва да четете и да мислите.

88.   Написах, че ползата е огромна, напраскахте ми минуси. Е, разбрах, че само търбуха да е сит ви интересува. Ето, пак доказателство, че и за това, има полза!

http://m.dir.bg/dnes/news/26598879/

89.   От 85 до 87 - Имам чувството, че споря с радиото. Една и съща плоча се върти. Първо твърдиш, че повечето българи нямали полза от ЕС, а тези пътуващите били 1-2%, това в много коментари се написа от разни комунисти. После аз изкарвам официални данни, че САМО в Гърция са почивали 950 000 души, сега пък тоговорът е САМО 13%, това нищо не е. Първо, не са 13%, а поне 15% и второ, ти сега какво искаш да си губя времето да ти изкарвам и процентите на почиващите в България, Турция, Италия, Испания и т. н.? ! И после като се окаже, че поне половината българи са били в чужбина на почивка или екскурзия, какво, ще се извиниш ли публично тук, че лъжеш и манипулираш? !
Аз пуснах данните от Гърция, за да ти покажа, че дори САМО от Гърция данните показват, че доста повече от 1% от българите са се облажили от свободното пътуване в ЕС. Според статистически данни, от ЕС са доста доволни българите, защо е така, като е толкова лошо? !

Мързеливите българи не работят за евро и високи заплати, а си пият ракията в кварталната кръчма и се жалват колко е зле сега и колко хубаво беше при бай им Тошко. Трудолюбивите българи имат супер доходи СЕГА и в България и по света и не реват за комунизма. Моите бивши съученици ги гледам как се развиват и в България и по света. Няма нито един със заплата под 1000 лв, а има и такива с по 7-8 000 лв заплати и повече по света! Не знам колко съм заблуден, знам само, че на Коледа ще съм в Мадрид, на Нова година в Кейптаун, Южна Африка, а в края на януари на конференция в Киото, Япония. И това ме кара да съм супер доволен от ЕС и възможностите, които ми дава. Няма нужда да се моля на милционери и партийни секретари за задграничен паспорт, изходна виза, характеристика, свидетели и гаранти, че ще се върна и накрая да ми кажат -
защо не посетиш Москва? ! Единствените хора, които гледам, че са недоволни от ЕС са демотивирани хленчещи носталгици по комунизма, които не искат нито да се развиват, нито да учат нови езици или умения, а някой просто да им даде една работа, те да си покрадват и да ходят на почивка до профсъюзната станция. Леля ми видя на къде духа вятъра и през 1998 изкара компютърен курс, научи какви програми и трябват и продължава да се занимава със счетоводство, пенсионно осигуряване и какво ли още не. В малък град е, но без работа не е останала и е много доволна от ЕС. На море ходи в България, но на екскурзии е била на доста места в Европа. Сега гледам на стари години на уроци по английски е тръгнала и ме пита разни неща по граматика. А, бившата й колежка, също на нейните години са я уволнили от доста години и все стои без работа или на временна такава, но не иска нито да се преквалифицира, нито да се научи да работи на компютър и хвали ли хвали колко хубаво било едно време в НРБ.

90.   Не е така

91.   №89 спри да се опитваш да разводняваш темата с глупости за почивки, комунисти и "достоверни" данни с които да засилиш хората в трета глуха.
Заглавието на темата е;
"Каква полза има България от членството ни в ЕС?

Сега ще ви кажа какъв е истинския резултат от членството на България в ЕС.

В "Без цензура. ес(Bez-cenzura. eu) Хюсеин Хасъзов каза;
Аз съм велик турчин! България скоро няма да я има, ще стане турска територия!

"Бългаите отдавна са показали, че с способни да преглътнат всяко унижение и не са способни на каквито и да било зщитни, да не говорим за агресивни действия спрямо своите господари, биле те политици, бизнесмени или чисти престъпници. "

"И нека да уточним за кой български народ говорим когато дес този народ е вс по-малко български з сметка на другите етноси носеляващи страната.
Честно казано, аз мисля, че българите не заслужават собствена държава.
Няма как държава да носи мето на изчезващия етнически елемент, рано или късно това ще бъде поправено.
Всички действия на българите показват, че те не желаят и не могат, т. е. нямат необходимите умения за да укрепят и развият своята държава, като те сами се показват незаинтресоани и неспособни. (има пред вид сегашните ни корумпирани управници, които открито работят за враговете ни срещу българския народ)"

"Кое друго племе е изоставило родитлите си на произвола на циганските банди, докато търси начини да печели пари в чужбина?
Кое дрго племе позволява да бъде мачкано поединично от управници, бизнесмени и откровени престъпници?
Кое друго племе се изяжда заимн, водено от завист, алчност и чиста глупост?
Аз не знам друго такова племе.
Трябва ли тогва ние оставяме теритрията населвана от това племе пустееща, така както българите са оставили пустеещи много от плодородните си земи?
Не, разбира се.
За това и аз призовавам, великия турски народ, да доде и заеме тези земи Родопите, Лудогорието, Кърджали, Айтоското поле, доруджа и въобще цялата територия на България.
И знам, че много скоро ще ме сложат на начело на тази държава, но тогава тя няма да се казва България! "

Ахмед Муса каза;
"Българите християни трябва да бъдат изклани! "
"Жените и децата им ще останат за нас! "
"Поклон пред тези, които режат глави и залагат бомби! "
"България ще стане халифат! "
"Българите ще станат мюслмани - или доброволно, или с ятаган. Ако не -смърт! "

№89 ето това са резултатите от членството ни в ЕС, а не глупости като; колко българи ходили до Гърция!
Спри се с тази мозъчна диария, защото от хора като теб, сайта започна да смърди!
Аз също ходя в Гърция по няклко пъти в годната, но не на почивка, а защото съм запален рибар и там имат повече риба, и като видове и като оличество. Познавам много други българи които правят същото.
Иначе, със семейството ми ходим на почивка само по българското черноморие, като Ахтопол и Созопол са ни любимите места.

92.   От 87 до №89
Българите под османско робство също са се облажвали с пътуване в чужбина, можели са да ходят из цяла Европа и русия и са ходили, защо ли са смятали че са под робство?
Как ли съдбата е събрала във вашия клас само работливи? Как ли по статистики над 50% от днешните българи работят за минимални заплати тоест са мързеливи?
Мирогледът ти е ограничен до съученици, лелите и бабите ти и официалната държавна статистика, дали тези данни разкриват пред теб цялата истина?
А и между другото 87 е първия ми коментар по темата не ме въвличай в идеите си за прокомунисти. Не мисли че всеки който не е влюбен в ЕС е комунист. Аз съм просто българофил.

93.   В интернет, за всяка основна тема - политика, религия, икономика, човешко поведение - мненията винаги се делят на два полюса. Абсолютно винаги - това е закон. А хората слушат само тогава, когато това, което се говори, затвърждава вече изграденото им убеждение или пък им показва колко правилно са разсъждавали, за да достигнат до "истината", до която са й стигнали сами. Така, ако си атеист и говориш против религията - едни ще слушат, други - не, като това е за всяка една тема. Общо взето нищо не помага - нито факти, нито примери, абсолютно нищо. Дори и да говориш логично, най-малкото от гордост, другият няма да те признае за прав. След време, ако от атеист, такъв стане религиозен, то той ще защитава новите си виждания със същата настървеност, с каквато преди е защитавал предишните си тези( и това за всяка тема).

Ако човек иска да разглежда нещата за себе си, трябва да се постарае да е максимално обективен, а разглеждайки нещата обективно, не може да не види, че целият свят е кочина, а неговото раждане и живот, ще са по-скоро съпътствани със страдание, отколкото с радост и доволство. Най-прекрасното от всичко е, че нито избира къде да се роди, нито при каква система или религия, а приема това, което обществото му е наложило като традиция или пък, ако реши да отхвърли приетото, докато се опитва да наложи друго, което да замести старото, смятайки, че само така ще може да е щастлив(и за да може според него обществото да живее щастливо), то той изведнъж ще се погледне в огледалото - остарял - и ще разбере, че е нямало много смисъл от спорове и речи, тъй като досега човечеството никога не е живяло щастлив живот. Е, тъй като тук си прецакан, ти обещават, че ако си добър ще отидеш на по-добро място - евентуално, като дори и това не е сигурно - но ти нямайки друг избор, решаваш, че вероятно е така и като удавник за сламка се хващаш за единствената и последна надежда. Общо взето така минава човешкият живот, като изключим хората родени с късмет; родените при по-заможни семейства или най-малкото при подходящи обстоятелства, които поне могат да им дадат някакъв шанс за малко по-добър стандарт на живот от средния.

Ако, докато лежите, ви хрумне да начертаете скица на един машинен елемент, оразмерите го, според вашите виждания за това как трябва да изглежда и го създадете, то този елемент може и да не сработи на практика. Тоест, когато теорията предшества практиката - не винаги имате функциониране на системата или елемента. Ако при вече готова и функционираща косачка(след безброй опити - практически и теоретически планове), направите схема, описвайки всичко като размер и изпратите чертежа в Китай, Мексико, Еквадор - навсякъде тя ще проработи.

Идеята на комунизма не е била хората да работят на 8 часов работен ден, като роби, с разлика само в централизираното правителство и плановата икономика. Идеята на Маркс е била, че с машинния напредък, хората ще могат да започнат да се освобождават от труд, а увеличената производителност(поради техническия възход), ще даде на хората възможност да разполагат с излишъка от своя труд, подобрявайки стандарта си на живот. Той е развил нещо, което Смит е смятал за възможно само при липсата на частна собственост, а за Смит обществото след първобитно-общинния строй и размяната няма как да се развива без частната собственост. Идеята е, че, ако производителността се увеличи рязко(поради машините) и от 1 чаша на ден, започна да произвеждам по 10, а някой, който произвежда обувки, от 1 на ден, започне да произвежда по 2(тъй като няма как във всеки отрасъл производителността да скочи еднакво - някъде технологиите позволяват, другаде - не), то, ако размениш 10 чаши за 2 обувки, привидно ще изглежда, че обувките са 5 пъти по-скъпи, но реално за закупуването на обувките, ще ти коства два пъти по-малко труд, тъй като производителността на чаши е 10 пъти по-висока. Това обаче никога не става и колелото се завърта отново. Всички революционери акцентират на изземването на частната собственост, мислейки, че ще решат проблема, но така едни стават по-равни от другите - хората във властта живеят винаги по-добре, с повече удобства и по-качествен живот и нерядко се стига до диктатури.

Веднъж през 70-те или 80-те години на миналия век, задават въпроса на Милтън Фридмън - един отявлен поддръжник на капитализма. Поради невъзможност да посрещне сметката си за ток, умира човек. Кой е виновен? Понеже при капитализма, защитниците му твърдят, че човек преследва собствения си интерес за по-добър живот, стига да не вреди на другите, а идеалната система според тях е, когато правителството се намесва само, за да премахва възможността един човек да измами друг. Фридмън отговаря, че има три намесени страни - тези, които държат акциите на електрическата компания, работниците в самата компания и клиентите. Ако компанията престане да спира електричеството дори и на тези, които не могат да си платят, то тогава за хората правещи бизнес, няма да има смисъл, тъй като няма печалба, а от това следва, че на работниците в компанията също няма да има кой да плати. И отговаря на въпроса с въпрос, а именно - защо роднините и съседите не са помогнали на този човек?! Удобно наистина. Обаче, щом имаш конкурентна среда, не можеш да очакваш взаимопомощ, тъй като все ще гледа да оправи себе си, а така не можеш да имаш щастливо общество. Едни ще са добре, други - зле.

Ако имам предприятие и за мен работят 100 човека и реша да уволня всичките, за да изнеса производството си в Китай(и да се ползвам от евтината работна ръка), то тези хора няма да са никак щастливи. Ако реша да ги оставя и да не изнеса производството си, и им кажа: "Добре. Работете, ще ви плащам". То някой друг конкурент, произвеждащ като моята стока, ще се възползва от евтиния труд в Китай и ще ме подбие. Няма как да не си задник при капитализма - просто няма как.

Ако някой предприемач закупи машини, като така увеличи производителността си, той няма да намали работното време на работниците си от 8 на 4 часа или пък да им даде вместо седмица - три седмици почивка през годината. Напротив, неговият стремеж е по-голямата печалба.

Като се замисли човек и демокрация няма. Ако попитате някого дали е участвал в гласуването за строеж на магистрали... "Май не съм". А дали е участвал в гласуването за построяване на детски градини... "Май не съм". Е къде ти е демокрацията?!

Сега живеят добре само хората с пари, другите кретат - ходят на работа и според стандарта на живот в страната, в която живеят, могат да си позволят някое и друго удобство, но все пак - кретат.

Нито ние умувайки ще оправим Света, нито който и да било - системите не са се разпадали от желание за по-добър живот, а от отчаяност, безпомощност и недоверие в правителствата, това е и давало тласък да се търсят алтернативи, като национал-социализъм и комунизъм. Ако сте умни, по-добре търсете начин да станете богати, иначе животът не е никак прекрасен. Не може да се сърдим на хора като Маркс, той просто е виждал как по фабриките работят малолетни, как човешкият живот не е нищо повече от работна сила. На всяка система има ответна реакционна идеология. Доколко работи и как е приложена е друг въпрос.

94.   Номер 89, няма какво да се чудиш, че някои са противници на ЕС. Дори и днес из общини и държавни институции е пълно с кухи длъжности, но с много добри заплати. Тези кухи длъжности са запазени за т. нар. "наши хора", които си изкарват целия трудов стаж там. Естествено, образование нямат или поне не подходящо, опит също, но това не им пречи да получават тлъсти заплати, в замяна на което може евентуално да се появят на работното си място, ако няма какво друго да правят. Реформират ли се тези институции, което и сега постепенно се случва, подобни длъжности ще стават все по-малко и по-малко, съответно заемащите ги излизат на свободния пазар на труда и вече не получават 2 000 лева за пиене на кафе, а 500 лева за 8 часа работа. Ще реват против ЕС и ще ронят крокодилски сълзи по соца.

96.   Не се притеснявайте. Всички виждате, че ЕС започна да се разпада и дните му са преброени.

97.   Ха дано стане по-скоро №96, чул те е Господ! След това да се ликвидира и феминизмът, за да заработят мъжете ефективно и без проблеми, та да се увеличи човешкият фактор на нацията ни, че да има повече блага за хората!

99.   ЕС е проект на САЩ, а КНДР е по-напред от България в почти всяко отношение. Тия неща има как да се проверят. Хората пращат спътници в космоса, а ние сглобяваме колела и консумираме стари нови модели автомобили, в КНДР и катастрофи нямат. Имам приятел който беше там миналата година и каза, че дори в Китай са по-зле от КНДР от гледна точка на престъпност и движение по пътищата..

100.   Аз съм автора. Моя последен коментар беше Н. 66. След това написах още един коментар адресиран към професора, но сайта не ми го публикува. Нямаше нищо обидно, просто питах професора да каже от какъв етнос е. Ааа, такъв въпрос май "заслужава" цензура, а говорим за демокрация, за свобода на словото. Сега се обръщам към професора по международни отношения.
Професоре, прочетох ти последните четири коментара; н. 80, н. 83, н. 85, н. 89. Особенно в последните 3 коментара говориш за миризливи комунистически станции, за цензура, наричаш ни вие комунистите, носталгици по комунизма и все от този род обиди. Аз искам да те попитам професоре ти правиш ли разлика между комунизма до Горбачов включително и сегашната политическа система в Русия. Как можеш да сравняваш двете системи и да ни наричаш разни комунисти и носталгици по комунизма. Ти разбираш ли, че бившия комунизъм НЯМА НИКОГА да се върне. Ние които сме против диктатурата на Бруксел не казваме, че искаме комунизма да се върне. Ние отчитаме какво става сега в Европа и това което става не ни харесва. В коментара който не ми публикуваха аз ти казах, че съм напуснал България преди ти да си се родил. Аз също не съм харесвал някои неща по времето на комунизма та затова и напуснах БГ. И през целия ми имигрантски живот живея в САЩ. Живеейки в САЩ близо 5 десетилетия мислиш ли, че нищо не съм разбрал от еврейската американска политика. Обединяването на ЕС е тяхна идея с цел установяване на Нов Световен Ред. Събитията в близкия изток са предизвикани пак от САЩ с цел разбиване на единството на народите в Европа. Разединените народи се управляват по-лесно. Как мислиш, при новия световен ред дали живота на българите, пък и на цяла източна Европа ще бъде по-добър. Аз ти казвам със сигурност, че няма да бъде по-добър. Ти дори не искаш да признаеш, че Брюксел проявява диктатура. И когато НСР е напълно установен и е в силата си управлението ще е по-жестоко и от комунизма. Но ти това не можеш или не искаш да го видиш или още по-точно не искаш да го признаеш. Ти нас ни наричаш комунисти носталгици, което е чиста обида, и твоите коментари ги публикуват. Ако пък аз те нарека агент на тъмните сили, които искат да поробят цяла Европа, вероятно моя коментар ще бъде цензуриран. Виждаш ли каква свобода на словото има щом се практикува същата цензура както при комунизма. Преди не можехме да кажем нищо негативно против партията ръководителка, а сега също не можем да кажем нищо обвинително срещу партията на Новия Световен Ред. И за последно искам да те попитам от какъв етнос си. Знам, че си роден в България, говориш български, но турчин ли си, грък ли си, евреин ли си, руснак ли си, македонец ли си, кажи какъв си. Но бъди искрен. Ще чакам да ми отговориш.
Модератори, не виждам причина да не ми публикувате коментара. Моля публикувайте го. Няма нищо обидно в него.

101.   Номер 100, ако си се обидил, че си комунист и наистина не си такъв, искрено се извинявам, но някои от пишещите тук наистина са като от гардероба на БКП/КПСС с много червен нафталин.

Имам чувството, че си зациклил на тема конспирации и евреи и сега очакваш да ти кажа, че съм евреин или поне турчин. Трябва да те разочаровам. Етнически българин съм, макар и да имам и малко гръцка кръв - с две прабаби гъркини. Семейството ми идва основно от Егейска Македония. От интерес съм си правил и Y-DNA тест за етнически произход в американска лаборатория и се оказа, че нямам нито един процент еврейска кръв, а основно балканска - българска и гръцка. Това са фактите по етническа линия, съжалявам ако си очаквал друг отговор.

Идеята на ЕС е била да обедини Западна Европа срещу съветската заплаха по време на Студената война. Сега мотивацията за обединение не е толкова силна и за това не са виновни нито американците, нито евреите. Но, нямам намерение да развивам лекции тук, защото изпитната сесия започва и нямам толкова време. България в ЕС е много по-добро решение, отколкото да бъде извън него и бедна като Молдова или Украйна. А, зависимостта от Русия не е вариант. Всички руски сателити са бедни. И най-бедната страна в ЕС България има по-добър стандарт на живот от която и да е страна в Източна Европа извън ЕС. Не надценявай и Орбан. Преди е бил доста близък приятел със Сорос. Колкото до бежанците, те повечето от тях самите не искат да живеят в бедни страни и дори и да ги заселят на сила в България, пак ще се изнесат към Германия или Швеция. Имаше дори такъв случай, в Бърно заселили около 200 араби християни, които преди това били в Германия. Дали им жилища, безплатни курсове по чешки и някакви джобни пари. Чехите изрично казали, че ще приемат само бежанци-християни. Въпреки всички тези усилия, след 3 месеца всички 200 души се върнали обратно в Германия. Западна Европа има щедри социални системи и това привлича много хора, особено от бедни страни. А, междувременно повечето млади хора в Западна Европа или не искат деца или имат по едно. Но, това е пак следствие от много различни фактори. Факт е, че западният човек се е разлигавил. То и в САЩ, ако не е имиграцията, населението ще се смалява. Въпросът е друг, в момента за България няма разумна алтернатива освен членство в ЕС. Ако България е извън ЕС ще е бедна като Молдова или Армения с тези корумпирани наши политици, а ако е в Евразийския съюз с Русия, освен че ще е бедна, ще е изолирана и капсулирана от цивилизования свят. Това е положението. Колкото до това как ЕС щял да се разпадне или даже се разпадал в момента и вече аха 4-5 страни да го напуснат, не коментирам подобни изказвания, защото аз боравя с факти, а не с фантасмагории. Няма нищо вечно, в даден момент може и ЕС да се разпадне, но в момента това е нашият най-добър избор. Сега да говорим за разпадане на ЕС е все едно в 1961 примерно да си говорим какво ще правят естонците като се разпадне СССР. Виж, да си говорим какво ще прави Естония изън СССР през 1990-91 г. това вече е съвсем друго нещо. Затова пак казвам, едва когато се разпадне ЕС, можем да си говорим за други алтернативи. Засега ми се струва рано.

102.   Европейски заплати, кога? Никога! Вечна ще е носталгията по соца.
Може никога да не се върне старото, но половината народ ще го бленува.

105.   Полза абсолютно никаква - вреда огромна. Западът е една деградираща и умираща, разлагаща се цивилизация, изпедрастена и обречена. Привързването към него е смърт за малките нации като нашата.

106.   Аз едно нещо съм разбрал, видиш ли че магаретата са по-умни от хората, значи си попаднал в България. На тях ЕС не им е крив.

107.   Абе, всички, които реват как нямало полза от ЕС после се спукват да ходят на екскурзии в Западна Европа и цъкат с език колко е хубаво. Децата им учат пак в Западна Европа или Щатите, работят и за западни компании, ама пред хората иначе плюят същата тази Западна Европа. Вие да сте видяли друга страна в ЕС толкова зле колкото България? Няма такава! Дали ЕС ни е виновен тогава?!

108.   ЕС=робовладелски съюз
Неговата задача е държи бедните държави в него изкъсо и да ги мачка. Защото сме неудобни. Твърде сме умни и способни за тях

Някога питали ли сте се, защо богати държави като Швейцария, Норвегия и Англия не искат да са част от тази шизофрения? Ами защото са богати и могат да си го позволят.

През '90 направиха всичко възможно да ни скопят(буквално) и после би ги да ни оставят цигани в замяна (Сорос)

Направиха всичко възможно да ни отнемат мозъците и даже да сме благодарни за това (че сме имали възможността да пътуваме).
Е швейцарците как пътуват навсякъде?

Направиха всичко възможно да ни лишат от хранителния ни суверенитет. В момента сме на хуманитарни помощи от Лидъл и Кауфланд. Ние трябва да сме благодарни за това че магазините ни са пълни обаче.... с буклуци, с цветни опаковки, но пълни..

Направиха всичко възможно да ни згробят в дългове. Те нямат интерес от държави които нищо не им дължат. На всичкото отгоре пак ни вменяват вина, че не сме покрили изискванията и едва ли не ги заслужаваме..

Имли сме еврофондове? Че те създадоха Бойко и му казаха как да ги краде. Тия 15 млрд за 12години(което е нищо! ) ги окрадохаа Бойковците.. Ама хората нищо не били води от тях... щото видиш ли имало корупция. Че то държавата поне 70% е сив сектор. За каква корупция говорите в мафиотска държава?

Направили били метрото и Тракия. Пясък в очите на хората. Да почваме ли с негативите?

1. Източване на мозъци.. Вместо просто да се проведе една международна политика тряба ли да влизаме в цял съюз за да можем да пътуваме? Но, да влязохме в ЕС за да ни източат младите.

2. Навират се във външната ни политика

3. Навират се и във вътрешната ни

4. Казват ни какво да правим за всичко. Нямаме капчица останал суверенитет. То хубаво, ама германицте още се чувстват такива.. Последно като говорих със французин и той ми каза че е французин.... А ние вече не сме българи, ние сме "европейци". Част от бежанския/имигрантски контингент.
Не по-лошо. Те тия са на помощи и не работят. А ние даже доброволно им бачкаме и се радваме на стотинките които ни дават.
Пак казвам, българина вече е толкова смачкан че отдавна се продаде евтино и на всичкото отгоре идва тука да за защитава Стокхолмския си синдром, защото е шизофреник.

5. Французите дойдоха и ни лишиха от енергийния ни суверенитет. Сега го правят даже американците.

6. Налагат си еврогейските ценности.. Аман от педерастия и от Овертон прозорци.. Ние сме глупави и не ги разбираме тия неща.
Не, ние сме християни и нищо от това не е нормално. Не е нормално и да го толерараме. Точка.

Който се чувства Европеец и се кефи на Европа, да си ходи в Европа. , Да си стои там и да спре са говори и пише на български. Да спре да влиза и в този форум. Тук пишем на български.. "Ау, колко гнусно... това българите сте баси Ганьовците... знаете ли тука Хуйовбург колко е хубаво,! Комшията ми Ханс има дъщеричка от съпруга си Маргарита, който е транс, но си направиха дете от сурогатна майка майка донор на яйцеклетка, в щатите"

Скоро ще се заговори за откровено изповядване на сатанизма като религия.. Тогава още повече ще видите какво ще ни даде Европа..

109.   Прочетох последните няколко коментара публикувани през тази 2022 година. Виждам, че всички са недоволни, но защо. Вижте какво правят нашите политици, за всичко се съгласяват с ЕС. Каквото ЕС им каже нашите подлоги веднага го изпълняват. Затова вие по-трезво мислещите на изборите през октомври гласувайте само за партията ВЪЗРАЖДАНЕ. Само ВЪЗРАЖДАНЕ се опълчва срещу Американската диктатура към България. Слушайте какво говори Костадин Костадинов от трибуната на народното събрание за диктатурата на САЩ. Вие чули ли сте друга партия или политик да говори против САЩ. Моля ви не си мислете, че Костадинов се интересува само от власт. Тези които го критикуват вероятно са хора от властта или тяхните деца. Гледайте в сайта YOUTUBE и ще видите много негови изказвания. Сравнете го с изказванията на другите политици и ще се уверите, че само той вдъхва надежда за Бъдещето на Родината ни. Агитирайте и ваши приятели и роднини и те да гласуват за партията ВЪЗРАЖДАНЕ. Надявам се, че ме разбрахте.

110.   Номер 107, не съм ходил на екскурзии в Западна Европа. То и в България не съм бил на екскурзия от... колко станаха? Аааа, да - вече 17 години! Деца нямам, а когато имам, няма да учат там. Може да работят за западни компании, ако онези са си открили филиал тук - съмнявам се да работят в централата им, където и да е тя.

Мога ли да критикувам ЕС? Разрешаваш ли ми? Впрочем пичът с агитацията за Възраждане си е направо платена реклама - човече, такива неща сме виждали! Хайде да не се правим, че откривате топлата вода!

51-90 от 90