Споделена история от Други

Компютърни игри, спиране на нежелан абонамент?
От Гугъл плей свалих 2-3 игри за детето ми на моя таблет. Вероятно някои от тях са били платени или нямам си идея как, но съм се включила в някакъв абонамент, от който вече втори път ми пристига смс, че съм таксувана. Първият път беше 6 лева, изпратих смс STOP на посочен номер, но те изпратиха от друг номер след няколко дни отново, този път за 9 лева. Уплаших се, деинсталирах игрите и върнах фабричните настройки на таблета си. Дефакто се изтри всичко от телефона. Но се притеснявам, че ако съм се абонирала с номера си, те пак ще продължат да пращат. Това, че съм върнала фабричните настройки, дали ще ме спаси от този нежелан абонамент? Какво да направя?

Коментари

1.   Платените игри в Google Play са много сложни за закупуване. Колкото и да сте начинаеща с плащането чрез онлайн не може да купите игра или програма без ваше разрешение или без да разберете. Тепърва за закупуване на игра ще иска сумата и информация да въведете.

Фабричните настройки няма да ви спасят. Тези настройки не ви спасяват от това, по скоро тези настройки са настроени да изтриват файлове и хронологии свързани с таблета ви.

Друг факт, който аз забелязах е, че ви иска да платите някакви си пари. Т. е. аз разбирам, че сте се абонирали за нещо.

Ако пожелаете сложете линк към снимка, която показва есемесите.

2.   Номер 1, благодаря за отговора. Вероятно съм се абонирала, но не се сещам как и за какво, за съжаление. Изтрих всичко, не се пазят смс-те... Дали да отида в Теленор за помощ и съдействие?

3.   Ако пожелаете вървете. И аз съм се абонирвал преди за някой неща, но след като пратите код за стоп ти спират.