Споделена история от Други

Не понасям критика
има нещо, което аз мразя с цялото си сърце. Нещо, което ми бърка в живота. И ме кара отвътре да изпитвам чувства, които не са ми приятни. Чувства, които ме изгарят от вътре. Мразя да ме критикуват. Мразя да ми казват какво да правя. Мразя да ме подценяват. Мразя да съм персона нон грата. Мразя да ми слагат епитети, етикети и тем подобни. Мразя сума ти неща свързани с моето душевно състояние и начина по който ме третират конкретна група хора. Иде ми да викам да крещя ко тряя да счупя нещо, но когато омразата е по силна аз съм в безизходица. Защо по дяволите искам все да ме оценят. Защо се въртя в кръг на нещастие и омраза.

Коментари

1.   Аз съм същия. Това е нарцистично поведение, резултат от силно родителско внимание в ранното детство. Свикнали сме да ни обгрижват, вниманието да е насочено към нас, да сме специални, да става каквото желаем и така нататък :) Има го при много хора, но повечето го превъзмогват някак. Аз съм взел да го превъзмогвам като осъзнаеш, че си е просто още една програма в мозъка.

2.   'Защо по дяволите искам все да ме оценят' - ЕТО ТОВА ТИ Е ПРОБЛЕМА.
Човек, престани да ти пука за мнението и одобрението им и ще видиш как ще почнеш да чувстваш, че направо цъфтиш от живот!

Трябва да ти пука само, когато ще имаш конкретна полза от конкретен човек!

Те те усещат, че ти пука и един вид си галят егото с това да те критикуват и поучават. Да не мислиш, че искат да си добре, камо ли пък по - добре от тях? Оооо - Абсурд!
Едно е да те критикуват и поучават родителите ти, защото родителите наистина искат да си добре и да прогресираш, ама тея другите са просто едни.. как им казваха.. емоционални вампири ;D

Хайде успокой се и се настрой, че за теб твоята преценка е най - правилната. Усмихвай се повече, гледай ги право в очите и хич да не ти пука :)
Виж, че и те са пълни с дефекти и минуси.. и знаеш ли какво - не им ги казвай, щото току-виж се решат да се подобрят ;)

3.   Ами погледни, че всяка втора дума ти е "мразя" и промени това. Казвай "искам" и "мога" и "ще го направя" или "ще опитам" и чак тогава чакай резултати на оценка.

4.   Защо си толкова зависим от чуждата оценка? Вярвай в себе си, уважавай си и си имай самочувствие. Ти самият. Нямаш нужда от друг да ти дава самочувствие и оценки. Поработи над това. А другите се държат така с теб, защото усещат, че им се връзваш и си зависим от тяхното мнение. Когато спреш да си зависим от тях, те ще престанат.
И откъде толква омраза в теб? Всяка втора дума е 'мразя. Я се успокой. Мисли позитивно и повярвай в себе си.

5.   Зощото си лоша. Затова! Завистлива и грандоманка. "Човек сам каквото си направи... Знаеш го нататък.

6.   Понякога ще ти се налага да търпиш критика колкото и да ти е неприятно! В живота никой няма да те гали с перце!

7.   Така е номер6, никой няма да го гали с перце, както и много други хора, както и мен, и теб предполагам.
Но, не ми харесва как му казваш, това "трябва да търпиш".
Аз по - скоро го съветвам да не се връзва и да не му пука, защото не само, че никой няма да го гали с перце, ами и всеки гледа да натрапи себе си и своя интерес. И е много важно човек да не се връзва на разни хорски егота, освен, когато няма личен интерес -и тогава, просто да симулира някакво съгласие. Иначе пълно безразличие и това е.

8.   Виж какво, и на мен също ми е атски неприятно да ме критикуват, но аз го приемам, чувствам се ужасно и унижен известно време, но след това ми минава. Животът е нечестен и несправедлив понякога. И аз съм се опитвал да критикувам другите хора около мен, защото и те ме критикуват, но не ми се получавало. И те започват с това и ми казват да млъкна. Не е честно! Те имали право да ме критикуват, а аз нямам право да ги критикувам. Ех, да му се не види! Дявол да го вземе! Откъде-накъде това ще се случва? Еми като нямам право да ме критикуват, тогава и те нямат това право. Така, че се успокой и не се нервирай за излишни неща и не се притеснявай! Всичко ще се оправи! Най-важното е да сме живи и зрдрави. Моят съвет в такъв случай е да не им обръщаш внимание и те ще престанат. Или им кажи: „я си гледайте работата“! И ако се стигне до бой и почнат да те бият, и ти им удари един шамар! Бъди твърд! Устоявай себе си и правата си! Докажи себе си, че си независим от тях и, че те нямат право да те дондкуркат по този начин. Повярвай ми! Не се чувствай като боклук! Бъди себе си!

9.   Всяка критика е градивна. Много са ме критикували и всеки път го оценявам, защото това ми дава насоки какво да променя в поведението си, за да съм успешен и харесван. Ако отказваш критика рискуваш да си останеш сам и злобен.

10.   Номер 9, така е! Трябва да се приемат критики, така и иначе. Но те трябва да са основателни. Например, когато ме критикуват родителите ми или други по-възрастни хора, аз го приемам, защото разбирам грешките си. Виж сега, никой не се е родил безгрешен, всеки малко или много допуска грешки и човекът трябва да бъде критикуван, за да ги осъзнае по-лесно. Човек се учи от грешките си!!!!Родителите също са приемали критики от своите родители. По-възрастните са живяли повече и следователно са по-опитни. Най-много трябва да слушат те. И по-младите хора също. Нали искам да съм успешен и харесван. Искам да имам добри приятели, добро бъдеще, а не да си остана злобен, хората да странят от мен и да се чувствам като аутсайдер. Аз никого не упреквам, просто казвам САМАТА ИСТИНА!!!!!!!! Това е от мен! До НОВИ СРЕЩИ!!!! - Написано отново от №8.