Споделена история от Други

Песни от 80-те
Здравейте, препоръчайте ми известни песни от 80-те. Аз знам 15-20 песни от 90-те, но искам да се върна и по-назад във времето. Само да не са любовни. Знам само 1 от 80-те - Billie Jean.

Коментари

1.   Аз слушам музика от тези години, но тя е тежка/ твърда и вероятно няма да ти допадне.
Това, за което се сещам, че може да ти хареса е на Alannah Myles - Black Velvet и на Whitesnake - Still Of The Night. Последната е малко любовна, но си заслужава слушането, а може да си чувала и двете песни.

Black Sabbath

2.   Hall & Oates - Out of Touch
Act Like you know
Mojo - Lady Hear me tonight
За тези се сещам, част от детството ми, От GTA са

3.   Напиши в youtube love song from 80 —ties или нещо подобно и ще ти излязат много

4.   ZZ Top - Gimme All Your Lovin'
Tom Petty - Don't Come Here No More
Mel and Kim - Respectable
Diana Ross - Chain Reaction
Tina Turner - The Best
ELO - So Serious
Another brick in the wall

Тези са от 80-те, но ги въртяха постоянно по Канал 1 едно време през 90-те, някъде 1994-1995.

5.   Oтиваш в ютуб и търсиш за "80s mix".. има много.

6.   Значи ти не уточняваш какъв стил точно искаш и не знам какво да ти препоръчам.

Рок - Guns N Roses, Bon Jovi, Motley Crue, Def Leppard, Metallica, U2, Queen, Foreigner, Whitesnake, Deep Purple, Led Zeppelin, Scorpios, Iron Maiden

Поп - Мадона, Майкъл Джексън, Уитни Хюстън, Саманта Фокс, Сабрина Салерно, Сиси Кеч, Ким Уайлд

Алтернативна - The Police (Sting), Radiohead, Pink Floyd, The Cure, A-ha, Alphaville, Depeche Mode, R. E. M.

Препоръчах ти по групи/изпълнители, защото не мога да изброявам всички песни и не знам кои ще ти харесат.

7.   разгледай плейлистите от browse в spotify, примерно 80’s smash hits, има доста добри

8.   Автора: Благодаря за отговорите. До 6: Ами поп искам.

9.   Автора: Благодаря за отговорите. До 6: Ами да са поп искам.

10.   Sandra - Maria Magdalena (1985)
потърси и други нейни песни

11.   Michael Jackson!

12.   Тука има една песен на Depeche Mode.
https://www.youtube.com/watch?v=l_3GQu7dm-I
DEPECHE MODE - People Are People (1984)

Мисля, че посланието от клипа е следното:
Песента е направена 30 години след Втората световна война от английската група Depeche mode.
Две азиатски деца са изобразени да играят шах (игра, създадена в Индия - азиатска страна). Има и изображения на европейски войници, воюващи във война.
Двете деца символизират Адолф Хитлер (азиатският индоариец) и Йосиф Сталин. (азиатският монголо-татар).
Този клип иска да покаже, че европейските мъже жертват живота си за военните игри на двама азиатски диктатори.

Цялото това нещо се случва далеч от Запада, където се намират келтската Великобритания и англо-американската САЩ. (които са добрите)

13.   Ооо, доста пример мога да ти дам за хубави песнички от това време, аз 98% от тях ги знам от Радио 1-никога не ги бях чувал преди това, само допреди година-две! А част от тях ми станаха и любими, едва сега, малка част разбира се де! ...

Depeche Mode-Master and servant(1984)
Suzanne Vega-Tom's Diner(1987)
Fleetwood Mac-Little Lies(1987)
Sade-Paradise(1988)
Terence Trent D'arby-Sign your name(1988)
Frankie Miller-Jealousy(1982)
George Michael-Faith(1987)
Electric Light Orchestra-Hold on tight(1981)
Soul II Soul-Back to Life(1989)
Michael Jackson-Liberian Girl(1989)
Status quo-In the army now(1986)
Den Harrow-Charleston(1986)
Queen-A kind of Magic(1986)
Donna Summer-She works hard for the money(1983)

и т. н. Поувлякох се малко, но точно тия са ми най-любимите, уникални песнички! Прослушай ги, няма да съжаляваш! ... Само дето има и любовни измежду тях, но то без толкоз не може, дето се казва! ...